توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 65076
شنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۷
ابراهیم عزیزی به عنوان نماینده سوم کرمانشاه به مجلس راه یافت
رییس ستاد انتخابات استان کرمانشاه گفت: «ابراهیم عزیزی» به عنوان منتخب مردم کرمانشاه و سومین نماینده این شهرستان در مرحله دوم انتخابات به مجلس شورای اسلامی راه یافت.
ابراهیم عزیزی به عنوان نماینده سوم کرمانشاه به مجلس راه یافت
«حسین خوش اقبال» افزود: از مجموع ۴۶ هزار و ۳۵۳ آرای مأخوده صحیح؛ ابراهیم عزیزی با کسب ۲۱ هزار و ۹۶۶ رأی در حوزه انتخابیه کرمانشاه به عنوان منتخب مردم شناخته شد.

مجتبی بخشی پور نیز از حوزه انتخابیه اسلام آبادغرب و دالاهو از مجموع ۵۷ هزار و ۳۰۵ رای ماخوذه، با کسب ۳۱ هزار و ۲۲ رأی در این مرحله از یازدهمین دوره انتخابات به مجلس شورای اسلامی راه یافت.

به گزارش خبرنگار ایرنا، با آرای ۶۶۱ هزار نفر از مردم استان ۲ میلیون نفری کرمانشاه، روز دوم اسفند ۱۳۹۸ تکلیف ۶ کرسی از هشت کرسی نمایندگی استان در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی مشخص شد اما رقابت در ۲ حوزه و بر سر ۲ صندلی دیگر به مرحله دوم کشید.

در دور نخست عبدالرضا مصری و محمد رشیدی از حوزه انتخابیه کرمانشاه، آرش زره‌تن لهونی از حوزه انتخابیه پاوه، جوانرود، روانسر و ثلاث باباجانی، علی رضایی از حوزه انتخابیه کنگاور، صحنه و هرسین، سیدجواد حسینی کیا از سنقروکلیایی و شهریار حیدری از حوزه انتخابیه قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب راهی خانه ملت شدند.

اما رقابت سلمان محمدی‌بابازیدی و ابراهیم عزیزی برای یک کرسی باقی‌مانده در شهرستان کرمانشاه و مجتبی بخشی‌پور و نادر نادری در حوزه اسلام‌آباد غرب و دالاهو به دور دوم کشید.

ابتدا بنا بود که انتخابات دور دوم ۲۹ فروردین ۱۳۹۹ برگزار شود اما شیوع ویروس کرونا همه چیز را به هم ریخت و این انتخابات را هم پنج ماه عقب انداخت و به ۲۱ شهریور موکول کرد.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای هشت نماینده در مجلس شورای اسلامی است.
Share/Save/Bookmark