توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 54519
دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۰
وزیر خارجه آمریکا: مسؤولیت استفاده اسد از سلاح‌های شیمیایی متحمل روسیه است
وزیر خارجه آمریکا: مسؤولیت استفاده اسد از سلاح‌های شیمیایی متحمل روسیه است
وزیر خارجه آمریکا در اظهاراتی واهی اظهار داشت: واشنگتن، روسیه را مسؤول استفاده احتمالی بشار اسد از سلاح‌های شیمیایی در این کشور می‌داند.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت الحره، مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا تاکید کرد: ما باید زمانی که حمله شیمیایی رخ می‌دهد آن را تجزیه و تحلیل کنیم، ما نمی‌خواهیم این اتفاق رخ دهد اما ما با اطلاعات و تجزیه و تحقیقات جنایی این کار را انجام خواهیم داد. مسؤولان ما از اجرای این اصل اساسی کوتاه نخواهند آمد و جوهره سلاح‌های شیمیایی اساسا با سایر انواع سلاح‌ها متفاوت است.

رئیس دستگاه دیپلماسی آمریکا در گفت‌وگو با شبکه ان‌بی‌سی آمریکا گفت، کشورش هرگز استفاده از هر راهکاری را در صورت استفاده مجدد از سلاح شیمیایی در سوریه بعید نخواهد دانست.

پامپئو ادامه داد: واشنگتن در صورت استفاده از سلاح‌ شیمیایی "منبع رفتار منفی" را مسؤول خواهد دانست.

وزیر خارجه آمریکا در اظهاراتی واهی مدعی شد که واشنگتن روسیه را مسؤول استفاده بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه از سلاح‌های شیمیایی در این کشور می‌داند.

پامپئو همچنین تصریح کرد: رئیس جمهوری آمریکا در تاکید این مسأله بسیار جدی است که سلاح‌های شیمیایی هرگز معیاری نخواهد بود که کشورها در رویکردشان در قبال کشورهای جهان از آن استفاده کنند.

آمریکا پیشتر تحریم‌هایی را علیه شرکت نظامی چینی به بهانه خرید تجهیزات نظامی از روسیه اعمال کرده بود. وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: این تحریم‌ها با هدف مجازات روسیه در واکنش به مداخله داخلی‌اش در روند انتخابات آمریکا و عملکرد غیرقابل قبولش در شرق اوکراین و دیگر فعالیت‌های بد این کشور اعمال شده است.

دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا نام ۳۳ تن از شخصیت‌ها و شرکت‌های روسی را در لیست سیاه درج و محدودیت‌هایی را برای آن‌ها را در انجام فعالیت‌های تجاری بین‌المللی اعمال کرد.
Share/Save/Bookmark