توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 58570
سه شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۶
فروشگاه اینترنتی مالتینا به مناسبت سال نو،۱۰ کلیپ شاد و جذاب مربوط به تبریک نوروز و شادباش سال نو را به اشتراک گذاشته است. به گزارش ایسنا، بن
فروشگاه اینترنتی مالتینا به مناسبت سال نو،۱۰ کلیپ شاد و جذاب مربوط به تبریک نوروز و شادباش سال نو را به اشتراک گذاشته است.  به گزارش ایسنا، بن
معاون وزیر علوم و رییس سازمان امور دانشجویان با تاکید بر کار ارزشمند و بزرگ مدال‌آوران ورزش دانشجویی ایران در رویدادهای بین‌المللی گفت: منابع مالی‌مان کم است اما برای تجلیل از مدال‌آوران‌مان منتظر پایان جنگ اقتصادی نمی‌مانیم.

به گزارش ایسنا، صبح سه‌نشبه و در جریان برگزاری مراسم تجلیل از مدال‌آوران ورزش دانشجویی در دانشگاه امیر کبیر، دکتر مجتبی صدیقی، معاون وزیر علوم، تحقیقات و فن آوری با بیان این که بضاعت‌های مالی ما اندک است، گفت: با این وجود ما منتظر نمی‌مانیم جنگ اقتصادی تمام شود و قبل از آن که عرق ورزشکاران‌مان خشک شود از آن‌ها تقدیر می‌کنیم تا انگیزه‌شان را از دست ندهند. مدال آوران ورزش ایران زحمات زیادی متحمل می‌شوند و شایسته است از آن‌ها به شایستگی و احترام تقدیر شود.

او با بیان این که ورزش دانشجویی افتخارات بزرگی را در رویدادهای آسیایی و جهانی به‌دست آورده است، خاطرنشان کرد: سلامت دانشجویان مخصوصاً دانشجویان دختر برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که دختران مظلوم واقع شده‌اند. همواره سعی کرده‌ایم در دانشگاه‌ها نیز امکانات ورزشی برای دختران را توسعه دهیم.

معاون وزیر علوم با تاکید بر این که توسعه فضای ورزشی دانشگاه‌ها مورد توجه وزارت علوم است، گفت: سرانه فضای ورزشی روباز در دانشگاه‌ها به‌صورت میانگین به ۲ متر رسیده و در فضای بسته نیز به بیش از یک متر رسیده که سعی می‌کنیم تا پایان برنامه ششم آن را افزایش دهیم.

صدیقی افزود: نظارت بر اعزام تیم‌ها به یونیورسیاد بر عهده فدراسیون ورزش‌های دانشگاهی است اما اعزام تیم‌ها به مسابقات آسیایی و جهانی نیازمند مشارکت زیربخش‌های آموزش عالی است و می‌توانند تیم‌های خود را با نظارت فدراسیون به رویدادهای بین المللی اعزام کنند.

وی با تاکید بر جایگاه ورزش همگانی در دانشگاه‌ها گفت: حدود ۲۷ زمین چمن مصنوعی در دانشگاه‌ها در حال ساخت است که نیمی از آن آماده بهره برداری است و باقی آن نیز در سال آینده افتتاح می‌شود. هم‌چنین تجهیز خوابگاه‌های دانشجویی به اتاق تندرستی را ادامه می‌دهیم و تا پایان سال ۹۸ تمامی خوابگاه‌های دانشجویی به اتاق تندرستی مجهز می‌شوند که این امر می‌تواند در تشویق هر چه بیش‌تر دانشجویان به سمت فعالیت‌های ورزشی منجر شود.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark