توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 50235
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۶
مقام ارشد حزب الله لبنان : سخن امام خامنه‌ای درباره اقامه نماز در قدس شریف محقق خواهد شد
شیخ «علی دعموش» تاکید کرد که رژیم صهیونیستی دوام ابدی نخواهد داشت و سخن امام خامنه‌ای مبنی بر اقامه نماز جماعت در قدس شریف محقق خواهد شد.
مقام ارشد حزب الله لبنان : سخن امام خامنه‌ای درباره اقامه نماز در قدس شریف محقق خواهد شد
به گزارش خط نیوز؛ رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی)، در دیدار با وزیر اوقاف سوریه فرمودند: «امیدوارم که ان‌شاءاللّه آن روزی را که شماها در قدس نماز جماعت میخوانید، ببینید و ببینیم ان‌شاءاللّه؛ ما معتقدیم که این ‌روز خواهد آمد. ممکن است شخص این حقیر یا امثال ما نباشند، امّا این روز خواهد آمد و دیر هم نخواهد شد. چند سال پیش، این همان دولتِ صهیونیستیِ همسایه‌ی شما گفت که ایران را ما تا مثلاً 25 سال دیگر، چنین میکنیم، چنان میکنیم؛ من گفتم که شما 25 سال دیگر را درک نخواهید کرد که بخواهید آن‌وقت شما آن کار را انجام بدهید! ان‌شاءالله این روز پیش می‌آید.» این جملات همگی حکایت از وعده ای دارد که در آن پایان کار رژیم صهیونیستی را نوید می دهد.

در همین راستا خبرنگار گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم با شیخ «علی دعموش» نائب رییس شورای اجرایی حزب الله لبنان گفت‌وگو کرده است.

رژیم صهیونیستی دوام ابدی نخواهد داشت

شیخ «دعموش» درباره سخن رهبر معظم انقلاب مبنی بر اقامه نماز جماعت در قدس شریف و نابودی اسرائیل تا 25 سال دیگر تصریح کرد: بلاشک امام خامنه ای این سخن را بر اساس دیدگاهی بیان می کنند و امید داریم که در آینده ان شاءالله محقق می شود. زیرا رژیم صهیونیستی رژیمی اشغالگر و تروریستی و متجاوز است و به صورت ابدی دوام نخواهد داشت. روزی خواهد آمد که مردم آواره فلسطین به سرزمین خود بازخواهند گشت و حقوقشان را بازپس می گیرند. ما و تمام شریفان در جهان برای تقابل با سیاست های صهیونیستی مصمم هستیم و برای آزادی کل فلسطین و مقدسات اسلامی و مسیحی آن تلاش می کنیم.

اقدام وزرای خارجه عرب علیه تصمیم ترامپ کافی نبود

عضو ارشد حزب الله لبنان در خصوص نحوه واکنش گروه های فلسطینی و جهان اسلام به تعیین زمان انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس نیز بیان داشت: این اقدام آمریکا تجاوزی آشکار و در ادامه سلسله تجاوزات قبلی علیه مقدسات اسلامی و مسیحی در قدس است. مقابله با این اقدام نباید فقط به صدور بیانیه و محکومیت محدود شود؛ درست مانند کاری که وزرای خارجه عرب در واکنش به تصمیم ترامپ انجام دادند بلکه باید از تمامی وسایل و راه های ممکن برای فشار بر آمریکا به منظور صرف نظر از این تصمیم بهره جست. در صورتی که ترامپ موفق به اجرای تصمیم خود علیه قدس گردد، شاهد اقدامات خطرناک دیگری از سوی اسرائیل علیه فلسطینی ها به ویژه حق بازگشت آوارگان و مسجدالاقصی هستیم.

انتفاضه گسترده بهترین پاسخ به اقدامات آمریکا علیه قدس است

وی ادامه داد: بنابراین در وهله نخست باید در داخل و خارج فلسطین بر شروع انتفاضه سوم به صورت گستره تفاهم شود. زیرا انتفاضه در داخل فلسطین سخت ترین و بزرگترین پاسخ علیه سیاست های آمریکا است. جهان عرب و اسلامی نیز باید از ملت فلسطین حمایت های سیاسی و اقتصادی و رسانه ای و نظامی کند تا بتواند حقوقش را بازپس گیرد. ملت های عربی و اسلامی نیز باید تظاهرات گسترده ای در تمام جهان برگزار کنند و ضمن تاکید بر انتفاضه، با تصمیم ترامپ نیز مخالفت کند. دولت های عربی و اسلامی نیز باید آمریکا را به قطع روابط در صورت انتقال سفارت به قدس تهدید کنند. مقاومت در داخل فلسطین نیز باید در آمادگی کامل باشد تا بتواند با تصمیم آمریکایی ها مقابله کند.

آمادگی کامل مقاومت

شیخ دعموش همچنین در رابطه با تهدیدات پوچ صهیونیست ها مبنی بر ترور سید حسن نصرالله نیز تاکید کرد: این تهدیدات جدید نیست و اسرائیل همیشه تهدیداتی علیه لبنان مطرح می کند و بارها تلاش به حمله به لبنان کرده اما در حملات قبلی شکست خورده است. این تهدیدات ما را نمی ترساند و امروز مقاومت در بهترین آمادگی برای مقابله با هرنوع حماقت جدید اسرائیلی ها قرار دارد. لبنان با وجود مردم و ارتش و مقاومت قادر به شکست دادن اسرائیل در صورت حمله جدید به کشورمان است.
Share/Save/Bookmark