توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 62258
چهارشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۴
برزگر: براساس مفاد و چارچوب برجام گام سوم را قوی بر می‌داریم
برزگر: براساس مفاد و چارچوب برجام گام سوم را قوی بر می‌داریم
یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت که ایران حتی در صورت گرفتن ۱۵ میلیارد دلار از کشورهای اروپایی عضو برجام باز هم گام سوم را با قاطعیت بر می‌دارد.

شهروز برزگر در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به وعده اروپایی‌ها برای دادن خط اعتباری ۱۵ میلیارد دلاری به ایران اظهار کرد: اروپایی‌ها با محوریت فرانسه می‌خواهند خط اعتباری ۱۵ میلیارد دلاری را به ایران اختصاص دهند ولی ما کاری به این پول نداریم بلکه براساس تعهدمان به مردم ایران گام سوم را قوی بر می‌داریم.

وی در عین حال تاکید کرد: البته اگر اروپایی‌ها به تعهدات خود برگردند ما هم به تبع آن به تعهدات قبلی‌مان باز خواهیم گذشت ولی در شرایط فعلی با توجه به این‌که هنوز اروپایی‌ها اقدام عملی انجام ندادند دیگر دلیلی وجود ندارد که ما گام سوم را بر نداریم.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در جمع‌بندی گفت: ما براساس حق‌مان و مفاد و چارچوب برجام گام سوم را قوی بر می‌داریم و منتظر اقدامات اروپایی‌ها هستیم.

امروز عراقچی معاون سیاسی وزیر خارجه گفت که ایران بعد از دریافت ۱۵ میلیارد دلار آماده گفت‌وگو با کشورهای ۱+۴ است و بعید است کشورهای اروپایی تا قبل از ۱۶ شهریورماه بتواند گام موثری بردارد بنابراین مرحله سوم کاهش تعهدات از سوی ایران در مهلت مقرر انجام خواهد شد.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark