توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 48335
دوشنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۷
کارشناس‌ارشد حقوق جزا و جرم‌شناسی:
صداقت مهمترین شاخصه و تخریب از جمله آفت‌های انتخابات است
صداقت مهمترین شاخصه و تخریب از جمله آفت‌های انتخابات است
کارشناس‌ارشد حقوق جزا و جرم‌شناسی گفت:صداقت و راستی مهمترین شاخصه و تخریب از جمله آفت‌های انتخابات است.

میرجواد میرجوادخانی در گفت‌و‌گو با ایسنا، با بیان اینکه رسانه‌های جمعی و گروهی از جمله شبکه‌های اجتماعی، سایت‌های اینترنتی و به ویژه صد او سیما از جمله ابزارهای تبلیغات انتخاباتی محسوب می‌شوند، ادامه داد: می توان گفت چند ماه مانده به موعده تبلیغات تنور انتخابات با زمزمه حضور اشخاص مطرح برای ورود به عرصه رقابت انتخاباتی داغ می‌شود.

وی با بیان اینکه امروزه با پیشرفت فناوری شبکه‌های اجتماعی جزو لاینفک زندگی مردم شده است، گفت: در این بین صدا و سیما هم نقش مهمی را ایفا می‌کند.

میرجوادخانی با بیان اینکه انعکاس اطلاعات و اخبار مربوط به انتخابات و اخبار و برنامه‌های نامزدهای مطرح شده برای آگاهی مردم از چگونگی روند این واقعه مهم و تاثیرگذار اهمیت دارد، افزود: کاندیداهای ریاست جمهوری می‌توانند با حضور خود در صدا و سیما به طور مستقیم و زنده با مردم صحبت کرده و دیدگاه‌ها و نظرات و برنامه‌های خود را به سمع و نظر ملت شریف ایران برسانند.

کارشناس‌ارشد حقوق جزا و جرم‌شناسی اضافه کرد: از جمله برنامه‌های مهم و پر طرفدار که در دوره‌های اخیر توسط صدا وسیما اجرا شده است، برنامه مناظره انتخاباتی است که با حضور نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری برگزار می‌شود و سوالات مهمی در حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی مطرح و جواب آنها از سوی نامزدها داده می‌شود و این خود مهمترین ملاک سنجش برای مردم است تا بتوانند فرد اصلح را از بین این اشخاص انتخاب کنند.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه تخریب از جمله آفت‌های انتخابات محسوب می‌شود؛ به ویژه اینکه متاسفانه در مواقعی دیده می‌شود که نامزدهای انتخاباتی همدیگر را تخریب می‌کنند تا آرای خود را بدین نحو بالا ببرند که این خود به صلاح نیست و جزو اخلاق انتخاباتی محسوب نمی‌شود؛ چراکه مردم را بدبین می‌کند.

میرجوادخانی با بیان اینکه صداقت و راستی مهمترین شاخصه انتخابات است، گفت: تهمت‌های ناروا و بیجا یا افترا زدن به رقیب مقابل به نوعی شاید می‌توان گفت در بین افکار عمومی حاکی از عدم توانایی آن نامزد انتخاباتی در به رخ کشیدن برنامه‌های خود دانست، ضمن اینکه هواداران هر کاندیدا نمایان‌کننده مرام و مسلک آن شخص نامزد می‌باشند که اگر تخریب و افترا در کارهای آنها باشد، مطمئنا افکار عمومی و مردم اقبال چندانی به وی نخواهند داشت.
Share/Save/Bookmark