توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 63358
چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۱
متخصص قلب و عروق:
بیماریهای قلبی عروقی به یک بحران تبدیل شده است
بیماریهای قلبی عروقی به یک بحران تبدیل شده است
یک متخصص قلب و عروق گفت: امروزه بیماریهای قلبی و عروقی به یک بحران تبدیل شده است.

پروفسور معصومعلی معصومی، امروز(24 دی) در مجمع سلامت شهرستان کرمانشاه، با بیان اینکه ۴۵ درصد جامعه در معرض بیماریهای قلبی و عروقی هستند، گفت: باید در مراکز بهداشتی مرکز مقابله با بیماری های قلبی و عروقی راه اندازی شود.

وی ادامه داد: طبق قانون اگر یک موضوع ۱۰ درصد جامعه را تحت تاثیر قرار دهد شرایط بحرانی می شود و اکنون بیماری های قلبی و عروقی در جامعه به یک بحران تبدیل شده است.

معصومی تاکید کرد: هم اکنون سن سکته قلبی به سنین جوانی رسیده که این موضوع می طلبد برای مقابله با این بحران چاره اندیشی شود.

وی سپس بیماریهای قلبی و عروقی را به سه دسته بیماریهای مادرزادی، رماتیسمی و کرونری(بیماریهای انسدادی رگ های قلب) تقسیم بندی کرد و افزود: بیماریهای مادرزادی اجتناب ناپذیر است، اما میزان بیماریهای رماتیسمی با درمان گلودردهای دوران کودکی تقریبا ریشه کن شده است.

وی اضافه کرد: مشکل اصلی در ارتباط با بیماریهای قلبی و عروقی به بیماریهای کرونری مربوط می شود که با سبک زندگی افراد ارتباط مستقیم دارد.

وی با هشدار در مورد مصرف زیاد شیرینی ها، از مردم خواست مصرف این نوع خوراکی ها را کاهش دهند.

معصومی گفت: همچنین توصیه می شود خانواده به هیچ عنوان روغن جامد مصرف نکنند.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با ابرازنگرانی از گرایش جامعه به گیاه درمانی، در مورد خطرات این روش هشدار داد.

معصومی در ادامه با تاکید بر اینکه اولین علامت بیماریهای قلبی و عروقی فشار خون بالا است، از مردم خواست تا فشار خون خود را کنترل کنند.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark