توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 28572
پنجشنبه ۶ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۲۲:۰۶
محدودیت فعالیت نسل سوم تلفن همراه
محدودیت فعالیت نسل سوم تلفن همراه
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: نسل سوم تلفن همراه تا رسیدن پیوست فرهنگی تنها به اندازه فعلی خدمات می‌دهد.

به گزارش خط نیوز ,محمود واعظی امروز در گفت‌وگو با فارس، در پاسخ به این سؤال که آیا پرونده راه‌اندازی نسل سوم تلفن همراه باید در شورای عالی فضای مجازی مطرح شود یا خیر، اظهار کرد: طبق قانون چون این کار اجرایی و مربوط به دولت است نباید در شورای عالی فضای مجازی مطرح شود. بر همین اساس اختیار آن در دست دولت است و بر اساس برنامه‌هایی که داریم این کار را انجام خواهیم داد و همانند بقیه پروژه‌ها به این پروژه نگاه می‌کنیم که البته در حال پیشرفت است.

وی با اشاره به اظهارات دادستان کل کشور تصریح کرد: آن چه که دادستان محترم در خصوص پیوست فرهنگی مطرح کرده درست است و ما هم اپراتورها را موظف کرده‌ایم که به آن چه در شورای عالی فضای مجازی در خصوص پیوست فرهنگی مطرح شده، عمل شود.

واعظی در همین خصوص افزود: به اپراتور نسل سوم اجازه داده‌ایم همان عملیات و فعالیت‌هایی که در سال‌های گذشته وجود داشته مانند رایتل را داشته باشد و بیش از رایتل به آن‌ها اجازه فعالیت نداده‌ایم تا این که پیوست فرهنگی مربوطه آماده شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه در ارتباط با شبکه‌های اجتماعی اظهار کرد: امیدواریم که با آمدن نسل سوم تلفن همراه شاهد باشیم که جوانان و دانشگاهیان بتوانند شبکه‌های اجتماعی داخلی را طراحی کرده و مردم از شبکه‌های بومی اجتماعی استفاده کنند.
Share/Save/Bookmark