توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 62872
چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۱
توافق نمایندگان با هیئت رئیسه مجلس برای تعیین تکلیف معلمان حق التدریس
نماینده مردم مهاباد در مجلس از توافق طراحان و هیئت رئیسه برای بررسی طرح تعیین تکلیف معلمان حق التدریس در جلسات هفته آینده پارلمان خبر داد.
توافق نمایندگان با هیئت رئیسه مجلس برای تعیین تکلیف معلمان حق التدریس
جلال محمودزاده نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، از قرار گرفتن بررسی طرح 2 فوریتی استفساریه قانون تعیین تکلیف معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در دستورکار جلسه علنی مجلس در هفته آینده خبر داد.
وی افزود: پیرو توافق صورت گرفته بین طراحان استفساریه با اعضای هیئت رئیسه مجلس طرح 2 فوریتی استفساریه قانون تعیین تکلیف معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سواد آموزی روز (یکشنبه 24 آذر) در جلسه علنی قوه مقننه بررسی می‌شود.

متن طرح استفساریه نمایندگان به شرح زیر است:

طرح قانونی دو فوریتی استفساریه تبصره 10 ماده 17 قانون تعیین و تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش

ریاست مجلس شورای اسلامی

احتراماً طرح ذیل که به امضای 29 نفر از نمایندگان رسیده است جهت طی مراحل قانونی تقدیم می‌شود.

مقدمه(دلایل توجیهی):

پس از تصویب قانون استخدام مشمولین ماده 17 تبصره 10 هیئت وزیران مصوب کرد کسانی که سند مالی دارند یعنی فیش حقوقی دولتی دارند شامل می‌شوند بیش از 90 درصد مشمولین قانون با این مصوبه هیئت وزیران حذف شدند در صورتی که قانون‌گذار تأکید بر همکاری با آموزش و پرورش را قید کرده بود این نوع همکاری شامل دریافت حق الزحمه از طریق سرانه مدارس و یا از محل بودجه انجمن اولیا و مربیان نیز می‌باشد.

موضوع استفساریه:

آیا تمام کسانی که به عنوان مربیان پیش دبستانی، نیروهای خرید خدمت آموزش و حق‌التدریسان غیرمستمر با آموزش و پرورش همکاری داشته‌اند و حق‌الزحمه(حقوق) خود را از محل سرانه مدارس و یا سازوکار انجمن اولیا و مربیان دریافت نموده‌اند مشمول تبصره 10 ماده 17 قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی آموزش‌یاران در وزارت آموزش و پرورش اصلاحیه مصوب 1395/6/3 و صدر ماده الحاقی مصوب 1397/6/13 و صدر ماده الحاقی مصوب 1397/6/13می‌شوند یا خیر.

پاسخ:

بله تمام کسانی که به عنوان مربیان پیش دبستانی نیروهای خرید خدمت آموزش و حق‌التدریسان غیرمستمر با آموزش و پرورش همکاری داشتند و حق‌الزحمه (حقوق) خود را از محل سرانه مدارس و یا سازوکار انجمن اولیا و مربیان دریافت نموده‌اند مشمول تبصره 10 ماده 17 قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی آموزشیاران در وزارت آموزش و پرورش، اصلاحیه مصوب 1395/6/3 و صدر ماده الحاقی مصوب 1397/6/13 می‌شوند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark