توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 62943
يکشنبه ۸ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۷
سهم کرمانشاه از لایحه بودجه 1399 چقدر است؟
سهم کرمانشاه از لایحه بودجه 1399 چقدر است؟
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمانشاه سهم استان از لایحه بودجه سال آینده را در بخش اعتبارات هزینه‌ای و تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استان 1331 میلیارد تومان اعلام کرد.

حبیب الله وفایی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به رشد مطلوب اعتبارات تملک دارایی های سرمایه‌ای(عمرانی) استان در لایحه بودجه سال آینده گفت: در بودجه سال آینده 821 میلیارد و 500 میلیون تومان اعتبار در بخش اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای برای استان لحاظ شده که این میزان نسبت به بودجه امسال 8.7 درصد رشد داشته است.

وی میانگین رشد اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای کشور را 2.2 درصد اعلام و تصریح کرد: این امر نشان از رشد بیش از چهار برابری اعتبارات استان در این بخش نسبت به میانگین کشوری دارد.

وفایی خاطرنشان کرد: از مجموع اعتبارات این بخش، 195 میلیارد تومان آن مربوط به اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای استانی، 54 میلیارد تومان مربوطه به اعتبارات سه درصد نفت و گاز، 60.8 میلیارد تومان آن مربوط به 27 صدم درصد مالیات بر ارزش افزوده، 9.1 میلیارد تومان آن مربوط به طرح توسعه و تکمیل راه های روستایی، 252 میلیارد تومان آن مربوط به اعتبارات توازن استانی و 249 میلیارد تومان آن مربوط به اعتبارات توازن ملی است.

وفایی خاطرنشان کرد: بخش اعتباری "توسعه و تکمیل راه‌های روستایی" امسال به بخش های اعتباری در حوزه تملک دارایی های سرمایه ای اضافه شده است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمانشاه سهم اعتبارات هزینه‌ای(جاری) استان در لایحه بودجه 1399 را نیز 510 میلیارد تومان اعلام کرد.

این مسئول با بیان اینکه در مجموع اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای و اعتبارات هزینه‌ای سهم استان در لایحه بودجه سال آینده بیش از 1331 میلیارد تومان است، خاطرنشان کرد: این سهم نهایی استان نیست و با مشخص شدن تکلیف ردیف‌های اعتباری در کمیسیون‌های مربوطه مجلس قطعا سهم استان از بودجه سال آینده افزایش چشمگیری خواهد یافت.
Share/Save/Bookmark