توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 54816
چهارشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۷
روزنامه‌نگار منتقد عربستانی در استانبول ربوده شد
گزارش‌ها حاکی‌ست روزنامه‌نگار و فعال مخالف رژیم عربستان سعودی در استانبول ربوده شده است.
روزنامه‌نگار منتقد عربستانی در استانبول ربوده شد
به گزارش خط نيوز به نقل از ایلنا، نامزد «جمال خاشقچی» نویسنده و روزنامه‌نگار سعودی از ربوده‌شدن وی از عصر روز سه‌شنبه در شهر استانبول ترکیه، خبر داد.

نامزد جمال خاشقجی در گفت‌گو با شبکه تلویزیونی «تی‌آر‌تی» ترکیه، تصریح کرد که خاشقچی بعد از ظهر روز سه‌شنبه برای تکمیل کارهای رسمی ازدواج‌مان وارد کنسولگری عربستان در استانبول شد ولی پس از خروج همه از کنسولگری، خبری از او نشده است.

او افزود، با مسئولان امنیتی ترکیه تماس گرفته، ولی از لحظه ربوده‌شدن حاشقچی تاکنون هیچ اطلاعاتی از وی نیست.

از سوی دیگر، «مجتهد» فعال رسانه‌ای مشهور در عربستان که اطلاعات محرمانه آل‌سعودی را فاش می‌کند، در توییتر خود نوشت: خاشقچی ساعاتی پس از ورود جمال خاشقچی به سفارت سعودی در ترکیه، ربوده شد.

مجتهد افزود: دولت ترکیه از این موضوع مطلع شده است و در صورتی‌که مشخص شود او ربوده شده است احتمال می‌‌رود بزرگ‌ترین بحران دیپلماتیک میان ریاض و آنکارا شکل بگیرد.

حساب کابری «معتقلی الرای»( بازداشت‌شدگان آزادی بیان) نیز در توییتر نوشت: «بعید نمی‌دانیم که روزنامه‌نگار خاشقچی به دستور حکومت سعودی ربوده شده باشد؛ چرا که این رژیم در تلاش است صدای او را خفه کند».

جمال خاشقجی، نویسنده و فعال معارض سعودی قبل از آغاز موج بازداشت شاهزادگان و مسئولان و مخالفان توسط «محمد بن‌سلمان» ولیعهد، از این کشور خارج شد.
Share/Save/Bookmark