توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 62826
شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۱
عبدالله روا ـ مجری «ویدئو چک»:
برایم مهم نیست فحش بخورم
برایم مهم نیست فحش بخورم
مجری «ویدئوچک» شبکه ورزش در پاسخ به اینکه آیا تا به حال در این برنامه فحش خورده است، گفت: برایم مهم نیست؛ در مدرسه هم که به من فحش می دادند، جواب نمی‌دادم. در «ویدئو چک» هم خیلی فحش خوردم. از طرفداران سردار آزمون، تراکتورسازی، پرسپولیس، استقلال و ... .

به گزارش ایسنا، برنامه «سلام صبح بخیر» با اجرای حسین کلهر امروز ـ شنبه ـ میزبان عبدالله روا، مجری برنامه «ویدئو چک» بود.

روا در ابتدا درباره شکل‌گیری این برنامه توضیح داد: ایده این برنامه برای مجتبی آذری بود که قبلا با هم کار کرده بودیم و طبق شناختی که از هم داشتیم شرایط کارمان در شبکه ورزش فراهم شد. متاسفانه در کشور ما همیشه یا یک چیزی زودتر است یا یک چیزی دیرتر. یا یکی هست آن یکی نیست و... چون ما چند استانداری هستیم و این یقه شغل ما را می گیرد.

وی افزود: در کشور ما همه چیز نیم ساعت تاخیر دارد؛ مثل حرکت هواپیما و قطار که برای مردم دنیا عجیب است ولی ما در شغلی هستیم که خیلی چیزها سر ثانیه است؛ مثلا تو هر روز صبح سر یک ساعت باید برنامه‌ات را شروع کنی. دیگر یک شغل مثل شغل ما بیاورید که نظم داشته باشد. برای «ویدئو چک» هم مدیرانمان آقایان شیعه و قانع در شبکه ورزش که از شبکه سه جدایی ندارد و دوستان دیگر خیلی همراهی کردند.

این مجری با اشاره به برنامه ویدئو چک تاکید کرد: شما در این برنامه بی‌پرده‌تر و بی‌فاصله‌تر با مردم حرف می‌زنید؛ ورزش هم موضوعی است که ما می‌توانیم راحت‌تر درباره آن حرف بزنیم. ما درباره وزیر ورزش می‌توانیم نظرمان را بگوییم اما درباره وزیر اقتصاد به سختی می توانیم حرف بزنیم.

روا در پاسخ به اینکه نظر خودش درباره رییس فدراسیون فوتبال چیست، اظهار کرد: برود! من خیلی دوست دارم که ریشه‌هایم را فراموش نکنم و اگر بخواهیم تقسیم‌بندی قومیتی داشته باشیم من لر بختیاری هستم. از ما اصیل‌تر هم هست اما ما جزو لرها خودمان را حساب و افتخار می‌کنیم. این را هم لری گفتم، یعنی ساده و بی‌تزویر و ریا! در پاسخ به این سوال می‌توانستم یک ربع حرف بزنم و معنی و مفهومش همین جمله باشد. آقای تاج سال‌ها زحمت کشیده و مدت زیادی را صرف سیاست‌گذاری برای پیشبرد اهداف فوتبال کردند اما اکنون باید خون تازه‌ای در رگ‌های فوتبال ما بیاید و ایشان دیگر بروند بهتر است.

وی ادامه داد: خبرنگاری از من پرسید و گفت با این وضعیت نظرت درباره ویلموتس چیست. من هم گفتم در این شرایط بین اکبر میثاقیان و ویلموتس و دیگر مربیان خارجی فرقی نیست. مردم حاضرند چیزی از ریشه درست شود ولو اینکه ما دوره‌ای را از دست بدهیم و من وسط نظرات ورزشی مردم زندگی می‌کنم.

این مجری یادآور شد: فوتبال خیلی صاحب دارد و همه درباره‌اش نظر می دهند، مردم ما که در شرایط انتخاب نیستند اما اگر برایشان توضیح داده شود ترجیحشان این است که ما آرامش بلند مدت داشته باشیم نه شادی آنی. کیروش هم همین‌طوری جلو رفت و اگر دو ـ سه تا بازی را هم ببرند باعث می‌شود روی اشتباهات سرپوش گذاشته شود.روا در پاسخ به پرسش نظرسنجی برنامه مبنی بر اینکه چرا با ورزشی‌ها بیشتر می توان شوخی کرد، گفت: چون آنها سیاسی نیستند و در تکمیل این گزینه هم باید بگویم که ما ملاحظات و محدودیت‌هایی در مقابل سیاسیون داریم و هم سواد ما مجری ها کمتر است هم به ما اعتماد نمی‌کنند.

وی درباره اینکه چه زمانی فهمیده برنامه‌اش گرفته است، توضیح داد: ۳۰، ۴۰ قسمت از پخش برنامه گذشته بود که از مردم بازتاب گرفتیم و من برایشان تبدیل به کسی شدم که برنامه «ویدئو چک» را اجرا می‌کند.

روا درباره اینکه آیا پیشنهاد اجرای برنامه‌های دیگری را هم داشته، اذعان کرد: وقتی یک برنامه موفق به نظر می‌آید همه اجزای آن مورد توجه قرار می گیرد و شاید پیشنهادهای دیگری باشد اما برای من امکان این همکاری وجود نداشت. من یک سال اخیر مشکل شخصی داشتم و فقط یکی دو روز در هفته می‌توانستم تهران باشم. تا همین جا هم از مردم ممنونم و همین که نیم ساعت بتوانیم با مردم صحبت کنیم اتفاق خوبی است و دست همه درد نکند.

مجری «ویدئو چک» درباره اعضای این برنامه گفت: مجتبی آذری که تهیه کننده و کارگردان است. ابوطالب حسینی قبل از رفتن به «خندوانه» از روز اول با ما بوده و ما هم تشویقش می کردیم و اتفاقات خوبی برایش افتاد. امیرحسین قیاسی به تازگی به ما کمک می کند و پول نمی گیرد. محمدحسین و علی قاسمی بچه هایی خوبی در عرصه نوشتن هستند. اسماعیل جعفری در بین همه اینها جزو قدیمی‌ترها هست و احسان حسینی هم برنامه را تدوین می کند. او روزی که «ویدئوچک» را شروع کردیم اصلا نمی‌دانست فوتبال چیست. الان دیگر نظر دارد و مثلا می گوید راسینگ سانتاندر این فصل باید فلان کار را انجام بدهد.

وی درباره بداهه‌گویی در اجرای برنامه اظهار کرد: چیزی که ما می‌نویسیم یک شو دسته جمعی است و من زیاد توانایی ندارم دقیق همان که به من می دهند اجرا کنند.

روا درباره مشکل شخصی که برایش پیش آمده توضیح داد: برای مادرم وضعیتی پیش آمد که سلامتی‌اش به مخاطره افتاد هوای تهران که حالا خیلی ناجور است برایش بد بود و ما یا باید خانه ای در جای خوش و آب هوای تهران می گرفتیم که پول نداشتیم یا باید خارج از تهران زندگی می کردیم که همین کار را کردیم. او حالا بهتر است و دارو مصرف می کند. برای همه مادران و بیماران دعا کنید.

ادامه برنامه به کل کل کلهر و روا گذشت که قبلا در برنامه هایشان با یکدیگر شوخی کرده بودند و روا هم به شوخی از حسین کلهر عذرخواهی کرد و کلهر که هر هفته از افراد زیادی عذرخواهی می‌کند، از این اتفاق خرسند شد!
روا در ادامه گفت: حسین کلهر بدون زحمت در جایگاهی که هست ننشسته و حدود ۴، ۵ سال ما با هم مدت زیادی را شبانه روزی کار کردیم و این را از روی هوا نمی گویم. من یک سری انتقادات هم به تو دارم اما چیزهای مثبت را نمی‌شود کتمان کرد و انقدر هم پسرخاله بازی نیست که برخی فکر می‌کنند.

وی درباره رییس فدراسیون فوتبال هم نظر داد: یک بار آقای تاج مهمان ما شد و من باهوش تر از او در گفتگو ندیده‌ام و نمی‌شود روی توانمندی کسی سرپوش بگذارید. اگر از او سوال بپرسی می تواند سه ساعت به تو جواب بدهد ولی جواب ندهد! این یک توانمندی است.

در ادامه روا جدول برنامه «سلام صبح بخیر» را حل کرد که رمز آن به گفته کلهر به روا مربوط بود و پاسخ بهنام بانی می‌شد. روا در این زمینه گفت: او چه ربطی به من دارد. من سیکس پک دارم حسین! بهنام در تیتراژ ما هم بوده و یک مدت زیادی هم درباره استقلال اظهارنظر می‌کرد و استقلالی هم هست.

این مجری در پایان باز هم از حسین کلهر عذرخواهی کرد و خطاب به مخاطبان گفت: خواهش می‌کنم «ویدئو چک» را ببینید و در فضای مجازی هم درباره برنامه نظر بدهید.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark