توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 63707
دوشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۰
خشم علی دایی از انتشار یک خبر عجیب
علی دایی در طول دوران ورزشی لحظه ای از سر و صدا، جنجال و حاشیه در امان نبوده است.
به گزارش خط نیوز به نقل از ورزش 3، علی دایی در طول دوران ورزشی لحظه ای از سر و صدا، جنجال و حاشیه در امان نبوده است.
این خاصیت همیشگی یکی از مهم ترین چهره های تاریخ فوتبال ایران است. ستاره سابق فوتبال ایران که عنوان بهترین گلزن بازی های ملی را در میان تمام فوتبالیست های جهان در کارنامه خود دارد، همیشه در طول دوران ورزشی خود مورد توجه رسانه ها قرار داشته.
دایی همچنین در فوتبال ایران سمبل رسیدن به آرزوها بوده است. اولین بازیکنی که به بالاترین سطح فوتبال باشگاهی در جهان رسید و بعد ازیک سال درخشش در آلمان به بایرن مونیخ منتقل شد. او از پس درخشش طولانی در فوتبال به مربیگری روی آورد و در مربیگری نیز تا آنجا که می توانست پیش رفت؛ قهرمانی در لیگ و هدایت تیم ملی ایران که این دومی پایان خوشی برای او به همراه نداشت.
با این حال برای این چهره همیشه پر سر و صدای فوتبال ایران دست سرنوشت، چیزهای تازه ای را رقم زده است. علی دایی بعد از جدایی ناگهانی از سایپا در شرایطی تماشاگر اتفاقات تیم ملی فوتبال ایران بود که ظاهراً توافق با او برای حضور در سمت سرمربی، پیش از انتخاب مارک ویلموتس انجام گرفته بود.
در این باره گفته می شود، مهدی تاج به توصیه کارلوس کی روش و اطرافیان او با علی دایی مذاکرات مفصلی انجام داده بود و برای هدایت تیم ملی با او به توافق هم رسیده بود اما برای خود دایی هم مکشوف نیست که چگونه به یکباره اسم گزینه بلژیکی از میان گزینه های فدراسیون فوتبال بیرون آمد و دایی در این دایره قرار نگرفت.
نام علی دایی اما بعد از ناکامی مارک ویلموتس بارها مطرح شده و به عنوان یکی از جدی ترین نامزدهای هدایت تیم ملی بر سر زبان ها افتاده است. با این حال از شواهد اینطور برمی آید که او بختی برای رسیدن به نیمکت تیم ملی ندارد.
اما آنچه بار دیگر نام دایی را بار دیگر سر زبان ها انداخت، اعلام نام او به عنوان یکی از اعضای هیات رئیس فدراسیون هاکی شد که باعث خشم علی دایی شده. این خبر ابتدا در کانال خبری وزارت ورزش و بدون اطلاع بهرام قدیمی، رئیس فدراسیون هاکی منتشر شد که قدیمی دیروز در گفت و گو با «ورزش سه» ابتدا از این انتصاب اظهار بی اطلاعی کرد ولی گفت ماه ها پیش نام علی دایی و اصغر پورمحمدی را برای حضور در هیات رئیسه به وزارت ورزش پیشنهاد کرده بود.
البته علی دایی با بهرام قدیمی یک دوستی قدیمی و طولانی دارد و بنابراین شخص قدیمی از انتقادات دایی در امان خواهد ماند اما این خبر ناگهانی آن هم در بحبوحه انتخاب سرمربی تیم ملی به نظر دایی و اطرافیانش، یک اقدام معنادار محسوب می شود.
جالب اینکه دایی نه سررشته ای از هاکی دارد و نه علاقه و فرصتی که بخواهد در این رشته به کار بیاندازد. ضمن اینکه همه می دانند علی دایی از مدت ها پیش، همه پیشنهادها برای حضور در پست های مدیریتی حتی در رشته فوتبال را رد کرده. این درحالی است که او با اعتبار، ثروت، ارتباطات و سابقه ای که در فوتبال جهان دارد، حتی می توانسته امروز در بالاترین کرسی های آسیایی قرار بگیرد و در فیفا، حضوری جدی داشته باشد. با این حال انتخاب دایی، حضور در عرصه مربیگری است. اگرچه ظاهراً این امکان در تیم ملی ایران برای او فراهم نخواهد بود.
جالب است بدانید حسن روحانی، رئیس جمهوری پیش از انتخاب وزرای مدنظر در اولین کابینه اش، به علی دایی پیشنهاد وزارت ورزش را داده بود که او همان موقع پیشنهاد وزیر شدنش را رد کرده بود. طبعاً با این سوابق، حضور او در هیات رئیسه فدراسیون هاکی، عجیب و کمی مضحک به نظر می رسد.
دایی که دیروز در اینستاگرام واکنشی نسبتاً تند به این موضوع داشت، در انتظار اتمام پروسه انتخاب سرمربی تیم ملی است تا شاید در این باره گفت و گویی تازه داشته باشد. گفت و گویی که می تواند خیلی ابهامات را درباره وی روشن کند.
Share/Save/Bookmark