توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 62240
چهارشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۵
بنر رها شده ایرانی در مرتفع ترین کوه ترکیه
بنر رها شده ایرانی در مرتفع ترین کوه ترکیه
برخی از کوهنوردان برای گرفتن عکس یادگاری بنرهای تبلیغاتی را با خود به قله های مرتفع می برند اما متاسفانه بعد از گرفتن عکس، این بنرها را در طبیعت رها می کنند که باعث شده است طبیعت زیبای کوه از بین برود و به محیط زیست آسیب برسد؛ این عمل زشت این بار در کوه های ترکیه اتفاق افتاده است.

به گزارش ایسنا، کوهنوردان برای عکس گرفتن از صعود خود بنر هایی را تا ارتفاعات بالا حمل می کنند و بعد از گرفتن عکس آن بنر را به عنوان یادگاری در ارتفاعات رها می‌کنند!

به تازگی عکس گرفتن با زمینه ی بنرها مد شده است حتی در کوه های ایران شاهد بودیم که کوهنوردان زباله ها و بنر های تبلیغاتی به اسم خود را در طبیعت و ارتفاعات کوه‌ها رها کرده‌اند. این عادت زشت و بد به کوه های خارج از کشور هم سرایت کرده است. کوهنورد ایرانی که به کوه آرارات در ترکیه صعود کرده است برای گرفتن عکس یادگاری بنری را با خود به قله برده اما در ارتفاعات آن رها کرده است!

کوهنوردی ایرانی که به تازگی به آرارات صعود کرده این عکس را گرفته و برای انجمن پزشکی کوهستان ایران ارسال کرده است.

عکس ارسالی کوهنورد ایرانی از آرارات
متاسفانه فرهنگ غلط در بین برخی کوهنوردان باعث شده است اینگونه مشکلات به وجود آید و کسی مسئول و پاسخگوی این مسئله نیست. امید می رود با فرهنگ سازی و آموزش صحیح دیگر شاهد چنین صحنه های زشتی نباشیم و کمی به حفظ محیط زیست و طبیعت اهمیت دهیم.
Share/Save/Bookmark