توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 49869
پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۸
نماینده سرپل‌ذهاب: سلبریتی‌ها هیچ کمکی به زلزله‌‌زدگان کرمانشاه نکرده‌اند
نماینده سرپل‌ذهاب: سلبریتی‌ها هیچ کمکی به زلزله‌‌زدگان کرمانشاه نکرده‌اند
فرهاد تجری گفت: تاکنون سلبریتی‌ها هیچ کمکی به زلزله‌زدگان کرمانشاهی به‌ویژه مردم سرپل‌ذهاب نکرده‌اند.

فرهاد تجری نماینده مردم سرپل‌ذهاب و قصرشیرین در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به آخرین وضعیت کمک‌رسانی به مردم زلزله‌زده حوزه انتخابیه خود گفت: با توجه به اینکه در فصل سرد سال قرار داریم و استان کرمانشاه نیز یکی از سردسیرترین استان‌های کشور به‌شمار می‌آید متأسفانه هلال احمر در بحث امدادرسانی به زلزله‌زدگان نتوانسته آن طور که باید و شاید خوب عمل کنند.

بیشتر بخوانید
2 ماه پس از زلزله کرمانشاه |مستأجران زلزله‌زده در آرزوی کانکس
دلیل تخریب بیمارستان نوساز در زلزله کرمانشاه اعلام شد
روایت مهندسان مشاور از شاهکار آقای جیم در زلزله کرمانشاه
وی افزود: همچنین با توجه به سرمای هوا، یکی از نیازهای اصلی مردم تأمین سوخت است که در این حوزه نیز شاهد کم‌کاری‌هایی از سوی وزارت نفت بوده‌ایم، از طرفی با برنامه‌ریزی‌های غلطی که از سوی بنیاد مسکن در ساخت سرپناه برای زلزله‌زدگان شاهد بوده‌ایم بخشی از مردم هنوز بدون کانکس و در چادرها زندگی می‌کنند.

نماینده مردم سرپل‌ذهاب ادامه داد: تا امروز در شهر سرپل‌ذهاب در حدود 35هزار نفر در کانکس‌ها مستقر شده‌اند ولی در برخی روستاها که بنیاد مسکن متعهد به ساخت کانکس بوده، هنوز خیلی‌ها از داشتن کانکس محروم هستند.

به‌گفته تجری در بحث ساخت خانه‌های دائمی نیز با توجه به اصرار بنیاد مسکن در استفاده از مصالح سنتی روند ساخت خانه‌ها بسیار کند پیش می‌رود که این موضوع باعث نارضایتی مردم شده است چرا که ما در همین مدت کوتاه شاهد بوده‌ایم که سپاه با استفاده از مصالح پیشرفته توانسته تا ظرف مدت 15 الی 20 روز خانه‌هایی دائمی با ارزانترین قیمت تمام‌شده ساخته و تحویل مردم دهد.

وی خاطرنشان کرد: در مجموع علی‌رغم تلاش‌هایی که تاکنون برای سامان دادن به وضعیت مردم زلزله‌زده سرپل‌ذهاب و روستاهای اطراف آن انجام شده اما هنوز مردم این مناطق با توجه به سرمای طاقت‌فرسای استان کرمانشاه، در شرایط بسیار دشواری زندگی می‌کنند.

نماینده مردم سرپل‌ذهاب با اشاره به کمک‌هایی که از سوی اشخاص معروف که تحت عنوان سلبریتی شناخته می‌شوند، گفت: تا این لحظه به‌جز آقای زیباکلام که باخبر شده‌ایم با کمک‌های مردمی که جمع‌آوری کرده طی قراردادی با بنیاد مسکن هزینه احداث خط لوله آب و فاضلاب یک روستا را متقبل شده است، هیچ اقدامی از سوی اشخاص معروفی که در ایام پس از زلزله به شهر سرپل‌ذهاب آمده و وعده جمع‌آوری کمک‌های مردمی را داده بودند انجام نشده است.
Share/Save/Bookmark