توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 28779
يکشنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۰۵
پارک ها محل تجمع اراذل و اوباش است؛خانواده ها امنیت ندارند
خط نیوز ; اقبال شاكري، عضو شوراي شهر با بيان اينكه بارها موضوع امنيت فضاهاي عمومي در شورا مطرح شده است، گفت: اگر خانواده‌ها نتوانند از فضاهاي عمومي طراحي شده براي شهر استفاده كنند، اين موضوع در تضاد با هدف ايجاد اين فضاهاست.
وي افزود: براساس گزارش‌هايي كه از برخي از بوستان‌هاي پايتخت به شورا مي‌رسد، تعدادي از اين پارك‌ها به مكاني ناامن و پاتوقي براي اراذل و اوباش تبديل شده و انواع آسيب‌هاي اجتماعي را در اين پارك‌ها مي‌توان ديد. اين عضو شوراي شهر تهران با تأكيد بر اينكه نبايد نيروي انتظامي و شهرداري به نام مردم هزينه كنند و به كام ديگران استفاده شود، تصريح كرد: نيروي انتظامي با همكاري شهرداري بايد نظم و امنيت را در بوستان‌ها پياده كند.
وي نقش شوراياري‌ها را در تأمين امنيت و ارائه گزارش مشكلات بوستان‌ها به نهادهاي مسئول مهم دانست و گفت: شوراياري‌ها مي‌توانند نياز و مشكلات محلات را به نيروي انتظامي و نيروهاي شهرداري منتقل كنند تا اقدامات لازم سريع‌تر انجام شود.
ابوالفضل قناعتي، عضو ديگر شوراي شهر تهران نيز با انتقاد از نبود امنيت در برخي بوستان‌هاي پايتخت گفت: به جز چند پارك بزرگ، ساير بوستان‌هاي پايتخت امنيت كافي ندارند و هرگونه بزهي از سرقت تا آدم‌كشي در آن رخ مي‌دهد.
وي با تأكيد بر اينكه موضوع امنيت در پايتخت حساس و مهم است، گفت: متأسفانه آن طور كه بايد به اين موضوعات پرداخته نمي‌شود. ما شاهد توزيع مشروبات الكلي، مواد مخدر و مسائل ضد اخلاقي در سطح شهر هستيم.
وي با بيان اينكه به دليل نبود مديريت يكپارچه شهري، شورا تنها مي‌تواند در حد تذكر و ارشاد به نهادهاي مسئول به اين موضوع ورود كند، گفت: به جز چند پارك بزرگ و مهم بيشتر پارك‌هاي پايتخت امنيت كافي ندارند به ويژه در پارك‌هاي جنوب شهر تهران انواع مختلف بزه از توزيع مواد مخدر تا سرقت، آدم‌كشي و توزيع مشروبات الكلي رخ مي‌دهد.
به گفته وي نيروي انتظامي و همه نهادهاي مسئول بايد به اين موضوع ورود كنند. نبايد در شهري مثل تهران چند دقيقه بعد از پارك يك خودرو سيستم كامپيوتري آن به سرقت برود. اين نشان از نبود امنيت كافي در شهر تهران است. اگر دليل نبود امنيت فضاهاي تفريحي، تاريكي است، روشنايي بوستان‌ها تأمين شود. اگر مشكلات ديگري است با هم‌افزايي آن را حل كنيم. چنين وضعيتي در پايتخت جاي سؤال دارد و ما نيز در شورا اين موضوع را تذكر خواهيم داد.
قناعتي خاطرنشان كرد: نبايد نيروي انتظامي متخلفان و اراذل و اوباش را دستگير كند اما آنها زودتر از نهادهاي انتظامي به سطح شهر بازگردند.
*روزنامه جوان
Share/Save/Bookmark