توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 52502
دوشنبه ۱۱ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۵
ماجرای لو رفتن سوالات کنکور صحت داشت؟
وزیر علوم گفت: کنکور سراسری سال ۹۷ با نهایت دقت برگزار شد و هیچ گزارشی مبنی بر بروز اشکال در توزیع و جمع آوری سئوالات و روند برگزاری نداشتیم.
ماجرای لو رفتن سوالات کنکور صحت داشت؟
به گزارش خط نيوز به نقل از مهر، وزیر علوم گفت: کنکور سراسری سال ۹۷ با نهایت دقت برگزار شد و هیچ گزارشی مبنی بر بروز اشکال در توزیع و جمع آوری سئوالات و روند برگزاری نداشتیم.منصور غلامی گفت: آنچه امروز به عنوان کنکور وجود دارد حاصل تجربه طولانی مدت در حوزه آموزش عالی کشور است و سازمان سنجش آموزش کشور نیز یک تشکیلات قوی، مهم و مطمئن در این زمینه است.

وی افزود: سازمان سنجش آموزش کشور به لحاظ تکنولوژیک، تجربه کاری و نوع مدیریت سابقه قوی، طولانی و مطمئن دارد.
وزیر علوم اظهار داشت: باتوجه به آمار و اخبار موجود کنکور سراسری همیشه با دقت و امنیت کامل برگزار شده و امسال نیز کنکور همانند سال‌های گذشته بوده است.

غلامی با بیان اینکه کنکور سراسری ۹۷ با دقت و امنیت بسیار بالا برگزار شد، گفت: چاپ، بسته بندی و روند برگزاری کنکور با تکنولوژی‌های بسیار بالا صورت می‌گیرد و دسته بندی سوالات تصادفی است بنابراین اشخاص دخالتی در این روند ندارند.
وی عنوان کرد: من از روند برگزاری کنکور بازدید داشتم که به طور کامل در این روند امنیت بالا لحاظ شده است.

وزیر علوم خاطرنشان کرد: کلید سوالات آزمون‌ها پس از برگزاری توسط طراحان سوال تدوین شده و در سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد و قبل از برگزاری آزمون کلید سوالات وجود ندارد.

غلامی تاکید کرد: هیچ گزارشی مبنی بر بروز اشکال در توزیع و جمع آوری سوالات و روند برگزاری آزمون سراسری امسال وجود نداشته است و امسال دقیق‌تر از گذشته کنکور برگزار و در تاریخ‌های اعلام شده نتایج منتشر می‌شود.
Share/Save/Bookmark