توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 57563
يکشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۵
بیانیه ۲۲ بهمن فراکسیون امید/ اصلاح‌طلبان در جشن انقلاب هم غر می‌زنند!
فراکسیون امید که خود اصلاح طلبان اعضای آن را افراد درجه دو و ناکارآمد می‌دانند در بیانیه خود بدون اشاره به نقش خود در شرایط بوجودآمده و یا کارنامه خود در بهبود وضعیت فعلی کشور، طلبکارانه و غیرمسئولانه از برخی ناکارآمدهای کنونی در کشور سخن گفته‌اند
بیانیه ۲۲ بهمن فراکسیون امید/ اصلاح‌طلبان در جشن انقلاب هم غر می‌زنند!
به گزارش خط نیوز: نمایندگان اصلاح طلب مجلس به بهانه 22 بهمن با صدور بیانیه ای همچنان بر طلبکاری و غرزدن سیاسی خود پافشاری کردند.

به گزارش جهان نيوز، در آستانه راهپیمایی 22 بهمن و چهلمین جشن بزرگ پیروزی انقلاب اسلامی، اصلاح طلبان برخلاف دیگر گروه های سیاسی ترجیح می دهند که همچنان به صورت جناحی به این مناسبات‌ها نگاه کنند و به جای نگاه ملی و بیان دستاوردها و نقاط قوت انقلاب در کنار برخی ضعف‌ها، برخی اهداف حزبی و سیاسی خود را پیگیری کنند.

نکته جالب آنکه فراکسیون امید که خود اصلاح طلبان اعضای آن را افراد درجه دو و ناکارآمد می‌دانند در بیانیه خود بدون اشاره به نقش خود در شرایط بوجودآمده و یا کارنامه خود در بهبود وضعیت فعلی کشور، طلبکارانه و غیرمسئولانه از برخی ناکارآمدهای کنونی در کشور سخن گفته‌اند.

جالب تر آنکه اصلاح طلبان که به همراه اعتدالیون مسئول اوضاع کنونی معیشت مردم هستند، تاکید کرده اند که بی توجهی به خواست ملت با هیچ توجیهی پذیرفتنی نیست!

در بخشی از این بیانیه سیاسی و جناحی فراکسیون امید آمده است: امروز تمامی ارکان حاکمیت وظیفه دارند با پاسخگویی در برابر مردم به تلاش برای بهبود وضعیت کشور بپردازند. شرایط پیچیده اقتصادی داخلی و خارجی به گونه‌ای است که نمی‌توان تنها از یک قوه انتظار عمل داشت و سایر دستگاه‌ها نظاره‌گر باشند. تمامی ارکان حاکمیت باید یکپارچه درصدد رفع مشکلات مردم برآیند. بی توجهی به خواست ملت با هیچ توجیهی پذیرفتنی نیست.

در حالیکه آحاد مختلف مردم برای حضور پرشور در راهپیمایی 22 بهمن آمده می‌شوند، فراکسیون اصلاح طلب مجلس، در ادامه بیانیه سیاسی و تبلیغاتی خود آورده است: در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب ما همچنین موظفیم به سوالاتی بنیادین‌تر از گذشته نیز پاسخ دهیم. امروز ما در برابر نسلی پرسشگر قرار داریم که علاقمند و تشنه آشنایی با انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس است. آیا ما توانسته‌ایم علل انقلاب و خواست تاریخی مردم را در دوران مبارزه و پیروزی شرح دهیم؟ امروز نیز به مانند تمامی این سال‌ها نیازمند انسجام و وحدت ملی هستیم. این وحدت حاصل نمی‌شود مگر با نوعی از گفت و گو و مدارا با مردم.

اما در حالیکه ناکارآمدی دولت در بهبود معیشت اقتصادی مردم، سبب کاهش وزن اصلاح طلبان در جامعه شده، نمایندگان اصلاح طلب مجلس در اقدامی فرار به جلو تصریح کرده اند: باید عزمی راسخ برای حل مشکلات مردم وجود داشته باشد و همه قوا و دستگاه‌ها که نقشی در اداره کشور دارند به یاری دولت برآیند. دولتی که منتخب ملت سرافراز ایران است و در خط مقدم مقابله با توطئه‌های خارجی است باید بتواند با استفاده از تمامی ظرفیت‌های بی‌نظیر ایران از این دوران سخت نیز عبور کند. در طول تمامی این چهل سال در زمان حیات پربرکت امام راحل و چه در دوران زعامت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای دولت‌ها همواره از حمایت رهبری انقلاب برخوردار بوده‌اند. لذا هیچ فرد یا جریانی حق ندارد به واسطه برداشت خود از گفته‌های رهبری انقلاب علیه دولت منتخب ملت سمپاشی کرده و امید مردم را به یاس بدل کند.

لازم به ذکر است که بسیاری از چهره‌های اصلاح‌طلب یکی از دلایل ضعف دولت در مسایل معیشتی و اقتصادی را عملکرد ضعیف فراکسیون امید در مطالبه و نظارت بر دولت تدبیر و امید می‌دانند.
Share/Save/Bookmark