توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 64834
چهارشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۸
چه خبر از ساماندهی مزار شهدای کرمانشاه؟
به گفته معاون بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه برای اتمام ساماندهی مزار شهدای استان به حدود چهار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
چه خبر از ساماندهی مزار شهدای کرمانشاه؟
رحیم گلی در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه استان کرمانشاه بیش از 9800 شهید تقدیم اسلام و انقلاب کرده که بر اساس آمارهای موجود در بنیاد شهید، مزار 9516 شهید در داخل استان قرار دارد و مابقی یا به درخواست خانواده‌هایشان و یا براساس وصیت خود شهدا در استانهای دیگری مثل قم به خاک سپرده شده اند، گفت: تاکنون کار بازسازی 8785 مزار شهدا در استان به اتمام رسیده است.

گلی با اشاره به اینکه هم اکنون کار بازسازی 731 مزار شهید در استان باقی‌مانده، اضافه کرد: برای اتمام بازسازی مزار شهدای استان به حدود چهار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

معاون بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه سپس با بیان اینکه مزار شهدای شهر کرمانشاه واقع در باغ فردوس مدفن 2823 شهید است، گفت: کار بازسازی مزار این شهدا بجز 217 مزار شهیدی که باقی مانده، به اتمام رسیده است.

وی در ادامه هدف از بازسازی مزار شهدا را تکریم خوبی ها عنوان کرد و افزود: اقدامات اینچنینی احترام به مقام شامخ شهدا است و می‌تواند در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اثرگذار واقع شود.
Share/Save/Bookmark