توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 55736
دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۸
پرسش‌های پاییزی مشتریان بانک مسکن درباره تسهیلات
پرتکرارترین سوال مخاطبان بانک مسکن با مرکز ارتباط با مشتریان این بانک در مهرماه سال جاری مربوط به تسهیلات از محل صندوق پس‌انداز مسکن یکم بوده است.

به گزارش سرویس بازار ایسنا، بنابر اعلام بانک مسکن، مهرماه امسال بازار مسکن با افت شدید تعداد معاملات روبه‌رو شد، طوری که تعداد آپارتمان‌های فروخته‌شده در تهران به زیر ۹ هزار واحد رسید و رتبه پایین‌ترین سطح معاملات در طول چهار سال گذشته (به استثنای ماه‌های نیمه تعطیل فروردین) در اولین ماه پاییزی امسال ثبت شد.

درحالی‌ که معاملات مسکن در مهرماه حدود ۱۰ درصد از معاملات شهریورماه و در مقایسه با مهر سال گذشته ۳۴ درصد کمتر بوده، تعداد تماس‌های ثبت‌شده با مرکز ارتباط با مشتریان که در زمره در دسترس‌ترین و کوتاه‌ترین مسیر برای دریافت اطلاعات درباره انواع تسهیلات خرید مسکن به شمار می‌آید نیز در این ماه نسبت به مهر پارسال ۶ درصد افت کرده. به‌این‌ترتیب طی مهر امسال مجموعا ۱۲ هزار و ۵۲۹ تماس با مرکز ارتباط با مشتریان بانک مسکن برقرار شده که با توجه به تغییر رفتار متقاضیان خرید مسکن و انزوای نسبی آنها در بازار کنونی، طبیعی بوده و دور از انتظار نیست.

در طول ماه گذشته پرتکرارترین سوال مخاطبان بانک مسکن در این تماس‌ها مربوط به تسهیلات از محل صندوق پس‌انداز مسکن یکم بوده است. تماس‌گیرندگان با مرکز ارتباط با مشتریان بانک مسکن در خصوص شرایط اعطای این تسهیلات سوالاتی را مطرح کرده‌اند که عمده این پرسش‌ها مربوط به‌ احتمال افزایش سن بنای ساختمان بوده است. به دلیل طرح این موضوع به‌عنوان یک پیشنهاد به بانک مرکزی و انتشار اخباری درباره آن، بسیاری از تماس‌گیرندگان با بانک مسکن خواستار اطلاع از زمان اجرای آن بوده‌اند که با توجه به عدم تصویب آن تاکنون، نمی‌توان زمان‌بندی مشخصی برای آن اعلام کرد. از طرفی کارشناسان بازار مسکن معتقدند به مصلحت مشتریان است که اگر قصد خریدشان در مقطع زمانی کنونی جدی است، صرفا به دلیل وجود این احتمال از آن صرف‌نظر نکنند.

میزان افزایش تسهیلات خرید مسکن نیز پرسش دیگر مخاطبان بانک مسکن بود که به دفعات در تماس‌های مهرماه تکرار شد. به دنبال مصاحبه‌های رسانه‌ای مدیرعامل و رییس اداره کل سازمان و روش‌های بانک مسکن در این خصوص، پرسش درباره میزان افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن در آینده به یکی از سوالات کلیدی تماس‌های مهرماه تبدیل شد. پیشنهاد
Share/Save/Bookmark