توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 63764
چهارشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۹
استاندار کرمانشاه اعلام کرد
20 بهمن، آغاز رسمی برنامه‌های رویداد گردشگری کرمانشاه 2020
20 بهمن، آغاز رسمی برنامه‌های رویداد گردشگری کرمانشاه 2020
استاندار کرمانشاه 20 بهمن را به عنوان زمان آغاز رسمی برنامه‌های رویداد بین المللی گردشگری کرمانشاه 2020 اعلام کرد.

هوشنگ بازوند در در اولین جلسه هماهنگی کمیته‌های رویداد گردشگری روستایی و اکوتوریسم 2020، این رویداد را فرصتی ارزشمند، بی بدیل و بی نظیر برای کرمانشاه دانست و گفت: برگزاری این رویداد با مشارکت مردم و سازمان های مردم نهاد می‌تواند ضمن رونق گردشگری روستایی، در سفره مردم نیز نقش‌آفرینی کند و در توسعه روستاها نیز تاثیر داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی استانداری، بازوند در ادامه بیستم بهمن ماه را زمان آغاز رسمی برنامه‌های این رویداد اعلام کرد و افزود: برای این رویداد زیرساخت‌های مناسبی در روستاهای هدف گردشگری ایجاد شده و ظرفیت‌های موجود نیز از جمله وجود اقامتگاه‌های بوم گردی توانسته شرایط مطلوبی را برای رونق گردشگری، پویایی اقتصاد منطقه و حضور گردشگر فراهم کند.

رییس شورای سیاستگذاری برنامه‌های گردشگری روستایی و اکوتوریسم کرمانشاه 2020، با اشاره به ظرفیت‌های موجود استان و تنوع جغرافیایی، فرهنگی، گردشگری، تاریخی و قومی استان، خاطرنشان کرد: توسعه گردشگری می‌تواند زمینه رونق اقتصادی و توسعه پایدار را فراهم کند و به رشد و توسعه کسب و کارهای محلی و بازگشت مجدد مردم به روستاها و حفظ میراث بومی کمک کند.

بازوند محور گردشگری 5100 کیلومتری منطقه اورمانات کرمانشاه را ظرفیت بسیار بالایی برای میزبانی این جشنواره بزرگ جهانی دانست و اظهار کرد: علاوه براورامانات در تمامی مناطق استان روستاهای هدف گردشگری برای میزبانی از گردشگران آماده هستند و به یقین کرمانشاه ثروتی بی نظیر برای ایجاد اشتغالزایی با توسعه گردشگری در اختیار دارد.

استاندار کرمانشاه اهمیت گردشگری را به عنوان یکی از محورهای توسعه پایدار یادآور شد و تصریح کرد: برنامه‌های متنوع گردشگری روستایی بر اساس توافق حاصله با دبیرخانه سازمان جهانی گردشگری و با بهره گیری از ظرفیت بخش خصوصی در این رویداد برگزار می‌شود.

در پایان این جلسه کمیته‌های راهبردی و اجرایی رویداد کرمانشاه 2020 معرفی و شرح وظایف تدوین شده با رویکرد جذب گردشگران و رونق اقتصاد منطقه تبیین و تشریح شد.
Share/Save/Bookmark