توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 49857
پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۸
نوبخت:
برنامه‌های 12 ‌گانه دولت یک میلیون و 33 هزار فرصت شغلی ایجاد می‌کند
برنامه‌های 12 ‌گانه دولت یک میلیون و 33 هزار فرصت شغلی ایجاد می‌کند
معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: تحقق برنامه‌های 12 گانه دولت در سال 97 تعداد یک میلیون و 33 هزار فرصت شغلی ایجاد می‌کند.

به گزارش ایسنا، محمدباقر نوبخت امروز در آیین افتتاح واحدهای صنعتی در شهرک صنعتی شکوهیه قم در جمع خبرنگاران عنوان کرد: پرداخت تسهیلات ارزان‌قیمت و مقرون به‌صرفه و مناسب به واحدهای تولیدی یکی از فرآیندهای مهم در رفع مشکلات تولید است.

معاون رئیس‌جمهور افزود: همچنین از رویکردهای مهم دولت سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف اقتصادی و تولیدی و بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود می‌باشد.

وی اظهار داشت: دولت درصدد اجرای برنامه‌های اقتصادی است تا بسترهای لازم را جهت اشتغال‌زایی و رونق تولید مهیا سازد.

نوبخت یادآور شد: در این عرصه نخستین گام‌های دولت جهت ایجاد تحرک اقتصادی در سال گذشته رقم خورد که با پرداخت بیش از 17 هزار و 900 میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای صنعتی دارای ظرفیت‌های تولید همراه بود.

وی خاطرنشان کرد: همچنین پرداخت 42 هزار میلیارد تومان از محل خزانه جهت اجرای فرصت‌های شغلی یکی دیگر از ظرفیت‌ها به واسطه تسهیلات بانکی و خزانه در توسعه اقتصادی به شمار می‌رود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور تصریح کرد: این اقدام در سال آینده نیز تکرار می‌شود و دولت مصمم است در سال 97 تسهیلات ارزان‌تری را در اختیار تولیدکنندگان قرار دهد در این ارتباط تاکید بر تسهیلات ارزان‌قیمت و مقرون به‌صرفه می‌باشد.

وی بیان کرد: فردا نخستین گام توسط رئیس‌جمهور در احیای بافت‌های فرسوده برداشته می‌شود که شامل بیش از 100 هزار واحد مسکونی و 50 هزار واحد در روستا و 50 هزار مسکن حمایتی می‌باشد.

نوبخت عنوان کرد: برای شهرهایی که از نظر آلودگی هوا نیاز به توجه بیشتری دارند نیز نوسازی ناوگان حمل‌ونقل درون‌شهری و برون شهری برنامه‌ریزی شده است.

وی تصریح کرد: در کشاورزی 3 برنامه پرورش ماهی در قفس و اراضی و کشت‌های گلخانه‌ای و صنایع وابسته به کشاورزی دیده شده و در این طرح‌ها مصمم هستیم برای سال آینده با تسهیلات ارزان به واحدها اهداف را پیش ببریم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور یادآور شد: با مدیریت صحیح منابع و پرداخت تسهیلات مناسب دولت توانست در 6 ماهه نخست امسال به غیر از منابع نفت به رشد 6 درصدی دست یابد.

وی تصریح کرد: با چنین رشدی زمینه 795 هزار فرصت شغلی در کشور فراهم شد و 181 هزار نفر از افراد بیکار جذب بازار کار می‌شوند.
Share/Save/Bookmark