توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 62520
پنجشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۱
امیر دادرس:
هواپیماهایی که در کشورهای همسایه است، برای امنیت آن‌ها مفید نیست
هواپیماهایی که در کشورهای همسایه است، برای امنیت آن‌ها مفید نیست
جانشین فرمانده کل ارتش گفت: آن هواپیماهای پیشرفته‌ای که فرودگاه‌های کشورهای همسایه ما از آن پر شده، ذره‌ای به امنیت آن کشورها کمک نمی‌کند و طریق استفاده‌اش را هم بلد نیستند.

به گزارش ایسنا، امیر محمدحسین دادرس طی سخنانی در مراسم رونمایی از جدیدترین دستاوردهای تحقیقاتی نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه شاید پیروزی‌هایی که در دفاع مقدس داشتیم و پیروزی‌هایی که امروز شاهد آن هستیم ریشه در فرهنگ عاشورایی دارد، اظهار کرد: امروز پیشرفت‌هایی که دل دشمنان را بیش از همه به درد می‌آورد از عزم راسخ مبتنی بر شرع مقدس سرچشمه گرفته است.

وی افزود: آنچه ما شاهد هستیم حاکمیت نظام و منطق قدرت در دنیاست. به شکلی که هر کشوری توان بیشتر داشته باشد گویا حقوق بیشتری هم دارد و امروز آمریکایی‌ها منافع خود را در این سوی دنیا دنبال می‌کنند؛ چرا که معتقدند بمب هسته‌ای دارند پس باید حق بیشتری هم داشته باشند.

جانشین فرمانده کل ارتش با تاکید بر اینکه در دوره‌های گذشته نیات شوم دشمنان و مستکبران پشت واژه‌های زیبا پنهان بود، تصریح کرد: امروز آنان آنقدر قبیح شده‌اند که بی پرده از نیاتشان سخن می‌گویند و واژه‌هایی را به زبان می‌آورند که قباحت دارد. آنان از رفتاری که با کودکان مهاجر در کشورشان می‌کنند مفتخرند یا از بمب‌هایی که بر سر مردم در یک مراسم عروسی در کشور همسایه‌مان می‌ریزند به عنوان حرکتی انسان دوستانه یاد می‌کنند.

دادرس تاکید کرد: معنی این شرایط در اطراف ما این است که اگر ایران اسلامی هم توانمندی‌های بزرگ فعلی را نداشت چنین اتفاقاتی در کشور ما هم رخ می‌داد، اما ثبات ما و قوای نظامی نظام اجازه نداده است که چنین اتفاقی در ایران رخ دهد.

جانشین فرمانده کل ارتش با بیان اینکه آنچه امروز شاهد رونمایی آن هستیم بخش پیدای قوای نظامی ارتش است، اظهار کرد: آنچه که امروز در این مراسم رونمایی شده بخش کوچکی از قسمت پیدای قوای نظامی جمهوری اسلامی است، اما قطعا پاسخگویی اصلی ما به هر گونه تجاوزی در بخش ناپیدای قدرت نظامی ما به عنوان هسته‌های اصلی مقاومت جمهوری اسلامی خواهد بود که بیش از این نمی‌توان درباره‌اش سخن گفت و آن را در رزمایش‌ها به عرض ملت ایران رساند.

وی با بیان اینکه ما امروز در برابر هر تهدیدی هوشیاریم، اظهار کرد: ما نمی‌گوییم که به دنبال این هستیم که در منطقه یا در خلیج فارس فضا را به نفع خودمان از دیگران سلب کنیم. ما به حقوق خودمان آگاه هستیم اما اگر آمریکا دنبال این است که چتر قدرتش به هر جایی سایه بیندازد و با منطق حیوانی خود امور دنیای بین‌الملل را اداره کند، ما قطعا با این دیدگاه مشکل داریم.

وی افزود: امروز جهانی شدن و ناظم قدرت بودن در دنیا به این معناست که هر کشوری قدرت بیشتر داشته باشد اگر منافع مردم منطقه را زیر سوال ببرد این کار را حق خود می‌داند. همانطور که در کشورهای همسایه شاهدیم به صراحت منافع ملت‌ها را زیر سوال می‌برند و کوچکترین احترامی به آنها نمی‌گذارند، اما ما بر حقوق و منافع خودمان ایستادگی می‌کنیم و خوشبختانه در سطح جهانی وضعیت مناسبی داریم.

جانشین فرمانده کل ارتش با تاکید بر اینکه شاید وجه مشترک آن هم به ظاهر در دیدگاه ما با نظام قدرت جهانی وجود داشته باشد، اظهار کرد: ما هم مانند آنان به دنبال اتحاد هستیم اما کاملا بر خلاف آنچه که نظام سلطه از وحدت می‌خواهد. چرا که در دید آنها وحدت یعنی آمریکا بر همه حاکم باشد و هر طور که بخواهد تصمیم بگیرد اما قصد و هدف ما از اتحاد این است که مسلمین جهان یکپارچه شوند و دیگر آقابالاسر نداشته باشند.

دادرس ادامه داد: اگر مسلمین منطقه با هم بودند امروز نه نیازی بود که کشورهای شرور و سلطه گر به این منطقه با بهانه ایجاد امنیت سرازیر شوند و نه وضعیت به شکل فعلی می‌رسید. ما معتقدیم با هم بودنمان امنیت را به منطقه خواهد آورد و امیدواریم آنچه که محصول فکر انقلاب و حرکت و تلاش محققان ما در نظام جمهوری اسلامی است و امروز گوشه‌ای از آن در این مراسم رونمایی شده، برای منطقه امنیت آفرین باشد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر اینکه امروز هیچ چیزی نیست که ما از آن احساس خطر کنیم ولی برای مقابله با آن تدبیر نداشته باشیم اظهار کرد: درست است که امروز هواپیماهای F35 آمریکایی در پایگاه‌های کشورهای همسایه ماست اما من با آگاهی می‌گویم که وقتی خود آمریکایی‌ها تاکید دارند که چنین شرایطی یک هفته دوام نمی‌آورد اگر احیانا منافع ملت‌های عرب به خطر بیفتد هرگز از این پایگاه‌های هوایی برای تامین امنیت آنان استفاده نخواهد شد و آمریکایی‌ها این پایگاه‌ها را در کشورشان از همان آمریکا از کار می‌اندازند.

جانشین فرمانده کل ارتش با بیان اینکه ممکن است برخی تجهیزات ما قدیمی باشد تصریح کرد: نکته این است که ما این تجهیزات قدیمی را به روز کرده‌ایم. 40 سال از انقلاب می‌گذرد و هیچ کس یک قطعه به ما نفروخته است. ما همه قطعات را خودمان در کشور می‌سازیم. ما امروز موتور جت را و قطعاتش را از صفر تا 100 خودمان می‌سازیم و امروز قادریم هواپیماها را نیز در کشورمان خودمان تولید کنیم.

دادرس تاکید کرد: امروز هوانیروز آماده‌ترین شرایط را در دوران پس از انقلاب تجربه می‌کند و موشک‌ها و جت‌های ما بیش از همیشه آماده‌اند. مخصوصا در بعد رادار گریزی که امروز در عالی ترین مرتبه‌اش هستیم و این موضوع در هوانیروز حاکمیت پیدا کرده است.

وی در پایان یادآور شد آن هواپیماهای پیشرفته‌ای که فرودگاه‌های کشورهای همسایه ما از آنها پر شده ذره‌ای برای امنیت آن کشورها مفید نیست و طریق استفاده از آن را هم بلد نیستند، اما آنچه که ما داریم از آن خودمان است و در مقابله با خطرات منطقه از ما رفع نیاز خواهد کرد و به راحتی بعد دفاعی ما را تامین می‌کند.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark