توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 63266
يکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۱
کف قیمت طلا بالا رفت
اسکاتیا بانک در گزارشی اعلام کرد شروع قوی طلا در سال میلادی جاری کف قیمت این فلز ارزشمند را از ۱۴۵۰ دلار که در سال ۲۰۱۹ پیدا کرده بود، بالا برده است.
به گزارش خط نیوز؛ نیکی شیلز، استراتژیست کالای اسکاتیا بانک در یادداشتی نوشت: ۱۴۵۰ دلار کف قیمت جدید طلا بود، اما در شرایط ملتهب فعلی که بازار تمایلی برای فروش ندارد، به نظر می‌رسد ۱۵۰۰ دلار کف قیمت طلا در سال ۲۰۲۰ خواهد بود.

قیمت طلا در معاملات چهارشنبه گذشته بازار نیویورک پس از پاسخ کوبنده سپاه به حمله تروریستی آمریکا و هدف قراردادن پایگاه نیرو‌های تروریستی آمریکا در عراق، تا مرز ۱۶۱۳ دلار و ۳۰ سنت پیش رفته بود که بالاترین قیمت در هفت سال گذشته بود. اما پس از این که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد به نظر می‌رسد ایران خیال حمله ندارد، حدود یک درصد سقوط کرد و به ۱۵۵۸ دلار و ۳۰ سنت رسید.

به گفته استراتژیست اسکاتیا بانک، پیامد‌های تنش‌های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه، لحاظ کردن ریسک‌های بخش عرضه در قیمت نفت و همچنین ریسک‌های ژئوپلیتیکی در قیمت طلا را ضروری می‌کند.

وی در ادامه افزود: بازبینی قیمت طلا مطابق با تغییر مواضع بانک مرکزی آمریکا در نیمه دوم سال ۲۰۱۹ بوده، اما دورنمای قیمت بالاتر تهدید‌های احتمالی مانند ریسک‌های تجاری، اقتصادی و ژئوپلیتیکی را دربرگرفته است. توانایی طلا برای منطبق کردن مدام خود از عوامل قدیمی مانند جنگ‌های تجاری و نرخ‌های بهره به عوامل جدید مانند کاهش ارزش دلار و بالا رفتن انتظارات تورمی، تحولی سازنده برای دورنمای بلندمدت این فلز زرد است.

بر اساس گزارش کیتکونیوز، نیکی شیلز همچنین اظهار کرد طلا شاهد ورود فصلی قوی سرمایه گذاران به بازار این فلز است که احتمالا در سال ۲۰۲۰ تداوم پیدا می‌کند
منبع: ايسنا
Share/Save/Bookmark