توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 63320
سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۰
گرامیداشت آیت‌الله نجومی برگزار می‌شود
گرامیداشت آیت‌الله نجومی برگزار می‌شود
آیین گرامیداشت چهره ماندگار جهان اسلام، آیت الله سید مرتضی نجومی با حضور معاون قوه قضاییه، 26 دی ماه در کرمانشاه برگزار می‌شود.

مهدی عبدالمالکی رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به برگزاری این مراسم به عنوان هفتمین برنامه بزرگداشت مفاخر شهر کرمانشاه گفت: با توجه به تقویم روزداشته های کرمانشاه، تجلیل از عالم فرزانه مرحوم آیت الله نجومی به عنوان هفتمین برنامه گرامیداشت مفاخر شهر کرمانشاه، 26 دی ماه در محل تالار انتظار برگزار می شود.

وی افزود: در برگزاری این مراسم استانداری، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، حوزه هنری، معاونت فرهنگی دادگستری، بنیاد نخبگان و انجمن خوشنویسان ایران با ما همکاری داشته اند.

عبدالمالکی با اشاره به شخصیت چند بعدی آیت الله نجومی، گفت: این عالم فرزانه در کنار بحث فضل و علم، در هنر خوشنویسی و نقاشی و تهذیب هم فعال بوده و صاحب آثار ارزشمند هنری بودند.

وی افزود: در مراسم گرامیداشت این عالم فرزانه، معاون فرهنگی قوه قضاییه در خصوص وجه علمی و کمال و فضل آیت الله نجومی سخنرانی خواهد کرد. همچنین در خصوص وجه هنری آیت الله نجومی نیز رییس یا قائم مقام انجمن خوشنویسان ایران سخنرانی خواهد داشت.

رییس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری کرمانشاه با اشاره به دعوت از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای این مراسم گفت: هماهنگی ها در این زمینه توسط استانداری در حال انجام است، اما تا این لحظه نهایی نشده است.

عبدالمالکی در ادامه به برنامه های جنبی این مراسم اشاره کرد وافزود: در این مراسم، رونمایی از سردیس آیت الله نجومی که توسط حوزه هنری تهیه شده را خواهیم داشت. همچنین نمایشگاه مستند عکس آیت الله نجومی که توسط استاد پرویزی تهیه شده در حاشیه این مراسم به نمایش درخواهد آمد.

وی افزود: علاوه بر این آثار کمتر دیده شده خط و نقاشی به جا مانده از آیت الله نجومی نیز در این نمایشگاه در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

این مسئول با اشاره به تهیه ارج نامه بنیاد نخبگان برای آیت الله نجومی گفت: این بالاترین درجه بنیاد نخبگان است که قرار است در این مراسم تقدیم خانواده آیت الله نجومی شود.

عبدالمالکی افزود: همچنین در این مرسام نشان ویژه کرمانشاه نیز توسط شهردار کرمانشاه به خانواده آیت الله نجوی اعطا می شود.

رییس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری کرمانشاه در پایان با اشاره به هم افزایی روزافزون دستگاه‌های فرهنگی استان، از همکاری تمام دستگاه های مشارکت کننده در برگزاری این مراسم قدردانی کرد.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark