توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 65364
چهارشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۴
معاون استاندار: کرمانشاه نیازمند نگاه ویژه‌تری است
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمانشاه، گفت: انتظار داریم با توجه به نقش مردم کرمانشاه در دفاع مقدس و همچنین نرخ پایین بیکاری آن، نگاه ویژه‌تری به این استان صورت بگیرد.
معاون استاندار: کرمانشاه نیازمند نگاه ویژه‌تری است
«هدایت حاتمی» روز چهارشنبه در جلسه کارگروه اشتغال استان کرمانشاه در سرسرای شهدای دولت استانداری، کرمانشاه را یک استان جذاب برای سرمایه‌گذاری دانست و افزود: حمایت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به خصوص در زمینه تامین اعتبار برای برنامه‌های اشتغالزایی استان می‌تواند در کاهش نرخ بیکاری بسیار موثر واقع شود.

او در ادامه با اشاره به اقدامات صورت گرفته در خصوص اجرای برنامه‌های اشتغالزایی استان، گفت: روند کاهش بیکاری در چند سال اخیر روند مثبت و امیدوار کننده‌ای بود که امسال تحت تاثیر بحران کرونا و تحریم‌ها موانعی در شیب کاهش بیکاری استان به وجود آمد.

وی افزود: باوجود مشکلات، در زمینه جذب سرمایه‌گذار، بهبود فضای کسب و کار و ساماندهی مبادلات مرزی روند مثبتی در استان داشته‌ایم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمانشاه همچنین به اقدامات و برنامه‌های اشتغالزایی استان اشاره کرد و اظهار داشت: ما در سه سطح کلان، متوسط و مشاغل کوچک اقدام به برنامه‌ریزی کرده‌ایم.

حاتمی افزود: در سطح کلان به زودی عملیات ساخت پتروپالایش آناهیتا، پتروشیمی اسلام‌آباد و مجتمع ۳۰ هزار هکتاری تولید خرما در قصرشیرین آغاز خواهد شد و در سطح متوسط نیز چندین واحد تولیدی مانند قوطی‌سازی زمزم در دست ساخت هستند و در سطح مشاغل کوچک نیز بیشترین تسهیلات و حمایت‌ها را داشته‌ایم.

حاتمی اضافه کرد: برای حمایت از مشاغل خُرد و کوچک اقدام به تاسیس مرکز حمایت از کسب و کارهای کوچک کرده‌ایم که بتواند درخواست‌های سرمایه‌گذاری در این سطح را ساماندهی کند.

وی تصریح کرد: همچنین مرکز جذب سرمایه‌گذاری را به عنوان مرکز فرماندهی تمام امور مرتبط با سرمایه‌گذاری تقویت کردیم و همین مسائل باعث شد که کرمانشاه در زمینه جذب سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی یکی از استان‌های موفق در کشور باشد.

طبق «سند جامع اشتغال استان کرمانشاه» نرخ بیکاری این استان در سال ۹۸ باید سه درصد، در سال ۹۹، ۲ درصد و در سال ۱۴۰۰ یک درصد کاهش پیدا کند تا به میانگین کشوری برسد. کاهش سه درصدی نرخ بیکاری در سال ۹۸ محقق شده اما اکنون باید منتظر ادامه این کاهش در پایان امسال و سال آینده باشیم.

بنابر اعلام اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه، جمعیت فعال استان ۳۹۴ هزار نفر و آمار بیکاران آن ۱۳۲ هزار نفر است. نیمی از افراد جویای کار استان‌ دانش آموخته دانشگاهی هستند.
Share/Save/Bookmark