توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 50244
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۶
حامیان تراریخته‌ به‌دنبال دور زدن قانون هستند
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قانونی ایمنی زیستی برای محصولات تراریخته وجود دارد، گفت: برخی حامیان و مدافعان تراریخته در کشورمان به‌دنبال باز کردن روزنه‌ و راهی برای دور زدن قانون هستند.
حامیان تراریخته‌ به‌دنبال دور زدن قانون هستند
به گزارش خط نیوز؛ احمدعلی کیخا در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران پویا درباره چرایی عدم اجرای قانون "برچسب‌گذاری" در مورد محصولات تراریخته وارداتی و موجود در بازار کشورمان اظهار کرد: در رابطه با واردات و بهره‌گیری محصولات تراریخته، قانون ایمنی زیستی را در اختیار داریم.

وی خاطرنشان کرد: بنده بارها تاکید کرده‌ام که ما عضو کنوانسیون ایمنی زیستی کارتاهنا هستیم و از همه مهمتر اینکه قانون ایمنی زیستی وجود دارد که به همین سبب باید تمام برنامه‌ریزی‌ها برای محصولات تراریخته، منتج از این قوانین باشد.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: به نظرم همه مصوباتی که بعد از آن قانون به‌وجود می‌آید به نوعی دور زدن قانون اصلی محسوب می‌شود و برخی حامیان و مدافعان تراریخته‌ها به‌دنبال باز کردن روزنه‌ و راهی برای دور زدن قانون هستند و آنها این هدف را مدنظر دارند.

وی با اشاره به عدم اجرای قانون برچسب‌گذاری در کشورمان افزود: به همکاران مجلس شورای اسلامی هم بارها تاکید کرده‌ام که تلاش کنید تا قانون از طریق شورای عالی ایمنی زیستی اجرایی شود و هر کس به وظایف خود در قبال آن عمل کند.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تجربه بین‌المللی هم برای محصولات تراریخته و برچسب‌گذاری آن وجود دارد که باید در هر حال به قانون عمل شود؛ این موضوع که در زمان قوانین بودجه و سایر ایام برخی افراد مطالبی را مطرح کنند که به اصل قانون لطمه وارد آورد به هیچ عنوان صحیح نیست.

وی با اشاره به رویکرد نمایندگان مجلس شورای اسلامی و کمیسیون کشاورزی اظهار کرد: وزارت بهداشت و جهاد کشاورزی هم باید در کمیسیون توصیحاتی را ارائه دهند.
Share/Save/Bookmark