توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 65417
سه شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۴
احتمال تعطیلی سه هفته ای کشور به خاطر کرونا؟
آمار کرونا همچنان نشان می دهد اوضاع اصلا خوب نیست و حالا رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری درخواست تعطیلی 2 تا سه هفته ای کشور را دارد.
احتمال تعطیلی سه هفته ای کشور به خاطر کرونا؟
وضعیت موج سوم کرونا در کشور بار دیگر نشان می دهد این بیماری با اوج گرفتن خود جان بسیاری از هموطنان را تهدید می کند.
به گزارش افکارنیوز، به همین دلیل ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیم گرفت ماسک زدن را از درب منزل اجباری کند و جریمه هایی در این باره اعمال می شود.
جریمه تخلفات کرونایی در تهران
حضور افراد مبتلا به کرونا در سطح جامعه با جریمه ای 200 هزار تومانی همراه خواهد بود.
همچنین اگر فردی بدون ماسک در جامعه حضور پیدا کند ۵۰ هزار تومان جریمه می‌شود.
صاحبان اصناف نیز موظفند ضمن رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، تنها به افرادی خدمت ارائه کنند که این دستورالعمل‌ها را رعایت کرده باشند، در غیر این صورت اصنافی که این دستورالعمل‌ها را رعایت نکنند در مرحله نخست تذکر دریافت می‌کنند، در مرحله بعد ۳۰۰ هزار تومان جریمه، در مرحله سوم یک میلیون تومان جریمه و در مرحله چهارم کسب‌و‌کار آنها پلمب خواهد شد.
در تاکسی‌ها چنانچه راننده خودرو دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نکرد، ۱۰۰ هزار تومان جریمه می‌شود و هر مسافری هم که بدون ماسک در تاکسی حضور یابد، راننده تاکسی به ازای هر مسافر ۲۰ هزار تومان جریمه خواهد شد.
در ادارات نیز حراست و بخش‌های نگهبانی موظف شده‌اند از ورود افراد بدون ماسک جلوگیری کنند و چنانچه تخلفی در این عرصه دیده شود، نگهبان و رئیس بخش مربوطه جریمه خواهد شد.
نکته مهم اینجاست که اگر به فردی که ماسک ندارد تذکری هم داده نشود درنهایت این تخلف به او ابلاغ خواهد شد که چه روزی و در چه خیابانی بدون ماسک بوده و فرد متخلف موظف است ۵۰ هزار تومان جریمه را پرداخت کند.
بر اساس مقررات جدید این جرائم باید طی دو هفته به حسابی که توسط وزارت بهداشت و درمان اعلام می‌شود واریز بشود و اگر فردی جریمه اش را پرداخت نکرد از راه‌های دیگر به‌عنوان بدهکاری فرد در نظر گرفته خواهد شد و از راه‌های مختلف از حساب او کسر خواهد شد.
اگر چه این جریمه ها به قطع زنجیره کرونا در تهران کمک کند اما در شهرها و استانهای دیگر نیز همچنان وضعیت کرونا قرمز می باشد.
پیام طبرسی رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری و عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا در برنامه تهران کلینیک رادیو تهران، با تشریح شرایط فعلی که بیماری کرونا در بیمارستان‌ها ایجاد کرده است، اظهار کرد: برای پایان دادن به آمار بالای فوتی‌های کرونایی، تعطیلی ۲ تا ۳ هفته‌ای نیاز است.
رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری با هشدار وضعیت وخیم همه گیری بیماری کرونا و آغاز موج سوم، اعلام کرد: پس از دستور رهبر معظم انقلاب مبنی بر استفاده از ظرفیت بیمارستان‌های نیروهای مسلح، وضعیت بیمارستان‌های مختص بیماران کرونایی بهبود پیدا کرده است.
طبرسی در ادامه گفت: وضعیت ما نه تنها در تهران بلکه در کل کشور بحرانی است و این روزها وارد موج سوم همه گیری کرونا شده‌ایم که این وضعیت با وجود تغییر آب و هوا و حضور اکثریت مردم در تجمعات افزایش یافته است.
او افزود: تا چند روز اخیر و پیش از دستور رهبر معظم انقلاب مبنی بر آمادگی بیمارستان‌های نیروهای مسلح برای خدمت رسانی به بیماران کرونایی، تخت‌های ما در شرایط نامناسبی برای ارائه خدمت به بیماران کرونایی بودند اما پس از دستور ایشان، وضعیت بیمارستان‌ها بهبود پیدا کرده است.
رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری در خصوص محدودیت‌های جدید ستاد ملی مقابله با کرونا و اعمال جریمه برای افراد خاطی گفت: محدودیت‌ها باید به درجه اجرایی شدن برسند؛ در حال حاضر علی رغم این محدودیت‌ها، هنوز هم برخی از مردم بدون توجه به دستورالعمل‌های بهداشتی سفر می‌کنند یا در تجمعات حداکثری حضور دارند.
طبرسی تصریح کرد: در تعطیلات پیش رو هم اگر مردم به توصیه‌های بهداشتی عمل نکنند، با مشکل حادتری مواجه خواهیم شد.
او در ادامه افزود: پیشنهاد ما ۲ تا ۳ هفته تعطیلی عمومی و کامل مانند تعطیلات عید نوروز است، حتی اگر در شرایط اقتصادی این پیشنهاد زیان‌بار باشد. مردم با عدم رعایت به افزایش آمار کمک می‌کنند و هم به هم‌نوع خود و هم به کادر درمان آسیب می‌زنند.
رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری با تاکید بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی افرادی که در ارتباط با بیماران کرونایی هستند نیز بیان کرد: کسانی که با بیماران کرونایی در ارتباط هستند، باید به مدت دو هفته در قرنطینه کامل به سر ببرند و اگر در گروه افرادی هستند که مجبور به حضور در اجتماع هستند و یا به اقتضای شغل باید در محل کار حضور پیدا کنند، ملزم به دادن تست کرونا هستند و در غیر این صورت نیازی به آزمایش کرونا ندارند.
عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا در پایان با یادآوری علائم بیماری از مردم خواست که اگر علائم تنفسی خاص یا تب و بدن درد دارند، با قرنطینه خود به درمان خود کمک کنند و تا حد امکان از مراجعه به مرکز درمانی خودداری کنند.
Share/Save/Bookmark