توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 65365
چهارشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۴
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه:
مردم از حضور در اجتماع بپرهیزند
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی همه اقشار مردم گفت: مردم برای حفظ سلامتی خود و عزیزانشان پروتکل‌های بهداشتی را جدی بگیرند و از حضور در اجتماع بپرهیزند.
مردم از حضور در اجتماع بپرهیزند
دکتر «محمودرضا مرادی» در حاشیه بازدید نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی از بیمارستان فارابی، مساله اصلی برای مقابله با کرونا در حوزه درمان را معضل کمبود اعتبار و نیروی انسانی دانست و افزود: درآمد بیمارستان‌ها کاهش و هزینه‌ها بسیار افزایش یافته است.

او گفت: روند افزایشی موارد مبتلا و تعداد بستری‌ها باعث خستگی نیروی انسانی ما در بیمارستان‌ها شده و امیدواریم با همراهی مردم و مسوُولان از بار بیماری کاسته شود.

وی اظهار داشت: ادارات و ارگان‌ها تاکنون حمایت‌های خوبی داشته‌اند و صدا و سیما نیز برای آگاه‌سازی همکاری گسترده ای داشته است.

مرادی افزود: بازدید نمایندگان مردم از بیمارستان‌ها را به فال نیک می گیریم و امیدواریم با پیگیری‌های آنها مسایل و مشکلات حوزه بهداشت و درمان اولویت بیشتری پیدا کند.

مجلس کرونا را جدی گرفته است

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در حاشیه بازدید از بیمارستان فارابی گفت: دلیل حضور نمایندگان مردم در مجلس از بیمارستان‌ها تقدیر از جانفشانی‌های کادر درمان و آشنایی بیشتر با مشکلات این حوزه در این شرایط حساس است.

دکتر «محمد رشیدی» افزود: مجلس مساله کرونا را بسیار جدی تلقی می‌کند و از پرچم‌داران مبارزه با این بیماری حمایت می‌کند.

وی اظهار امیدواری کرد در خصوص آموزش‌های همگانی با حضور بیشتر مسوُولان دانشگاه، پزشکان و کادر درمان در صدا و سیما فعالیت بیشتری در عرصه اجتماع شکل بگیرد.

او گفت: قطعا در روزهای آینده با فعالیت کمیسیون‌های مجلس مطالبات این حوزه را با جدیت بیشتری پیگیری خواهیم کرد.

هر ۲ ساعت یک کرمانشاهی براثر کرونا درگذشت

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونای دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اعلام اینکه در شبانه‌روز گذشته هر ۲ ساعت یک کرمانشاهی براثر کرونا درگذشت، تعداد موارد فوت در اثر ابتلا قطعی به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته در استان را ۱۱ نفر اعلام کرد.

«مهدی محمدی» با بیان اینکه از ۱۱ مورد فوت در اثر ابتلا قطعی به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، چهار مورد فوت مربوط به شهرستان کرمانشاه است، افزود: همچنین در شبانه‌روز گذشته در شهرستان‌های اسلام‌آبادغرب سه نفر، هرسین ۲نفر، روانسر یک نفر و جوانرود یک‌ نفر در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند.

به گفته او با احتساب موارد فوت در ۲۴ ساعت گذشته، مجموع جان‌باختگان در اثر ابتلا به کرونا در استان کرمانشاه از ابتدای اپیدمی تاکنون به ۷۱۰ نفر رسید.

وی ادامه داد: در شبانه روز گذشته ۶۵ مورد بیمار مثبت بستری مبتلا به کرونا در استان شناسایی شدند و جمع موارد مثبت بستری به پنج هزار و ۲۳۵نفر رسید.

محمدی اظهار داشت: همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۱۸۵مورد بیمار مثبت سرپایی نیز در استان شناسایی شدند و جمع موارد سرپایی مثبت در استان به ۱۷هزار و ۶۲ نفر رسید.

به گفته او اکنون ۵۶۵ بیمار مربوط به کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند.

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونای دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اضافه کرد: از ابتدای شروع اپیدمی تاکنون در استان ۱۴هزار و ۴۹۸ نفر بستری و ۱۳هزار و۲۳۴ نفر نیز بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

محمدی افزود: همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۱۴۵ بیمار جدید با علائم بیماری کرونا در بیمارستان‌های استان بستری شده اند و ۱۲۹ نفر نیز پس از بهبودی از بیمارستان ترخیص شده‌اند.
Share/Save/Bookmark