توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 57506
سه شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۲
نقوی‌حسینی: "اینستکس" تأثیری در لغو تحریم‌ها ندارد
یک عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است که اجرای "اینستکس" تأثیری در لغو تحریم‌ها ندارد.
نقوی‌حسینی: "اینستکس" تأثیری در لغو تحریم‌ها ندارد
به گزارش خط نیوز؛ سیدحسین نقوی‌حسینی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم با اشاره به رونمایی از سازوکار مالی اروپایی‌ها برای مبادله تجاری با ایران در چارچوب برجام، گفت: نباید به این وعده‌های پوچ اروپایی‌ها خوشبین باشیم و همواره مسیر پیشرفت را در داخل جست‌وجو کنیم.

وی با تأکید بر اینکه سازوکار "اینستکس" تأثیری در لغو تحریم‌های آمریکا علیه ملت ایران ندارد، در بیان دلایل آن، اظهار داشت: با توجه به اینکه آمریکایی‌ها در اجرای برجام بدعهدی کردند و از آن خارج شدند، بنابراین تحریم‌های ثانویه آمریکا علیه ایران همچنان پابرجاست و هر سازوکاری، چه SPV و یا هر روند دیگری تأثیری در لغو تحریم‌ها ندارد.

دلایل تعلل اروپایی‌ها در اجرای «SPV» از زبان عضو کمیسیون امنیت‌ ملی
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس اضافه کرد: دستگاه دیپلماسی کشور باید نسبت به بدعهدی‌های اروپایی‌ها در اجرای سازوکار "اینستکس" هوشیار باشد، نباید این طور باشد که مانند همه چیز نقد بدهیم، اما نسیه هم نصیب‌مان نشود.

نماینده مردم ورامین در مجلس در پایان خاطرنشان کرد: همه باید آگاه باشند که راه برون‌رفت از وضع موجود اقتصادی مبارزه با فساد و توجه به سیاست‌ها و ارکان اقتصاد مقاومتی، مدنظر مقام معظم رهبری است؛ تحریم‌های داخلی، اوضاع اقتصادی کشور را نابه‌سامان کرده است.
Share/Save/Bookmark