توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 63401
پنجشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۸
بزرگداشتی برای جان‌باختگان هواپیمای اوکراینی
مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه نبی اکرم(ص): دشمنان نمی‌توانند خدمات سپاه را زیر سوال ببرند
مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه نبی اکرم(ص): دشمنان نمی‌توانند خدمات سپاه را زیر سوال ببرند
مراسم بزرگداشت جان‌باختگان هواپیمای اوکراینی با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، استاندار، جمعی از مدیران و مسئولان نظامی و انتظامی، خانواده‌های شهدا و مردم ولایی کرمانشاه، امروز(25 آذر) در مسجد غدیر برگزار شد.

شمس‌الله جلیلیان مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه در این مراسم با تسلیت به خانواده‌های جان‌باختگان سانحه سقوط هواپیما و با بیان اینکه دشمنی با آمریکا از آغاز پیروزی انقلاب اسلامی شروع شده و دلیل آن هم کاملا مشخص است، اظهار کرد: آمریکا نمی‌خواهد ما عزتمند روی پای خود بایستیم. ما به دنبال زندگی خود هستیم، اما فرعون زمان نمی‌خواهد ما مستقل زندگی کنیم و همواره به دنبال کارشکنی و توطئه‌چینی است.

به گزارش ایسنا، مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه ادامه داد: آمریکا سردار بزرگ مقاومت را ناجوانمردانه و مظلومانه به شهادت رسانید و در این شرایط ملت غیور ایران اسلامی از برادران سپاهی خود خواستند که انتقام خون حاج قاسم را بگیرند که اگر سپاه و سپاهیان به این انتقام‌گیری فکر نمی‌کردند دشمن گستاخی بیشتری در آینده می‌کرد.

جلیلیان ‌با اشاره به سیلی خوردن دشمنان از سپاه، اظهار کرد: سپاه مکانی را برای انتقام خون حاج قاسم هدف قرار داد که رئیس جمهوری آمریکا در سفر به عراق به این پایگاه به عنوان امن‌ترین پایگاه سفر می‌کرد و عین الاسد در واقع پایتخت آمریکا در عراق بود.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه با بیان اینکه آمریکایی ها از زمان هدف قرار گرفتن پایگاه عین الاسد وحشت زده هستند و خواب راحتی ندارند، تاکید کرد: در این شرایط با پاسخ جانانه سبزپوشان سپاهی، رئیس جمهور آمریکا بعد از 18 ساعت لکنت زبان و سکوت اعلام کرد ما به دنبال جنگ نیستیم.

وی ادامه داد: در ماجرای انتقام خون حاج قاسم هیبت آمریکا شکسته شد و هیمنه دشمنان به هم خورد و این در حالی بود که از جنگ جهانی دوم به بعد تاکنون هیچ کس جرات جسارت به آمریکا را پیدا نکرده بود.

وی با اشاره به تهدیدهای رئیس جمهور آمریکا مبنی بر اینکه اگر ایران بخواهد اقدامی کند 52 نقطه فرهنگی را هدف قرار خواهیم داد، گفت: حرم امام رضا(ع) و حرم حضرت معصومه(س) به عنوان مراکز فرهنگی در لیست تهدید آمریکا به شمار می رفتند.

جلیلیان ادامه داد: در شرایط حساسی که نیروهای مسلح و سپاهی در آماده باش بودند، حادثه تلخ سقوط هواپیمای اوکراینی به دلیل خطای انسانی رخ داد که اگرچه قضاوت در مورد آن باید به آینده و روشن شدن ابعاد قضیه موکول شود، اما مهم این است که دشمنان ما از این ماجرا سوء استفاده کرده و به دنبال تخریب سپاه افتادند.

وی افزود: همه اینها در حالیست که سردار حاجی زاده فرمانده نیروی هوا فضای سپاه پاسداران در قاب تلویزیون ضمن ابراز تاسف و معذرت خواهی و در عین مسئولیت پذیری، به واسطه این اتفاق تلخ آرزوی مرگ کرد.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه همه به دنبال روشن کردن ابعاد قضیه سقوط هواپیمای اوکراینی هستند، گفت: آقای ترامپ و دشمنان بدانند این به معنای ضعف سپاه نیست، چرا که سپاهیان همواره در کنار مردم بوده اند و در طول انقلاب این موضوع را به اثبات رسانده اند.

جلیلیان با بیان اینکه سپاهیان در سیل و زلزله و دیگر عرصه ها همواره در کنار مردم و در خط مقدم بوده اند، تاکید کرد: دشمنان بدانند با هیچ اقدامی نخواهند توانست خدمات سپاه را زیر سوال ببرند، زیرا مردم در طول چهل ساله بعد از پیروزی انقلاب سپاه و خدماتش را به خوبی شناخته‌اند .

وی با تاکید بر اینکه سبزپوشان سپاه آماده خدمت رسانی به مردم هستند و در این راه از جان مایه می گذارند، گفت: اگر همه قدرت ها بیایند نمی توانند به کشور ضربه بزنند، اما باید حواسمان باشد دشمن از شرایط ایجاد شده سوء استفاده نکند، چرا که شیطنت دشمنان تمام ناشدنی است.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه در پایان گفت: تشدید تحریم‌ها، بی ثبات سازی منطقه، به میز مذاکره کشاندن ایران و... گزینه های روی میز دشمنان برای ضربه زدن به اسلام و انقلاب است، اما به امید خدا و به برکت خون حاج قاسم دشمنان نخواهند توانست ضربه ای به اسلام و انقلاب بزنند.

ادامه این مراسم با مداحی و سینه زنی برای جان‌باختگان هواپیمای اوکراینی همراه بود.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark