توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 48400
چهارشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۹
تناقضهای انتخاباتی روزنامه‌های دولت و اصلاح طلب
روحانی یارانه را ۳ برابر کرد/حمله روزنامه‌های دولت و اصلاح طلب به وعده ۳ برابری یارانه‌ها محرومان
در حالی که حسن روحانی از ماه جاری و در آستانه انتخابات، یارانه مشمولان کمیته امداد و بهزیستی را تا ۳.۵ برابر افزایش داده، روزنامه‌های دولت و اصلاح طلب امروز به صورت هماهنگ به وعده افزایش ۳ برابری یارانه محرومان حمله کرده‌اند.
روحانی یارانه را ۳ برابر کرد/حمله روزنامه‌های دولت و اصلاح طلب به وعده ۳ برابری یارانه‌ها محرومان
به گزارش خط نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، روزنامه‌های دولتی و اصلاح طلب در حالی به صورت هماهنگ به وعده‌ افزایش یارانه‌ محرومان حمله کرده‌اند که برخی کاندیداهای ریاست جمهوری وعده افزایش 3 برابری یارانه‌ محرومان و پرداخت 250 هزار تومانی به عنوان کارانه بیکاران را مطرح کرده‌اند.

این در حالی است که بر اساس اعلام سخنگوی دولت، یارانه اقشار تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی با 4 سال تاخیر و در آستانه انتخابات از ماه جاری با رشد 3.5 برابری به 240 هزار تومان افزایش یافت. در واقع روزنامه‌های نزدیک به دولت در شرایطی وعده افزایش یارانه محرومان را مورد هجمه قرار داده‌اند که دولت روحانی در یک اقدام پیش دستانه و در آستانه انتخابات ریاست جمهوری یارانه سه دهک پایین جامعه را به صورت چشم‌گیر افزایش داده است.

لازم به ذکر است که با سیاست ها و اقدامات اقتصادی دولت یازدهم، طی سالهای اخیر ضریب جینی افزایش یافته و فقرا فقیرتر شدند، بنابراین اقشار زیادی از مردم کشور که حداقل حدود 20 میلیون نفر را شامل می شوند، به لحاظ معیشت و درآمد به چنان وضع اسفباری دچار شدند که هر چند رسما مشمول کمیته امداد و بهزسیتی نیستند، ولی شاید از آنها هم فقیرتر باشند و لازم بود که دولت تدبیر فکری برای افزایش یارانه آنها می کرد.

بعد از حمله سخنگوی دولت در روز گذشته به وعده افزایش یارانه و جهش 6برابری قیمت سوخت، رسانه‌های نزدیک به دولت، وعده افزایش یارانه کاندیداهای ریاست جمهوری که قسمتی از آن در همین دولت و در آستانه انتخابات عملیاتی شده را مورد هجمه قرار دادند.

اواخر فروردین ماه بود که روزنامه‌های اصلاح طلب، با اعلام خبر افزایش سه برابری یارانه در دولت یازدهم از این موضوع استقبال کردند.
Share/Save/Bookmark