توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 65390
چهارشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۵
آخرین اخبار از انتخابات آمریکا
جزییات لحظه به لحظه از شمارش آرای انتخابات در آمریکا/ پیشتازی بایدن در آرای الکترال از ترامپ
اخبار مربوط به انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا میان «جو بایدن» و «دونالد ترامپ» را به صورت لحظه به لحظه در این گزارش بخوانید.
جزییات لحظه به لحظه از شمارش آرای انتخابات در آمریکا/ پیشتازی بایدن در آرای الکترال از ترامپ
به گزارش خط نيوز: انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا با افتتاح مراکز رأی‌گیری در ایالت ورمونت از ساعت ۵ صبح سه‌شنبه به وقت محلی (معادل با ۱۳:۳۰ به وقت تهران) آغاز شد.

به گزارش فارس، این انتخاب سرنوشت رقابت میان «جو بایدن»، نامزد حزب دموکرات و «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور مستقر آمریکا را مشخص خواهد کرد اما علاوه بر آن تکلیف ۴۳۵ کرسی مجلس نمایندگان و ۳۵ کرسی از ۱۰۰ کرسی سنا نیز مشخص خواهند شد.

صندوق‌ها در زمان‌های متفاوتی در ایالت‌های مختلف سراسر آمریکا بسته خواهد شد. آلاسکا آخرین ایالتی خواهد بود که صندوق‌های خود را می‌بندد و انتخابات در آن پایان می‌یابد.

در اغلب ایالت‌ها، ساعت ۶ صبح به وقت شرقی (۱۴ و سی به وقت تهران) صندوق‌های رای‌گیری باز و در دیرترین زمان تا ۹ شب به وقت شرقی (۵ و سی دقیقه بامداد چهارشنبه به وقت تهران) بسته خواهد شد.
تایید نتایج ایالت‌ها از ۱۰ نوامبر (۲۰ آبان) آغاز خواهد شد که البته اگر نیاز به بازشماری آرا باشد، در این تاریخ ممکن است تاخیر ایجاد شود. همه ایالت‌ها به استثنای کالیفرنیا باید تا ۸ دسامبر (۱۸ آذر) روند تایید را به پایان برسانند. همه اختلاف‌ها و بازشماری‌ها هم باید تا این تاریخ تعیین تکلیف شده باشد.

در این گزارش اخبار مربوط به این انتخابات به صورت لحظه به لحظه آورده شده‌اند:

۰۹:۳۸ -آخرین وضعیت آراء الکترال
🔹«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا با پیروزی در ایالت مونتانا با سه رأی الکترال، تعداد آراء الکترال خود را به ۲۱۳ رأی افزایش داد. «جو بایدن» همچنان تا این لحظه ۲۳۷ آراء الکترال دارد.

۰۹:۳۵ -توئیتر بر روی توئیت ترامپ برچسب «اطلاعات نادرست» زد
🔹توییتر لحظاتی پس از انتشار توییت دونالد ترامپ درباره نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 آمریکا بر روی آن برچسب «اطلاعات نادرست» زد.

۰۹:۳۱ -پایان رأی‌گیری در «آلاسکا»
🔹در حالیکه هم‌اکنون ساعت 01:00 بامداد چهارشنبه به وقت شهر نیویورک است، هم‌اکنون در آلاسکا ساعت 21:00 سه‌شنبه می باشد و آخرین ایالتی است که هم‌اکنون رأی‌گیری در آن به پایان رسیده است.

ترامپ در این ایالت پیشتاز است اما بنا بر گزارش شبکه فاکس‌نیوز هنوز برای اعلام پیروزی ترامپ در این ایالت زودهنگام است.۰۹:۲۱ -ترامپ: می‌خواهند پیروزی را از ما به سرقت ببرند، اجازه نمی‌دهیم
🔹دونالد ترامپ در پیامی که در صفحه توییتر خود ضمن متهم کردن دموکرات‌ها به تلاش برای سرقت انتخابات گفت: «ما بسیار جلوتر قرار داریم اما آنها تلاش می‌کنند انتخابات را به سرقت ببرند. هرگز چنین اجازه‌ای را نمی‌دهیم. بعد از بسته شدن حوزه‌های رأی‌گیری دیگر نمی‌توان رأی داد!».


فیلم اطراف کاخ سفید آماده هرج و مرج!

۰۹:۱۵ -بایدن: ما در راه پیروزی در انتخابات هستیم اما باید کمی صبر کنیم
🔹جو بایدن نامزد دموکرات‌ در اولین سخنرانی خود در حالیکه هنوز شمارش آراء به اتمام نرسیده، به هواداران خود گفت که ناامید نشوید و در مسیر پیروزی قرار داریم.

وی در جمع هواداران خود در خصوص پیروزی در انتخابات ابراز امیدواری کرد و گفت: «ما این انتخابات را خواهیم برد، ایمان داشته باشید».

نامزد دموکرات‌ها ضمن ابراز خرسندی از وضعیت نتایج انتخابات گفت: «ما از وضعیتی که داریم خوشحالیم و در مسیر پیروزی قرار گرفته‌ایم. برای آرای بی‌سابقه غیرحضوری باید صبر کنیم. حس خوبی داریم و از موقعیت خود راضی هستیم».

وی در خصوص وضعیت نتایج در ایالات آمریکا ادامه داد: «در آریزونا پیروز می‌شویم و هنوز در ایالت جورجیا شکست نخورده‌ایم. پنسیلوانیا را هم خواهیم برد. مردم و نه من و ترامپ رئیس‌جمهور را انتخاب می‌کنیم. ایمان داشته باشید. پیروز می‌شویم. همان طور که که از قبل می‌دانستیم، اعلام نتیجه احتمالاً به طول خواهد انجامید».

۰۹:۰۶ -بایدن به زودی سخنرانی خواهد کرد
🔹جو بایدن نامزد دموکرات به زودی سخنرانی خواهد کرد، این نخستین بار است که یک نامزد ریاست‌جمهوری در چنین مرحله‌ای از شمارش آرا سخنرانی می‌کند.

۰۸:۴۸ -آخرین وضعیت آراء الکترال
🔹ترامپ با پیروزی در ایالات مونتانا، آیووا، تگزاس، اوهایو، فلوریدا، آیداهو، یوتا، کارولینای جنوبی، کانزاس، منطقه نبراسکا، ویومینگ، داکوتای جنوبی و شمالی، نبراسکا، لوئیزیانا، آرکانزاس، ایندیانا، تنسی، اوکلاهما، میسیسیپی، میزوری،‌ آلاباما، ویرجینیای غربی و کنتاکی موفق به کسب 210 آراء الکترال شده است.

از طرف دیگر، جو بایدن با پیروزی در ایالات ورمونت، ویرجینیا، کنتیکت، دیلاور، منطقه کلمبیا، ایلینوی، مریلند، ماساچوست، نیوجرسی، رودآیلند، کلرادو، نیویورک، کالیفرنیا،اورگن، آریزونا، واشنگتن، هاوایی، نیومکزیکو، نیوهمپشایر، مین، موفق به کسب ۲۲۷ آراء‌ الکترال شد.

۰۸:۵۲ -پیروزی «نانسی پلوسی» در کالیفرنیا
🔹نانسی پلوسی کرسی خود را در کنگره حفظ کرد. او به احتمال زیاد رئیس مجلس نمایندگان آمریکا باقی خواهد ماند.


فیلم/ شروع درگیری‌ها در سیاتل آمریکا

۰۸:۴۴ - بایدن در ایالت «مینه‌سوتا» پیروز شد
🔹خبرگزاری آسوشیتدپرس از پیروزی «جو بایدن» در ایالت مینه‌سوتا با ۱۰ رأی الکترال خبر داد.

۰۸:۳۸- آخرین وضعیت آراء الکترال
🔹آخرین وضعیت آراء الکترال ترامپ و بایدن؛ ترامپ ۲۰۴ رأی الکترال و بایدن ۲۲۷ رأی الکترال دارد

۰۸:۳۴ - «جو بایدن» در «هاوایی» پیروز شد
🔹طبق برآورد رسانه‌های آمریکایی، بایدن ۴ رأی الکترال ایالت هاوایی را از آن خود می‌کند.

۰۸:۳۰- پیشتازی «ترامپ» در پنسیلوانیا با شمار ۵۲ درصد آراء
🔹با شمارش ۵۲ درصد آرا در ایالت پنسلیوانیا، دونالد ترامپ بیشترین آرا را تا این لحظه به خود اختصاص داده است.

۰۸:۲۸ -پیروزی ترامپ در «تگزاس» و وضعیت آرای الکترال در ارزیابی‌های شبکه فاکس‌نیوز
🔹فاکس نیوز با اعلام پیروزی ترامپ در ایالت تگزاس، تعداد آرای الکترال او را ۲۰۴ اعلام کرد.در مقابل اما بایدن فعلا ۲۲۳ رأی الکترال در اختیار دارد.

۰۸:۲۳ - آخرین وضعیت آراء الکترال
🔹آخرین وضعیت آراء الکترال ترامپ و بایدن؛ ترامپ ۲۰۴ رأی الکترال و بایدن ۲۲۳ رأی الکترال دارد۰۸:۱۷ - «دونالد ترامپ» در «اوهایو» پیروز شد
🔹شبکه فاکس‌نیوز از پیروزی «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در ایالت مهم «اوهایو» با 18 رأی الکترال خبر داد.

۰۷:۵۴ - پیروزی بایدن در «نیوهمپشایر» و «آریزونا»
🔹«جو بایدن» نامزد دموکرات‌ها موفق به پیروزی در ایالت «نیوهمپشایر» و «آریزونا» شده است. شبکه «فاکس‌نیوز» گزارش داد بایدن در ایالت آریزونا به پیروزی رسیده که این پیشرفت بزرگی برای دموکرات‌ها در انتخابات است.

۰۷:۵۰ - «بیل کسیدی» سناتور جمهوری‌خواه همچنان در سنا باقی می‌ماند
🔹«بیل کسیدی» سناتور جمهوری‌خواه مجدداً در انتخابات سنا در لوئیزیانا به پیروزی رسید و همچنان در سنا باقی خواهد ماند.

۰۷:۳۹ -پایان رأی‌گیری در چهار ایالت غربی آمریکا
🔹رأی‌گیری در چهار ایالت غربی آمریکا به پایان رسیده است و در حالیکه جو بایدن در ایالات کالیفرنیا، اورگن، واشنگتن به پایان رسیده است، دونالد ترامپ در ایالت آیداهو پیروز شده است.


۰۷:۳۳ -آخرین وضعیت آرای الکترال
🔹«جو بایدن» نامزد حزب دموکرات در ایالت‌های واشنگتن، اورگن و کالیفرنیا به پیروزی رسید. تعداد آرای الکترال بایدن اکنون ۲۰۹ و آرای الکترال ترامپ ۱۱۲ است.

۰۷:۲۸ - پیشتازی ترامپ در ایالت فلوریدا با شمارش ۹۷ درصد آراء
🔹در ایالت فلوریدا بر اساس شمارش ۹۷ درصد آرا دونالد ترامپ با ۵۱.۳ درصد در برابر ۴۷.۸ درصد از جو بایدن پیشی گرفته است.

۰۷:۲۴ -آخرین وضعیت آرای الکترال
🔹آخرین وضعیت آراء الکترال ترامپ و بایدن؛ ترامپ ۱۰۸ رأی الکترال و بایدن ۱۳۱ رأی الکترال دارد


فیلم/ تماشای دسته‌جمعی نتایج شمارش آرای انتخابات آمریکا

۶:۵۶ - توقف شمارش آرا در ایالت‌های کلیدی

🔹اعلام نتایج در چند ایالت کلیدی متوقف شده و از حدود یک ساعت پیش، تقریباً نتایج شمارش آرا در این ایالت‌ها به‌روزرسانی نشده است.


۰۶:۵۲ - آخرین وضعیت آرای الکترال
🔹آخرین وضعیت آرای الکترال ترامپ و بایدن؛ ترامپ ۹۸ و بایدن، ۱۳۱ رأی الکترال کسب کرده‌اند.

۰۶:۴۸ - لیندسی گراهام در مجلس سنا باقی ماند
🔹سناتور لیندسی گراهام که یکی از همپیمانان ترامپ به شمار می‌آید کرسی خود در کارولینای جنوبی را حفظ کرده است.
۰۶:۳۶ - ترامپ در ایالت کلیدی ویسکانسین از بایدن پیش افتاد
🔹نتایج به دست آمده از شمارش ۲۵ درصد آرا در ایالت کلیدی ویسکانسین نشان می‌دهد ترامپ تا این لحظه ۴۹.۳ و بایدن ۴۷.۶ درصد از آرا را به دست آورده است. این ایالت ۲۰ رأی الکترال دارد.

۰۶:۲۲ - ایلهان عمر در مجلس نمایندگان آمریکا باقی ماند
🔹«ایلهان عمر» عضو مسلمان مجلس نمایندگان آمریکا در انتخابات روز سه‌شنبه مجلس نمایندگان آمریکا در ایالت مینسوتا بار دیگر پیروز شد.۰۶:۱۳ - وضعیت ترامپ و بایدن بر اساس آرای شمارش‌شده در ۷ ایالت کلیدی
🔻فلوریدا
🔹در ایالت فلوریدا که ۲۹ رأی الکترال دارد تا این لحظه ۹۱ درصد از آرا شمارش شده و دونالد ترامپ با ۵۱.۳ درصد در برابر ۴۷.۸ درصد از جو بایدن پیشتاز است.
🔻جورجیا
🔹در ایالت کلیدی جورجیا با ۱۶ رأی الکترال، بر اساس شمارش ۴۶ درصد آرا، دونالد ترامپ ۵۶.۲ درصد از آرا و بایدن ۴۲.۷ درصد آرا را به دست آورده است.
🔻کارولینای شمالی
🔹کارولینای شمالی ۱۵ رأی الکترال دارد و جو بایدن ۵۰ درصد آرا و دونالد ترامپ ۴۸.۹ درصد آرا را به دست آورده است. این نتیجه بر اساس شمارش ۸۳ درصد از آرا است.
🔻میشیگان
🔹در این ایالت کلیدی که ۱۶ رأی الکترال دارد ۲۰ درصد از آرا شمارش شده و ترامپ با ۵۷.۵ درصد آرا از جو بایدن با ۴۰.۷ درصد آرا پیش افتاده است.
🔻اوهایو
🔹در ایالت اوهایو بر اساس شمارش ۶۹ درصد از آرا دونالد ترامپ با ۴۹.۶ درصد از آرا از جو بایدن پیش افتاده است. بایدن تا این لحظه ۴۹.۱ درصد آرا را از آن خود کرده است. این ایالت ۱۸ رأی الکترال دارد.
🔻پنسیلوانیا
🔹در این ایالت ۱۵ درصد از آرا شمارش شده و جو بایدن با ۵۵.۵ درصد از آرا از دونالد ترامپ که ۴۳.۴ درصد از آرا را به دست آورده پیش افتاده است. این ایالت ۲۰ رأی الکترال دارد.
🔻ویسکانسین
🔹این ایالت ۱۰ رأی الکترال دارد. بر اساس شمارش ۲۳ درصد از آرا دونالد ترامپ ۵۲.۲ درصد از آرا و جو بایدن ۴۶.۳ درصد از آرا را به دست آورده است.

۰۶:۰۵ - نتیجه شمارش آرا در ایالت کلیدی ویسکانسین تا این لحظه
🔹 بر اساس شمارش ۱۰ درصد آرا دونالد ترامپ با اختلاف تقریباً ۱۴ درصدی از رقیبش جو بایدن پیش افتاده است. ترامپ تا این لحظه برنده ۵۳.۴ درصد آرا و بایدن برنده ۴۵.۱ درصد آرا شده است.

۰۵:۵۷ - آمار منابع خبری از کرسی‌های سنا تا کنون:
🔹 دموکرات‌ها 43 کرسی
🔹 جمهوری‌خواهان 38 کرسی

۰۵:۵۰ - دموکرات‌ها اکثریت مجلس نمایندگان را بدست آوردند
🔹 شبکه خبری فاکس‌نیوز خبر داد که دموکرات‌ها بار دیگر اکثریت را در مجلس نمایندگان بدست آوردند.

​۰۵:۴۹- آخرین وضعیت ترامپ و بایدن از لحاظ پیروزی در ایالت‌ها
🔻دونالد ترامپ در ایالت‌های زیر پیروز شده است:
✔️وایومینگ: ۳ رأی الکترال
✔️نبراسکا: ۵ رأی الکترال
✔️داکوتای جنوبی: ۳ رأی الکترال
✔️داکوتای شمالی: ۳ رأی الکترال
✔️اوکلاهاما: ۷ رأی الکترال
✔️آرکانزاس: ۶ رأی الکترال
✔️لوئیزیانا: ۸ رأی الکترال
✔️می‌سی‌سی‌پی: ۶ رأی الکترال
✔️آلاباما: ۹ رأی الکترال
✔️تنسی: ۱۱ رأی الکترال
✔️کنتاکی: ۸ رأی الکترال
✔️کارولینای جنوبی: ۹ رأی الکترال
✔️ویرجینیای غربی: ۵ رأی الکترال
✔️ایندیانا: ۱۱ رأی الکترال
🔻جو بایدن در ایالت‌های زیر پیروز شده است:
🔹نیومکزیکو: ۵ رأی الکترال
🔹ایلینوی: ۲۰ رأی الکترال
🔹ویرجینیا: ۱۳ رأی الکترال
🔹مریلند: ۱۰ رأی الکترال
🔹دلاور: ۳ رأی الکترال
🔹نیوجرسی: ۱۴ رأی الکترال
🔹کانکتیکات: ۷ رأی الکترال
🔹رود آیلند: ۴ رأی الکترال
🔹ماساچوست: ۱۱ رأی الکترال
🔹ورمونت: ۳ رأی الکترال
🔹نیویورک: ۲۹ رأی الکترال

۰۵:۳۴ - ترامپ در ۴ ایالت دیگر پیروز شد
🔹ترامپ در ایالت‌های نبراسکا، وایومینگ، داکوتای شمالی و داکوتای جنوبی برنده شد. این ایالت‌ها روی هم رفته ۱۴ رأی الکترال دارند. تا اینجا بایدن ۱۱۹ رأی الکترال و ترامپ ۹۲ رأی الکترال دارد.

۰۵:۳۳ - پیروزی بایدن در نیویورک
🔹جو بایدن در ایالت نیویورک برنده شد. این ایالت ۲۹ رأی الکترال دارد.

۰۵:۳۰ - آخرین نتیجه آرای الکترال ترامپ و بایدن
🔹تا این لحظه ترامپ ۷۲ رأی الکترال و جو بایدن ۸۵ رأی الکترال به دست آورده است. نامزد حزب دموکرات برنده ۴۸.۳ درصد از آرای مردمی و ترامپ برنده ۵۰.۴ درصد از آرای مردمی شده است.

۰۵:۱۹ - ترامپ و بایدن تا این لحظه در کدام ایالت‌ها پیروز شده‌اند؟
🔻دونالد ترامپ:
🔹ترامپ در ایالت‌های اوکلاهاما، آرکانزاس، می‌سی‌سی‌پی، آلاباما، تنسی، کنتاکی، ویرجینای غربی و کارولینای جنوبی پیروز شده است. ترامپ برنده ۶۱ رأی الکترال شده است.
🔻جو بایدن:
🔹نامزد حزب دموکرات در ایالت‌های ایلینوی، ویرجینیا، مریلند، نیوجرسی، رود آیلند، دلاور، کانکتیکات، ماساچوست و ورمونت پیروز شده است. او تا اینجا ۸۵ رأی الکترال به دست آورده است.

۰۵:۱۵ - دستگیری یکی از طرفداران مسلح ترامپ در صندوق اخذ رای
🔹یکی از طرفداران ترامپ که به صورت مسلح در مرکز رای گیری در ایالت کارولینای شمالی حضور یافته بود توسط پلیس دستگیر شد۰۵:۰۷ - وضعیت ترامپ و بایدن بر اساس آرای شمارش‌شده در ۶ ایالت کلیدی
🔻فلوریدا
🔹در ایالت فلوریدا که ۲۹ رأی الکترال دارد تا این لحظه ۸۸ درصد از آرا شمارش شده و دونالد ترامپ با ۵۰.۷ درصد در برابر ۴۸.۵ درصد از جو بایدن پیشتاز است.
🔻جورجیا
🔹در ایالت کلیدی جورجیا با ۱۶ رأی الکترال، بر اساس شمارش ۱۸ درصد آرا، دونالد ترامپ ۵۵.۹ درصد از آرا و بایدن ۴۳.۱ درصد آرا را به دست آورده است.
🔻کارولینای شمالی
🔹کارولینای شمالی ۱۵ رأی الکترال دارد و جو بایدن ۵۵.۲ درصد آرا و دونالد ترامپ ۴۴.۴ درصد آرا را به دست آورده است. این نتیجه بر اساس شمارش ۴۷ درصد از آرا است.
🔻میشیگان
🔹در این ایالت کلیدی که ۱۶ رأی الکترال دارد ۵ درصد از آرا شمارش شده و ترامپ با ۵۸.۹ درصد آرا از جو بایدن با ۳۹.۴ درصد آرا پیش افتاده است.
🔻اوهایو
🔹در ایالت اوهایو بر اساس شمارش ۵۱ درصد از آرا جو بایدن با ۵۵.۶ درصد از آرا از ترامپ پیش افتاده است. ترامپ تا این لحظه ۴۳.۲ درصد آرا را از آن خود کرده است. این ایالت ۱۸ رأی الکترال دارد.
🔻پنسیلوانیا
🔹در این ایالت ۵ درصد از آرا شمارش شده و جو بایدن با ۸۰.۵ درصد از آرا از دونالد ترامپ که ۱۸.۷ درصد از آرا را به دست آورده پیش افتاده است. این ایالت ۲۰ رأی الکترال دارد.

۰۴:۵۴ - وضعیت آرای الکترال بایدن و ترامپ تا این لحظه
🔹تا این لحظه، طبق برآورد خبرگزاری آسوشیتدپرس، جو بایدن برنده ۸۵ رأی الکترل و دونالد ترامپ برنده ۵۵ رأی الکترال شده است.
🔹ترامپ مجموعاً ۵۰.۳ درصد از آرای مردمی و جو بایدن ۴۸.۶ درصد از آرای مردمی را از آن خود کرده است.

۰۴:۵۱- اختلاف ۱۲ درصدی ترامپ با بایدن در ایالت کلیدی جورجیا
🔹در ایالت کلیدی جورجیا بر اساس شمارش ۱۶ درصد آرا ترامپ ۵۴.۵ درصد آرا را به دست آورده و حدود ۱۲ درصد از جو بایدن که موفق به کسب ۴۳.۴ درصد از آرا شده پیش افتاده است.

۰۴:۴۸ - مک‌کانل در مجلس سنا باقی ماند
🔹«میچ مک کانل» جمهوری‌خواه در سن 78 سالگی بار دیگر به عنوان سناتور ایالت کنتاکی انتخاب شد.
🔹وی در حال حاضر رهبر اکثریت جمهوری‌خواه است۰۴:۴۵- ترامپ در فلوریدا از بایدن فاصله گرفت
🔹نتایج شمارش ۸۵ درصد از آرا نشان می‌دهد ترامپ با ۵۰.۴ درصد در برابر ۴۸.۸ درصد از جو بایدن پیش افتاده است.

۰۴:۴۴ - جو بایدن در ایالت کلیدی پنسیلوانیا پیشتاز است
🔹بر اساس شمارش ۱ درصد از آرا در ایالت کلیدی پنسیلوانیا جو بایدن با ۷۷.۹ درصد در برابر ۲۱.۱ درصد آرا از ترامپ پیشی گرفته است.

۰۴:۴۰ - شمارش آرای میشگان شروع شد. بایدن پیشتاز است
🔹نتایج اولیه از شمارش ۱ درصدی آرای میشیگان نشان می‌دهد نامزد حزب دموکرات با ۷۱.۶ درصد آرا از دونالد ترامپ با ۲۷.۳ درصد آرا پیش افتاده است.

۰۴:۳۹ - جو بایدن در ایالت «رود آیلند» با ۴ رأی الکترال به پیروزی رسید
🔹پیش‌بینی آسوشیتدپرس نشان می‌دهد جو بایدن در ایالت «رود آیلند» که ۴ رأی الکترال دارد به پیروزی رسیده است.

۰۴:۳۶​ - نتیجه شمارش ۱۶ درصد آرا در ایالت تگزاس
🔹در ایالت تگزاس با شمارش ۱۶ درصد آرا جو بایدن با ۵۳.۵ درصد در برابر ۴۵.۲ درصد از ترامپ پیش افتاده است.

۰۴:۳۴- جو بایدن در ایالت ماساچوست و مریلند برنده شد
🔹نامزد حزب دموکرات در ایالت ماساچوست که ۱۱ رأی الکترال دارد به پیروزی رسید. او در ایالت مریلند با ۱۰ رأی الکترال نیز به پیروزی رسید.

۰۴:۳۳ - جو بایدن در ۴ ایالت پیروز شد
🔹نامزد حزب دموکرات آمریکا در ایالت‌های ایلینوی، دلاور، نیوجرسی و کانکتیکت به پیروزی رسید.۰۴:۳۱ - ترامپ در ۴ ایالت دیگر پیروز شد
🔹دونالد ترامپ در سه ایالت میسوری، آلاباما، تنسی و اوکلاهاما هم به پیروزی رسید.

۰۴:۲۹ - فلوریدا با ۰.۱ درصد به نفع ترامپ چرخید
🔹در حالی که در ایالت فلوریدا ۸۱ درصد آرا شمارش شده ترامپ با ۴۹.۶ درصد از جو بایدن با ۴۹.۵ پیش افتاد.

۰۴:۲۸ - ترامپ پیروز کارولینای جنوبی
🔹آسوشیتدپرس گزارش داد ترامپ در ایالت کارولینای جنوبی برنده شد.

۰۴:۲۰ - ترامپ و بایدن شانه به شانه هم در فلوریدا
🔹در ایالت فلوریدا با شمارش ۷۸ درصد از آرا اختلاف به ۰.۷ درصد کاهش یافت. بایدن اکنون با ۴۹.۹ درصد از ترامپ با ۴۹.۲ درصد جلو افتاده است.

۰۴:۱۶ - نتیجه شمارش ۱ درصد آرا در کارولینای شمالی
🔹در ایالت کارولینای شمالی با شمارش ۱ درصد آرا دونالد ترامپ با ۷۵.۳ درصد آرا از بایدن با ۲۲.۸ درصد پیش افتاده است.

۰۴:۱۳ - پیشتازی اولیه بایدن در اوهایو
🔹در ایالت اوهایو با شمارش ۶ درصد آرا جو بایدن با ۷۴ درصد آرا از ترامپ با ۲۴ درصد آرا پیش افتاده است. این ایالت ۱۸ رأی الکترال دارد.

۰۴:۰۹ - بایدن برنده ایالت ویرجینیا شد
🔹طبق پیش‌بینی آسوشیتدپرس، جو بایدن در ایالت ویرجینیا که ۱۳ رأی الکترال دارد به پیروزی رسیده است.

۰۴:۰۷ - جدیدترین وضعیت شمارش آرا در ایالت فلوریدا
🔹در ایالت فلوریدا ۶۶ درصد آرا شمارش شده و بایدن با ۵۰.۳ درصد از ترامپ با ۴۸.۹ درصد همچنان پیش است.

۰۴:۱ - ترامپ ویرجینیای غربی را بُرد
🔹ترامپ توانست 5 رای الکترال ویرجینیای غربی را به خود اختصاص دهد

۰۳:۴۷ - دموکرات‌ها یک کرسی را در سنا بدست آوردند
🔹مارک وارنر از حزب دموکرات، کرسی مجلس سنا در ایالت ایندیانا را تصاحب کرد۰۳:۴۶ - پیشتازی بایدن در جورجیا در شمارش اولیه آرا
🔹در ایالت کلیدی جورجیا با شمارش حدود ۳ درصد آرا فعلاً بایدن با ۶۱ درصد در برابر ۳۷ درصد آرا از ترامپ پیش افتاده است.

۰۳:۴۵ - فلوریدا به سمت بایدن چرخید
🔹با شمارش ۳۷ درصد آرا در فلوریدا نتیجه این ایالت به سمت جو بایدن چرخید. بایدن با حدود ۵۱ درصد از ترامپ با حدود ۴۷ درصد پیش افتاده است.

۰۳:۴۳ - آخرین وضعیت شمارش آرا در ایالت کلیدی فلوریدا
🔹شانزده درصد آرا در فلوریدا شمرده شده و ترامپ با حدود ۵۱ درصد از بایدن با حدود ۴۷ درصد پیش است. فلوریدا از ایالت‌های کلیدی اصلی است و ۲۹ رأی الکترال دارد.

۰۳:۳۹ - پیشتازی ترامپ در فلوریدا
🔹با شمارش ۸ درصد آرا در فلوریدا ترامپ با ۵۵ درصد در برابر ۴۴.۲ درصد از بایدن پیش است. فلوریدا برای ترامپ به‌شدت سرنوشت‌ساز است.

۰۳:۳۷ - پیشتازی ترامپ در ویرجینیا
🔹با شمارش یک درصد آرا ترامپ در ویرجینیا پیش افتاده است.۰۳:۳۶ - بایدن برنده ایالت ورمونت شد
🔹بر اساس تخمین آسوشیتدپرس بایدن برنده ایالت ورمونت شده است. این ایالت ۳ رأی الکترال دارد.

۰۳:۳۳ - نتایج اولیه در کنتاکی و ایندیانا
🔹بر اساس تخمین آسوشیتدپرس، ترامپ در کنتاکی برنده شده و سی‌ان‌ان نیز تخمین زده که وی در ایندیانا پیروز شده است. هر دو نتیجه از قبل توسط تمامی نظرسنجی‌ها پیش‌بینی شده بود

۰۳:۳۱ - مهلت رای‌گیری در ۳ ایالت دیگر به پایان رسید
🔹مهلت رأی‌گیری در ایالت‌های ورمونت، ویرجینیا و جورجیا بسته شد. زمان قانونی رأی‌گیری در کارولینای جنوبی به پایان رسیده اما احتمال تمدید مهلت آرا وجود دارد

۰۲:۴۹- پیشتازی ترامپ در ایالت کنتاکی
🔹در ایالت کنتاکی نیز ترامپ با شمارش کمتر از یک درصد آرا با ۸۱.۸ درصد در برابر ۱۷.۴ درصد از بایدن پیش افتاده است.

۰۲:۴۴- پیشتازی ترامپ در ایالت‌های ایندیانا و نیوهمپشایر پس از شمارش ۱ درصد آرا
🔹شبکه خبری فاکس‌نیوز گزارش داده بعد از شمارش یک درصد آرا در ایالت ایندیانا ترامپ با ۷۳.۴ درصد آرا از بایدن که ۲۵ درصد آرا را کسب کرده جلو افتاده است.
🔹در نیوهمشایر نیز ترامپ با ۶۱.۵ درصد آرا در برابر ۳۸.۵ درصد آرا از بایدن پیش افتاده است.

۰۲:۴۱- ایالت فلوریدا در انتخابات‌های گذشته چگونه رأی داده است؟
🔹ایالت فلوریدا به عنوان یکی از ایالت‌های مهم کلیدی، در ۱۲ دوره گذشته انتخاباتی، ۳ بار به نامزدهای دموکرات و ۹ بار به نامزدهای جمهوری‌خواه رأی داده است.
🔹ترامپ در انتخابات سال ۲۰۱۶ با اختلاف کمتر از ۲ درصد نسبت به هیلاری کلینتون پیروز شد و ۲۹ رأی الکترال این ایالت را از آن خود کرد.

۰۲:۳۲- مهلت رأی‌گیری در دو ایالت آمریکا به پایان رسید
🔹ایالت‌های کنتاکی و ایندیانا نخستین ایالت‌های آمریکا هستند که مهلت رأی‌گیری در آنها به اتمام رسیده است.

۰۲:۲۷- پیش‌بینی نیویورک‌تایمز از نرخ مشارکت در انتخابات آمریکا
🔹روزنامه نیویورک‌تایمز پیش‌بینی کرده که نرخ مشارکت در انتخابات آمریکا به ۶۷ درصد برسد.

۰۲:۲۶- خودداری بایدن از پیش‌بینی نتیجه انتخابات
🔹جو بایدن در ایالت دلاویر در پاسخ به سئوالی درباره اینکه آیا از پیروزی خود در انتخابات مطمئن است گفت: «نمی‌دانم.»
🔹وی در ادامه گفت چنانچه در ایالت فلوریدا پیروز شود کار تمام شده و پیروز خواهد شد.
🔹بایدن علی‌رغم این درباره اینکه برخی از ایالت‌های سابقاً جمهوری‌خواه اکنون به ایالت‌های خاکستری تبدیل شده‌اند ابراز امیدواری کرد.
🔹او گفت: «ببینید، هیچ انتخاباتی در سال‌های گذشته نبوده که این همه ایالت در آنها صحنه رقابت تنگاتنگ بوده باشند. مسئله این است که من الان در تگزاس، جورجیا، کارولینای شمالی و فلوریدا شانس دارم؛ تگزاس! باورتان می‌شود؟»

۰۲:۱۰- ادعایی درباره مشارکت هواداران حزب جمهوری‌خواه در این ایالت کلیدی
مارکو روبیو، سناتور جمهوری‌خواه ایالت فلوریدا در توئیتر نوشت گزارش‌های اولیه از مشارکت انتخاباتی نشان می‌دهد درصد مشارکت هواداران حزب جمهوری‌خواه در این ایالت کلیدی، تاریخی است.۰۱:۵۳- چه مسئله‌ای اولویت رأی‌دهندگان آمریکایی است؟
🔹نظرسنجی‌ شبکه ان‌بی‌سی در مراکز رای‌دهی در سراسر آمریکا نشان می‌دهد که ۵۲ درصد از رای‌دهندگان آمریکایی کنترل همه‌گیری کرونا را بر بازیابی اقتصادی مقدم می‌دانند. در مقابل ۴۲ درصد می‌گویند که بازیابی اقتصادی بر مهار ویروس کرونا ارجحیت دارد.۰۱:۳۳- تجمع اعتراضی مقابل کاخ سفید
🔹 منابع خبری از تجمع گروهی از معترضان به سیاست‌های ترامپ مقابل کاخ سفید خبر داده‌اند.۰۱:۲۳- رأی کارچاق‌‌کن سابق ترامپ به بایدن
🔹مایکل کوهن، وکیل و کارچاق‌کن سابق ترامپ که به دلیل پرداخت حق‌السکوت از جانب ترامپ روانه زندان شده با انتشار عکسی از خودش اعلام کرد به جو بایدن رأی داده است.۰۱:۰۴- رأی بی‌سابقه فرماندار جمهوری‌خواه به بایدن
«فیلیپ اسکات»، فرماندار جمهوری‌خواه ایالت ورمونت به خبرنگاران گفت به جو بایدن، نامزد حزب دموکرات رأی داده است.
پایگاه «راو استوری» نوشته اینکه فرمانداران سابق جمهوری‌خواه از نامزد دموکرات اعلام حمایت کنند یا به او رأی دهند مسبوق به سابقه است اما تا به حال هیچ فرماندار مستقر علیه نامزد حزب خود در انتخابات ریاست‌جمهوری رأی نداده است.۰۰:۵۶- سخنرانی بایدن در کارولینای شمالی
جو بایدن در یک سخنرانی در ایالت کارولینای شمالی گفت: «کاملاً معتقدم که باید نجابت و شرافت را به سیستم برگردانیم وگرنه دچار فروپاشی می‌شود.»
وی در ادامه گفت دونالد ترامپ امروز چند بار با تشکیک در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا دروغ گفته است.
در حال تکمیل...
Share/Save/Bookmark