توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 65327
چهارشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۲
کرونا "جودو" کرمانشاه را به رکود برد
رئیس هیات جودو استان کرمانشاه گفت: شیوع بیماری کرونا، جودو کرمانشاه را به رکود برده و برای احیای آن در دوران پساکرونا به حداقل یک تا دو سال زمان نیاز داریم.
کرونا "جودو" کرمانشاه را به رکود برد
حسین امیری در گفت و گو با ایسنا، بابیان اینکه شیوع بیماری کرونا در ماه‌های گذشته جودو دنیا را به رکود برده، اظهارکرد: تعطیلی چندین ماهه جودو در کرمانشاه نیز به مانند دیگر مناطق، مشکلات زیادی را برای ورزشکاران این رشته بدنبال داشته است.

وی تصریح کرد: جودوکاران کرمانشاهی در این شرایط تنها به انجام تمرینات آمادگی جسمانی، آن هم بصورت انفرادی می‌پردازند و تمرینات تخصصی چندانی ندارند.

رئیس هیات جودو استان یادآورشد: هرچند ورزشکاران بسیاری از رشته‌های رزمی دیگر این امکان را دارند که با انجام تمرینات شادو خود را در موقعیتی شبیه به مبارزه قرار دهند و بتوانند آمادگی‌شان را حفظ کنند، اما در جودو تقریبا چنین شرایطی را نداریم و ورزشکار باید همانند کُشتی با حریف درگیر شوند تا در آمادگی قرار گیرند.

وی اضافه کرد: براین اساس، عدم انجام تمرینات تخصصی این رشته باعث می‌شود تا سطح کیفی و توانایی ورزشکاران این رشته پایین بیاید.

امیری در ادامه با بیان اینکه کرونا کاهش شدید تعداد ورزشکاران سازمان یافته جودو استان را نیز بدنبال داشته، گفت: اواخر سال گذشته باتوجه به کاهشی که طی چندسال اخیر در آمار ورزشکاران رشته جودو استان بوجود آمده بود، تصمیم گرفتیم مسابقات مختلف این رشته را برگزار کنیم تا به احیای جودو استان کمک کند، اما متاسفانه شیوع کرونا این برنامه را لغو کرد.

وی اعلام کرد: اگر بیماری کرونا همینطور ادامه پیدا کند و رشته‌های برخوردی همچنان تعطیل باشند، حداقل یک تا دو سال زمان نیاز داریم تا در دوره پساکرونا جودوی کرمانشاه را از رکود خارج کرده و آن را دوباره احیاء کنیم.

رئیس هیات جودو استان بااشاره به مشکلات مالی هیات جودو استان، یادآورشد: البته برای پیشبرد اهداف هیات جودو استان نیازمندحمایت مالی مسئولین استانی و بویژه مسئولین ورزشی هستیم.

وی در ادامه در خصوص آخرین وضعیت برنامه احداث خانه جودو کرمانشاه هم گفت: سال گذشته پس از سفر رئیس فدراسیون به کرمانشاه، قرار شد با همکاری استانداری و اداره کل ورزش و جوانان استان خانه جودو کرمانشاه در داخل مجموعه ورزشی امام(ره) احداث شود.

امیری تصریح کرد: برای اجرای این پروژه حدود دو هزار متر زمین هم در نظر گرفته شد، اما متاسفانه با شیوع بیماری کرونا اجرای این پروژه به تاخیر افتاد.

وی اعلام کرد: امیدواریم بزودی با فروکش شدن بیماری کرونا بتوانیم پیگیری‌ها را برای اجرای این پروژه ادامه دهیم و آن ر ا به سرانجام برسانیم.
Share/Save/Bookmark