توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 58867
سه شنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۰
تقلای ترامپ برای انتصاب وفاداران در پست‌های کلیدی دولت
تقلای ترامپ برای انتصاب وفاداران در پست‌های کلیدی دولت
در حالی که ترامپ به دنبال اعمال کنترل بیشتر بر دولت فدرال است، تلاش خود را برای انتصاب وفادارانش در پست‌های کلیدی دولت سرعت می‌بخشد.

به گزارش ایسنا، سرعت این عزل و نصب‌ها و منطق پشت آن‌ها در واشنگتن برخی را که نگران تاثیر این اقدام بر عملکرد نهادهای دولتی هستند، مضطرب کرده است.

این اقدام ترامپ با برکناری کریستین نیلسن، وزیر امنیت داخلی آمریکا به اوج رسید؛ اقدامی که چند روز پس از نادیده گرفتن نامزد تعیین شده از سوی نیلسن برای تصدی اداره مهاجرت و گمرک آمریکا صورت گرفت.

ترامپ در روزهای گذشته اظهار کرد که برای نهادهای دولتی خواستار رهبرانی است که سیاست‌های مرزی او را با شدت بیشتری دنبال کنند.

به گزارش پایگاه خبری هیل، گزینه‌های احتمالی برای تصدی جایگاه نیلسن شامل متحدان بارز ترامپ همچون ریک پری، وزیر انرژی و کریس کوباک، مسؤول وزارت خارجه در ایالت کانزاس و کن کوچینلی، دادستان کل سابق ویرجینیا هستند.

یک روز پس از برکناری نیلسن، راندالف الس، مدیر سرویس مخفی آمریکا نیز سمت خود را ترک کرد که گمانه‌زنی‌هایی را درباره پاکسازی گسترده در وزارت امنیت داخلی به دنبال داشت.

نیلسن و الس هر دو از نزدیکان جان کلی، رئیس دفتر سابق کاخ سفید بودند که در پایان سال ۲۰۱۸ سمت خود را ترک کرد.

ترامپ همچنین تمایل خود را برای معرفی استفن مور و هرمن کین که دو محافظه‌کار وفادار هستند، به عنوان گزینه‌های ریاست بانک مرکزی آمریکا به رغم نگرانی‌ها موجود درباره صلاحیت آنان ابراز کرده است.

ترامپ مدت‌ها منتقد تصمیم جروم پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا برای افزایش نرخ سود بوده و این اقدام را مانع رشد اقتصادی دانسته است. ریاست کین و مور می‌تواند به کاخ سفید اجازه دهد که نفوذ بیشتری بر تصمیمات بانک مرکزی داشته باشد؛ نهادی که به طور مرسوم از فشارهای سیاسی دور است و مدیریت مستقلی دارد.

منابع آگاه وابسته به کاخ سفید می‌گویند، این اقدامات رئیس جمهوری آمریکا نشات گرفته از ناامیدی او از مسائل مهاجرتی و اقتصادی هستند که برای انتخابات ۲۰۲۰ حوزه‌هایی حیاتی محسوب می‌شوند.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark