توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 63933
چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۶
مدیرکل میراث فرهنگی استان:
همایش سرمایه گذاری حوزه گردشگری کرمانشاه برگزار می‌شود
همایش سرمایه گذاری حوزه گردشگری کرمانشاه برگزار می‌شود
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از برگزاری اولین همایش سرمایه گذاری حوزه گردشگری استان در دهم اسفند امسال خبر داد.

امید قادری در اولین نشست کمیته اقتصادی و برنامه ریزی بخش خصوصی رویداد گردشگری روستایی کرمانشاه 2020 که امروز(29 بهمن) برگزارشد، بابیان اینکه این همایش مقدمه‌ای برای برگزاری رویداد کرمانشاه 2020 خواهد بود، اظهارکرد: تاکنون برای نزدیک به هزار نفر از سرمایه گذاران حوزه گردشگری کشور و استان دعوت نامه‌هایی ارسال کرده‌ایم تا در اولین همایش سرمایه گذاری حوزه گردشگری کرمانشاه حضور داشته باشند.

وی تصریح کرد: در این همایش استانداران چهار استان غرب کشور و مسئولینی از وزارت میراث فرهنگی حضور دارند و روی بحث راه اندازی محور گردشگری در منطقه غرب کشور و راهکارهای توسعه گردشگری آن رایزنی‌هایی خواهند داشت.

مدیرکل میراث فرهنگی استان اضافه کرد: در بخش دیگری از این همایش پنل‌های تخصصی سرمایه گذاری را در چهار بخش گردشگری شهری، گردشگری روستایی و اکوتوریسم، گردشگری سلامت و گردشگری و تفریحات آبی را برگزار می‌کنیم و در آن به معرفی ظرفیت‌های گردشگری کرمانشاه در این چهار بخش می‌پردازیم.

وی در ادامه بابیان اینکه در این همایش فرصت‌های سرمایه گذاری در کریدور گردشگری بیستون به تاق بستان نیز معرفی می‌شود، افزود: در این کریدور هفت هزار هکتار زمین فریز شده برای طرح‌های گردشگری می‌توانیم ارائه دهیم و تعداد بالایی بسته سرمایه گذاری نیز برای آن تعریف کرده‌ایم.

قادری اضافه کرد: معرفی خانه‌های تاریخی و پروژه‌هایی در بافت فرسوده کرمانشاه که قابلیت واگذاری به بخش خصوصی و سرمایه گذاری دارند، صدور موافقت‌های اصولی، مشاوره‌های تخصصی حوزه گردشگری و .. از دیگر برنامه‌هایی است که در این همایش آن را دنبال می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم با برگزاری این همایش بتوانیم برای سال آینده یک همایش پخته تر داشته باشیم و نگذاریم که کرمانشاه 2020 در حد یک شعار باقی بماند.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark