توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 63359
چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۱
مدیر کل آموزش و پرورش کرمانشاه:
روا نیست از خطای سپاهیان در ماجرای سقوط هواپیمای اوکراینی کینه به دل بگیریم
روا نیست از خطای سپاهیان در ماجرای سقوط هواپیمای اوکراینی کینه به دل بگیریم
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: سپاهیان در چهل سال گذشته همواره در کنار مردم بوده و برای آرامش و امنیت ما سینه سپر کرده و از جان مایه گذاشته‌اند و روا نیست از خطای آنها در ماجرای سقوط هواپیمای اوکراینی کینه به دل بگیریم.

مجید یزدان پناه امروز(24 دی) در جلسه هماهنگی برنامه‌های گرامیداشت دهه فجر، با تبریک و تسلیت شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی اظهار کرد: حضور میلیونی مردم در مراسم تشییع و خاکسپاری حاج قاسم سلیمانی نشان از عشق و علاقه مردم به این سردار شهید و قدردانی آنان از اقدامات اثرگذار او در بریدن پای داعش از منطقه و تامین امنیت کشور دارد.

یزدان پناه اداه داد: اگرچه پس از شهادت سردار سلیمانی اتفاقات ناگواری مثل فوت تعدادی از هموطنانمان در مراسم تشییع حاج قاسم و پس از آن ماجرای سقوط هواپیمای اکراینی به دلیل خطای انسانی را شاهد بودیم، اما باید یادمان باشد که اینگونه اتفاقات در همه جای دنیا رخ می‌دهد و آنچیزی که مهم است اینکه نباید اجازه بدهیم دشمنان از این ماجراها و اعلام دیرهنگام دلیل سقوط هواپیما برای رسیدن به اهداف خود برای ضربه زدن به انقلاب بهره برداری کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه ادامه داد: شهادت حاج قاسم اتحادی را بین ایرانیان به وجود آورده که دشمنان را به واهمه انداخته، لذا از هیچ تلاشی برای ضربه زدن به این اتحاد دست نخواهند کشید.

یزدان‌پناه تاکید کرد: سپاهیان در چهل سال گذشته همواره در کنار مردم بوده و برای آرامش و امنیت ما سینه سپر کرده و از جان مایه گذاشته اند، لذا روا نیست از خطای آنها در ماجرای سقوط هواپیمای اوکراینی کینه به دل بگیریم.

وی در ادامه با دعوت از آحاد مردم به ویژه فرهنگیان، دانش آموزان و خانواده های آنها بریا حضور در در انتخابات پیش رو، گفت: پس از حضور پرشور مردم، حسایست آنها برای انتخاب چهره های توانمند اهمیت دارد.

یزدانپناه تاکید کرد: آموزش و پرورش همراه و همگام با نظام چه در برگزاری انتخابات و چه در ترغیب دانش‌آموزان و خانواده هایشان برای حضور در انتخابات پای کار بوده و می کوشد حضور پررنگ مردم در انتخابات را رقم بزند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه مدارس جای تبلیغات کاندیداها و نمایندگان فعلی مجلس شورای اسلامی نیست، گفت: با هرنوع تخطی همکاران در این زمینه برخورد جدی خواهد شد.

یزدان‌پناه تاکید کرد: مسئولان آموزش و پرورش استان تنها در صورت استعفا می‌توانند به تبلیغات برای کاندیداها بپردازند و حتی در زمان مرخصی هم اجازه تبلیغات برای هیچ کاندیدایی را ندارند.

وی در ادامه با اشاره به در پیش بودن دهه فجر، گفت: دشمنان اسلام و انقلاب از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی همواره به فکر توطئه چینی برای نابودی انقلاب بوده‌اند و نمونه بارز این کینه توزی ها را در خط و نشان کشیدن آنها در سال گذشته دیدیم که حتی به صراحت اعلام کردند که اجازه نخواهند داد چهل سالگی انقلاب جشن گرفته شود.

یزدان‌پناه با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی با گذراندن چهل سالگی به تکامل رسیده، گفت: انقلاب اسلامی دیگر کودکی نوپا نیست، بلکه به جایی رسیده که امروز یک کشور تاثیرگذار در منطقه بوده و حرف اول را در خاورمیانه می‌زند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه در ادامه با اشاره به ضرورت حضور پرشور اقشار مختلف مردم در ویژه برنامه‌های دهه فجر، گفت: آموزش و پرورشی‌ها در کنار دانش آموزان و خانواده های آنها در عرصه‌های مختلف سرنوشت‌ساز کشور حضور آگاهانه دارند.

سید مجتبی موسوی معاون پرورشی، فرهنگی و هنر اموزش و پرورش استان نیز در این نشست از ماه بهمن به عنوان ماه خاطره ها یاد کرد و افزود: ملت ایران در سال 1357 در این ماه پس از تحمل رنج‌های فراوان موفق شدند با رهبری های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران به هدفشان برای برچیده کردن نظام استبدادی و پیروزی انقلاب اسلامی دست پیدا کنند.

موسوی با بیان اینکه هر ساله ویژه‌برنامه‌های دهه فجر در مدارس با شور و حال خاصی برگزار می‌شود، گفت: امسال هم تلاش خواهد شد تا با برگزاری ویژه برنامه‌هایی شکوه انقلاب به دانش‌آموزان نشان داده شود.

معاون پرورشی، فرهنگی و هنری اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه در ادامه با اشاره به ضرورت روشنگری در مورد پرسش های نسل جوان در مورد دلایل پیروزی انقلاب اسلامی در دهه فجر، گفت: تلاش خواهد شد تا با حضور پیشکسوتان انقلاب و با استفاده از ظرفیت‌های تشکل های دانش آموزی، دانش آموزان را با دلایل، اهداف و چگونگی پیروزی انقلاب اسلامی آشنا کنیم.

نواختن زنگ انقلاب در تمامی مدارس استان، برگزاری مسابقات ورزشی، برگزاری سرودهای دانش آموزی، تئاتر و... از جمله برنامه های تدارک دیده شده برای گرامیداشت دهه فجر در مدارس است که موسوی از آنها یاد کرد.

وی در ادامه با اشاره به اجرای طرح لاله های روشن با هدف تجلیل از شهدا در مدارس، گفت: در این طرح هر مدرسه به معرفی یک شهید شاخص خواهد پرداخت و از این طریق تلاش خواهد شد تا دانش‌آموزان با شهدا و راه و رسم زندگی آنها آشنا شوند.
Share/Save/Bookmark