توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 60846
دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۵
نکو: امروز مردم باید هوشیارتر از گذشته مسیر مقاومت را ادامه دهند
نکو: امروز مردم باید هوشیارتر از گذشته مسیر مقاومت را ادامه دهند
یک نماینده سابق مجلس گفت: وضع تحریم‌های تازه از یک سو و تغییر لحن آمریکا از سویی دیگر نشان‌دهنده نبود یک هارمونی یکنواخت در درون دولت آمریکاست و به همین دلیل مردم ما امروز باید هوشیارتر از گذشته مسیر مقاومت و مقابله را ادامه دهند.

ابراهیم نکو در گفت‌وگو با ایسنا، در پاسخ به این پرسش که آیا واکنش ایران در برابر تغییر لحن آمریکا نسبت به جمهوری اسلامی باید تغییری کند یا خیر؟ اظهار کرد: ما در مقاطع مختلف، بدعهدی‌هایی از سوی آمریکا و سردمداران آن شاهد بودیم و این بدعهدی‌ها مختص به یک جناح در این کشور نیست. هم دموکرات‌ها و هم جمهوری‌خواه‌ها هر کدام در زمانی بد عهدی‌هایی را نسبت به ایران مرتکب شدند.

وی با بیان اینکه سخنان رهبری در روز ۱۴ خرداد ناظر بر این نکته بود که باید مراقب باشیم که تغییر لحن رؤسای جمهور آمریکا ما را تحت تأثیر قرار ندهد، اظهار کرد: از آنجا که در درون نظام سیاسی آمریکا یک طرز تفکر تأثیرگذار درباره ایران وجود دارد و همان طرز تفکر در لباس‌های مختلف و در مقاطع گوناگون و اشکال متفاوتی خود را نشان می‌دهد پس ما باید بدانیم که نباید فریب این آدرس‌های غلط داده شده توسط آنان را بخوریم.

این نماینده سابق مجلس با تاکید بر اینکه باید برای همه ایرانیان ثابت شده باشد که سخنان گستاخانه ترامپ به‌دور از هر گونه منطق و عقلانیتی است، اظهار کرد: ترامپ وقتی حرفی را می‌زند از آنجا که سلامت عقلانی درستی ندارد، شاید در حالت نشئگی حرفی می‌زند و وقتی آرام می‌گیرد چیز دیگری جز آن می‌گوید.

نکو تصریح کرد: باید بدانیم آنچه که از رفتار آمریکا در قبال ایران دیده می‌شود چیزی جز یک هژمونی سیاسی سردرگم نیست که البته در مقاطع مختلف خود را به اشکال متفاوتی نشان می‌دهد. مثلاً آمریکا از یک سو می‌گوید نمی‌خواهد نظام ایران را تغییر دهد و از سویی دیگر تحریم‌هایی را علیه صنایع پتروشیمی ایران وضع می‌کند که این نشان‌دهنده گسیختگی هژمونی سیاسی این کشور است.

وی در پایان تاکید کرد: وضع تحریم‌های تازه از یک سو و تغییر لحن آمریکا از سویی دیگر همچنین نشان دهنده نبود یک هارمونی یکنواخت در درون دولت آمریکا هم است و به همین دلیل مردم ما امروز باید هشیارتر از گذشته مسیر مقاومت و مقابله را ادامه دهند و از خود و جامعه‌شان در برابر آمریکا دفاع کنند.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark