توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 55367
سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۹
وزیر بهداشت:
چشم انتظار تصمیم دولت در خصوص ارز دانشجویی هستیم
چشم انتظار تصمیم دولت در خصوص ارز دانشجویی هستیم
وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه وضعیت ارز تخصیصی به فرصت‌های مطالعاتی دانشجویان هنوز از سوی بانک مرکز اعلام نشده است،‌گفت: چشم انتظار تصمیم دولت در این عرصه هستیم.

دکتر سیدحسن هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، ضمن بیان این مطلب به تشریح آخرین اقدامات وزارت بهداشت در خصوص فراهم کردن ارز دولتی برای فرصت‌های مطالعاتی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی اشاره کرد و افزود: در خصوص ارز مورد نیاز برای اعطای فرصت‌های مطالعاتی و پژوهش باید از سوی دولت تصمیم گیری شود. وزارت‌خانه‌های بهداشت و علوم پیشنهادهای خود را در این زمینه اعلام کرده اند؛ اما در این زمینه دولت تصمیم نهایی را می‌گیرد.

وی در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر دولت تصمیم گیری در خصوص ارز تخصیصی به فرصت‌های مطالعاتی دانشجویان را به بانک مرکزی واگذار کرده است تا این بانک متناسب با شرایط ارزی که خواهد داشت در این زمینه تصمیم گیری کند. سه ماه پیش نیز در این زمینه یک سیاستی را اعلام نمودند که مقرر شده مجددا در این سیاست تجدید نظر صورت گیرد.

وزیر بهداشت خاطر نشان کرد: وزارت‌خانه های بهداشت و علوم منتظر هستند تا ببینند به جز ارز "نیمایی" یا همان ارز بورس، آیا می‌توانند ارز با نرخ 4200 را به فرصت‌های مطالعاتی دانشجویان اختصاص بدهند و در صورت اختصاص، این ارز به چه کسانی تعلق می‌گیرد.
Share/Save/Bookmark