توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 61469
شنبه ۲۲ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۰
ورزش اول مهم‌تر است یا منافع افراد؟
۹ ماه بلاتکلیفی برای کشتی ایران بس است
۹ ماه بلاتکلیفی برای کشتی ایران بس است
انتخابات فدراسیون کشتی نباید حتی با تایید نشدن صلاحیت سه نفر به اما و اگر کشیده شود و وزارت ورزش با برگزاری آن در روز چهارشنبه می‌تواند ثابت کند که منافع و آرامش کشتی بر منافع فردی اولویت دارد.

به گزارش ایسنا، در حالی که تنها چهار روز تا برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون کشتی باقی مانده اما حاشیه‌های این انتخابات تمامی ندارد. بعد از حرمت شکنی‌هایی که در این مدت اخیر کشتی را وارد حاشیه کرده بود اکنون نوبت به تایید نشدن صلاحیت سه کاندیدا رسیده تا اما و اگرهایی در برگزاری یا عدم برگزاری مجمع به وجود آورد و کشتی را وارد حاشیه جدیدی کند.

فدراسیون کشتی از ۹ ماه پیش که رسول خادم خادم استعفا داد، در بلاتکلیفی به سر می‌برد تا اینکه بالاخره وزارت ورزش اعلام کرد انتخابات این فدراسیون قرار است ۲۶ تیر برگزار شود. در میان، بحث تایید صلاحیت‌ها معضل جدید انتخابات این فدراسیون شده به طوری که علیرضا دبیر، امیر خادم و عباس جدیدی احراز صلاحیت نشده‌اند و شنیده شده که نامه رسمی احراز صلاحیت‌ها نیز به وزارت ورزش ابلاغ شده اما در این میان هنوز پاسخ روشنی نسبت به تایید صلاحیت‌ها رسماً از سوی وزارت ورزش اعلام نشده است.

البته چند ماه پیش هر زمان صحبت از برگزاری انتخابات فدراسیون‌ها می‌شد، محمدرضا داورزنی عنوان می‌کرد برگزاری مجامع فدراسیون‌های مدال آور در اولویت است اما در عمل کشتی آخرین فدراسیونی است که انتخابات آن قرار است برگزار شود، بنابراین این انتظار وجود دارد که حداقل در همان ۲۶ تیر تکلیف کشتی هم مشخص شود تا بیش از این زمان برای این رشته مدال آور از دست نرود و بیش از این درگیر حواشی نشود.

در همین ۹ ماه بلاتکلیفی شاهد به وجود آمدن حاشیه‌های زیادی برای این رشته بودیم و به نظر می‌رسد دیگر وقت آن رسیده تمام حرف و حدیث‌ها و حواشی به پایان برسد و با برگزاری انتخابات، کشتی در فضای آرام تری کار خود را برای گرفتن سهمیه المپیک پیش ببرد.

البته یک نکته مهم را هم نباید فراموش کرد که صالحی امیری چند هفته پیش در لوزان سوییس به لالوویچ رییس اتحادیه جهانی کشتی قول داده که انتخابات در تیر ماه برگزار می‌شود و اگر این اتفاق روز چهارشنبه نیفتد می‌تواند تبعات خارجی هم داشته باشد که مهمترین آن بی اعتمادی لالوویچ و حساس شدن به ماجرای انتخابات فدراسیون کشتی ایران است.

البته داورزنی نیز اعلام کرده افراد تا شب انتخابات می‌توانند به دنبال تایید صلاحیت باشند و به نظر می‌رسد بهتر باشد این آخرین فرصت وزارت ورزش به افرادی باشد که تایید صلاحیت ندارند و کشتی دیگر معطل اشخاص نشود زیرا اگر صلاحیت فردی تایید نشده لطمه آن را نباید کشتی ایران ببیند و در واقع وقت آن رسیده با برگزاری به موقع مجمع انتخاباتی نشان دهیم، منافع کشتی بر منافع فردی ارجحیت دارد.

اگر تحت هر شرایطی ۲۶ تیرماه تکلیف رئیس فدراسیون کشتی مشخص نشود، مسوولان ورزش باید تبعات این اتفاق را در مسابقات جهانی پیش رو، کسب سهمیه‌های المپیک و در نهایت نتایج المپیک را به جان بخرند، چرا که بیش از این بلاتکلیفی ورزش اول، لطمات جبران ناپذیری را به همراه خواهد داشت.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark