توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 52682
پنجشنبه ۱۴ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۱
محمدی: این قهرمانی را به مردم ایران تقدیم می‌کنم/ مسوولان آینده سازان کشتی را حمایت کنند
محمدی: این قهرمانی را به مردم ایران تقدیم می‌کنم/ مسوولان آینده سازان کشتی را حمایت کنند
سرمربی تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان ایران با تقدیم قهرمانی نوجوانان آزادکار به مردم ایران گفت: امیدوارم مسئولان آینده سازان کشتی را حمایت کنند.

غلامرضا محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار اعزامی ایسنا به کرواسی، درباره قهرمانی تاریخی تیم‌ ‌ملی کشتی آزاد نوجوانان ایران در مسابقات جهانی کرواسی ۲۰۱۸ که برای نخستین بار خارج از ایران و پس از ۲۲ سال از آخرین قهرمانی ایران در این رقابت‌ها به دست آمد، اظهار کرد: در ابتدا وظیفه خود می‌دانم به همه اعضای کادر فنی، مجموعه عوامل فدراسیون کشتی، تیم پزشکی و شیر بچه‌ها و دلاوران کشتی گیر تیم ملی نوجوانان بخاطر کسب این افتخار خسته نباشید و خداقوت بگویم و این قهرمانی را به مردم عزیز و بزرگوار ایران که با سختی های زیادی روزگار می گذرانند از صمیم قلب تقدیم می کنم.

سرمربی تیم‌ ‌ملی کشتی آزاد نوجوانان ایران ایران، افزود: این قهرمانی برای اولین بار در تاریخ در خارج از خانه برای ایران بدست آمد و این قهرمانی پس از ۲۲ سال به ایران رسید که نشان دهنده کار بزرگی است که همه دست به دست دادند تا این افتخار بدست آمد. کشتی به عنوان پرافتخارترین رشته ورزشی ایران این روزها واقعا مظلوم واقع شده و امیدوارم این قهرمانی باعث شود مسئولان حمایت جدی از کشتی داشته باشند.

وی با تاکید بر این که کار سختی را برای کسب عنوان قهرمانی در پیش داشتیم، بیان‌ کرد: دو سال پیش تیم هشتم جهان را تحویل گرفتیم. شبانه روز به اتفاق همه همکارانم زحمت کشیدیم، تلاش کردیم و وقت گذاشتیم تا به موفقیت برسیم. مهمتر از بحث نتیجه این است که این بچه های نوجوان که امروز دست به این کار بزرگ زدند با حمایت مسئولان ورزش انگیزه برای موفقیت در رویدادهای بعدی را داشته باشند. باید برنامه ریزی دقیقی صورت گیرد تا این نفرات با انگیزه بیشتر تمرین کنند تا در رده جوانان و پس از آن در رده بزرگسالان موفقیت کشتی ایران را در رویدادهای جهانی و المپیک تضمین کنند و قطعا این پتانسیل را در نفرات تیم ملی می بینم. دو سال پیش این وعده را دادم که نفرات خوبی را در رده نوجوانان پرورش دهیم که نسلی افتخارآفرین در کشتی ایران باشند و فکر می‌کنم به این هدف رسیده‌ایم.

محمدی در ادامه گفت‌وگو با ایسنا، درباره عملکرد دور از انتظار برخی نفرات و این که کدام کشتی گیر را ستاره تیمش می داند، خاطر نشان کرد: ما ستارهای زیادی در تیم‌مان داریم که هر کدام شایستگی رسیدن به قله های افتخار در رده های بالاتر را دارند. قاطعانه می گویم تمامی ده کشتی گیر ما شایستگی رسیدن به مدال جهانی را داشتند مثلا قیاسی در کشتی فینال در حالی که تا ثانیه پایانی از حریف جلو بود بر اثر یک اشتباه شکست خورد و برغم شایستگی از رسیدن به مدال طلا بازماند یا ویسی، گودرزی و نخودی هم شایستگی رسیدن به مدال را مانند هفت کشتی گیر دیگر تیم ملی داشتند اما بدشانسی و اشتباهاتی که مرتکب شدند باعث شد به مدال نرسند. در مجموع همه تبم زحمت خود را کشیدند و از آن ها تشکر می کنم.

سرمربی تیم‌ ‌ملی کشتی آزاد نوجوانان ایران در پایان بار دیگر بر لزوم توجه و حمایت مسئولان از کشتی تاکید کرد و گفت‌: واقعا کشتی به سختی راه خود را ادامه می‌دهد و فدراسیون کشتی به عنوان پر کارترین، پرتلاش ترین و با برنامه ترین فدراسیون ورزشی ایران سختی و مشقت های زیادی را متحمل می‌شود و شایسته نیست که مورد بی مهری قرار گیرد.
Share/Save/Bookmark