توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 62477
سه شنبه ۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۲
توصیه‌های رهبرانقلاب به دانش‌آموزان نخبه:
به هیچ حدی از پیشرفت علمی قانع نباشید/ در زمینه دینی و معنوی خودسازی کنید/ ما همه مدیون این کشور و این تاریخ و این ملت هستیم
حضرت آیت الله خامنه‌ای گفتند: همه‌ پیشرفت‌هایی که بشر در زمینه‌های معنوی می‌تواند کسب کند- مانند علم، اخلاق، دین و ارزش‌های والای معنوی- بی‌نهایت است؛ یعنی همیشه امکان پیشرفت هست و جاده‌ بی‌نهایتی است.
به هیچ حدی از پیشرفت علمی قانع نباشید/ در زمینه دینی و معنوی خودسازی کنید/ ما همه مدیون این کشور و این تاریخ و این ملت هستیم
به گزارش جهان نيوز، رهبر انقلاب در دیدار با دانش‌آموزان نخبه به خودسازی علمی و معنوی و قانع نبودن نخبگان به پیشرفت علمی توصیه کردند. این بیانات برای اولین بار توسط بخش نوجوان پایگاه حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله العظمی ‌خامنه‌ای منتشر می‌شود. مشروح این بیانات را می‌خوانید:

سند افتخار
بسم‌الله الرّحمن الرّحیم
من از دیدن هدیه‌ شما عزیزان که در واقع مدال‌های شما بود، بسیار خوشحال شدم. به‌نظرم از چند جهت، این یکی از ارزشمندترین هدایایی بوده که تاکنون به ما داده شده است. یکی این‌که سند افتخارات علمی جوانان ماست. همان‌طور که هر پدری وقتی فرزندش از مدرسه یا از دانشگاه بیاید و یک گواهینامه‌ پیشرفت علمی همراه بیاورد، از ته دل خوشحال می‌شود، ما هم وقتی این مدال‌های شما را دیدیم، همین احساس را داشتیم و از ته دل خوشحال شدیم که الحمدلله جوانان ما و فرزندان عزیز این ملت، این افتخارات را در زمینه‌های علمی برای خودشان کسب کردند. جهت دوم این بود که در این کارِ شما، نشانه‌ توجّه به مسائل معنوی و اسلامی و انقلابی را مشاهده کردم. این هم بسیار برای من باارزش بود.

گرایش‌های انقلابی جوانان
گرایش‌های دینی و انقلابی، بسیار برای این کشور باارزش است و خدا را شکر می‌کنیم که این گرایش‌ها در بین جوانان به‌صورت گسترده‌ای هم وجود دارد. اگرچه بعضی‌ها می‌خواهند انکار کنند و برخی از پدیده‌هایی را که در هر کشوری، بین همه‌ جوانان نمونه‌هایی از آن گاهی پیدا می‌شود، بزرگ می‌کنند، برای این‌که اثبات کنند، جوانان ما با انقلاب، با اسلام و با دین، رابطه‌شان ضعیف شده است. بنده هرگز این را باور نکرده‌ام و نخواهم کرد؛ چون در بین جوانان هستم؛ آنها این‌جا می‌آیند، ما بین آنها می‌رویم و احساسات، نمونه‌های کار، گرایش‌ها و جهت‌گیری‌هایشان را به چشم خود مشاهده می‌کنیم. این هم یکی از آن نمونه‌های بارز و برجسته بود.

ما در مشهد و در کنار آستان قدس رضوی، نمایشگاهی از هدایایی که به ما داده‌اند داریم که مربوط به آستان قدس است. همه‌ چیزهای ارجمند و عزیزی را که به ما هدیه می‌دهند، ما به آن نمایشگاه ‌تقدیم می‌کنیم. این مدال‌ها را هم من گفته‌ام که ان‌شاءالله بفرستند در آن نمایشگاه که زینت آن‌جا باشد.

جاده بی‌نهایت پیشرفت
امیدواریم که شما پیشرفت کنید. راه پیشرفت علمی را هرگز به روی خودتان نبندید و به‌هیچ حدّی از پیشرفت علمی قانع نباشید. همه‌ پیشرفت‌هایی که بشر در زمینه‌های معنوی می‌تواند کسب کند- مانند علم، اخلاق، دین و ارزش‌های والای معنوی- بی‌نهایت است؛ یعنی همیشه امکان پیشرفت هست و جاده‌ بی‌نهایتی است.

خودسازی معنوی و علمی
ان‌شاءالله که هم در زمینه‌های علمی و هم در زمینه‌های دینی و معنوی و خودسازی روزبه‌روز پیشرفت کنید. ان‌شاءالله بیشتر به خودتان برسید و خودسازی کنید و خودتان را آماده‌ نمایید؛ که برای این کشور بتوانید در آینده سهم وافری از این دیْن بزرگ را ادا کنید. ما همه مدیون این کشور و این تاریخ و این ملت هستیم. ان‌شاءالله شما با کوشش و تلاش روزافزون در دو جنبه‌ معنوی و علمی، در آینده موفّق شوید مسئولیت‌های بزرگی را بر عهده گیرید.
Share/Save/Bookmark