توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 64328
يکشنبه ۸ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۹
رئیس‌جمهور: امروز وقت دعوای سه قوه نیست
رئیس‌جمهور با بیان اینکه امروز وقت دعوای مجلس و دولت و قوه قضائیه و دولت نیست، گفت: سه قوه باید کامل متحد باشند و یکدیگر را یاری کنند.
رئیس‌جمهور: امروز وقت دعوای سه قوه نیست
به گزارش خط نیوز به نقل از قدس آنلاین: حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز (یکشنبه) در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا ضمن گرامیداشت یاد شهید بهشتی اظهار داشت: تلخ‌ترین حادثه در سال ۶۰ ماجرای انفجار محل مرکزی حزب جمهوری اسلامی ایران در سرچشمه تهران بود که شهید بهشتی و ۷۲ نفر دیگر از یاران ایشان در بک حادثه به شهادت رسیدند و عده ای هم زخمی شدند. آنقدر آن حادثه مهم بود که مخالفین ما و ضد انقلاب فکر می کردند توانستند ضربه نهایی را به نظام وارد کنند و رئیس جمهور هم در آن شرایط عزل شده بود و در فکرشان این بود که این ضربه، ضربه نهایی است. امام با آن توان و بیان قوی خود و بعد از آن همه مردم با رویکردی که در ۷ تیر داشتند وضعیت کشور را عوض کردند.

وی عنوان کرد: این کلمه که «ایران پر از بهشتی است» شعار همه مردم در کشور بود و تحول عظیم و بزرگی را به وجود آورد و در آن ایام، مثلث شوم خطرناکی از لحاظ امنیتی بالای سر کشور ما بود. آمریکایی ها، صدام و منافقین بودند و این مثلث شوم بود که کشور را دچار مشکلات عظیم کرد.‌ ما یک شخصیت والا و کم نظیر خود را از نظر علمی، مدیریتی، جامع و کامل بودن، مسلط بودن به شرایط سیاسی دنیا از دست دادیم.

رئیس جمهور ضمن تبریک هفته قوه قضاییه به همه قضات و مسئولین قوه قضاییه گفت: ما در شرایط فعلی کشور تنها راهمان روابط بسیار صمیمانه و نزدیک میان سه قوه است و راه دومی برای ما وجود ندارد. در شرایط فعلی کشور حتما باید وحدت و یگانگی میان همه قوا رعایت شود. همانطور که زمان افتتاح مجلس شورای اسلامی گفتم، پیوند ما را به پیروزی می رساند. گفتم دوران پیوند و پیروزی است و اگر همه با هم پیوند لازم را داشته باشیم و متحد و منسجم باشیم ان شاءالله خداوند پیروزی را نصیب ما خواهد کرد.

روحانی ادامه داد: جالب است که این چند ماه پشت سر هم در تاریخ ما قرار گرفته است، ۷ خرداد افتتاح مجلس است، تیر ماه هفته قوه قضاییه است‌، مرداد به ریاست جمهوری اختصاص دارد و رئیس جمهور جدید کار خود را آغاز می کند و شهریور ماه هفته دولت است. مجلس، قوه قضاییه و دولت در این چهار ماه پست سر هم در تاریخ کشورمان قرار دارند و همینطور که اینها نامشان متصل است باید کارشان نیز کاملا متصل باشد.‌

رئیس‌جمهور افزود: سال ۹۹ سخت‌ترین سال کشور از لحاظ فشار اقتصادی دشمن و شیوع بیماری است. این هم در تاریخ کشور ما بی نظیر است. فشاری که از سال ۹۷ آغاز شد و در ۹۸ و در ۹۹ بیشتر شد و امروز شدیدترین فشار اقتصادی به کشور ما وجود دارد.

وی افزود: تاکنون کمتر بیماری آنقدر روی اقتصاد و روابط بین‌الملل اثر گذاشته است. امروز شرایطی پیش آمده که در آمریکا ۲۵ درصد افزایش بیکاری دارند. کاهش تولید ناخالص ملی در تمام کشورهای صنعتی بزرگ قابل مشاهده است. برخی از مشاغل به طور کامل تعطیل شده‌اند. ضربه عظیمی به اقتصاد جهانی وارد شده است.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: در یک قرن گذشته سابقه نداریم که یک بیماری آنقدر در اقتصاد اثرگذاشته باشد. این بیماری تولید ناخالص ملی را پایین آورده، تورم را بالا کشیده و ارزش پول ملی را کاهش داده است.

روحانی ادامه داد: ما تاکنون یک ریال از بانک مرکزی استقراض نکرده‌ایم. در اروپا ببینید استقراض چه خبر است. به عنوان مثال در انگلیس ۲۷۳ میلیارد پوند استقراض کرده‌اند. این بیماری دنیا را به سمت مشکلات و گرفتاری متحول کرده است.

وی ادامه داد: کار وزارت بهداشت، بخش تولید، حمل و نقل، کشاورزی، صنعت، بانک مرکزی، اقتصاد و بورس ما افتخارآمیز است. من شهادت می‌دهم که مسئولین کشور ۶ ماه است که استراحت نکرده‌اند.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه امروز وقت دعوای مجلس و دولت و قوه قضائیه و دولت نیست، گفت: سه قوه باید کامل متحد باشند و یکدیگر را یاری کنند. مردم باید حضوری کامل در صحنه داشته باشند.
Share/Save/Bookmark