توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 57498
سه شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۶
عدد و رقم سبد معیشت کارگران ۲۴بهمن‌ماه تعیین می‌شود
عضو شورای عالی کار با بیان اینکه هفته آینده عدد و رقم سبد معیشت کارگران تعیین می‌شود گفت: با توجه به اینکه عدد و رقم سبد معیشت کشوری است به‌صورت حداکثری تعیین می‌شود.
عدد و رقم سبد معیشت کارگران ۲۴بهمن‌ماه تعیین می‌شود
به گزارش خط نیوز؛ فرامرز توفیقی، عضو شورای عالی کار در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، درباره نتیجه جلسه کمیته دستمزد گفت: جلسه برگزار شد و نمایندگان کارگران، کارفرمایان و دولت حضور داشتند.

وی با بیان اینکه "تنها منبع آماری ما مرکز آمار است که به‌صورت ماهیانه اعلام می‌شود" گفت: آخرین آمار مرکز آمار مربوط به دی ماه بود که به‌صورت حداقل، حداکثر و میانگین اعلام شده بود، یعنی شاخص‌های سبد معیشت را در سه گروه حداقل، حداکثر و میانگین اعلام کرده بود. با توجه به اینکه سبد معیشت به‌صورت کشوری تعیین می‌شود باید دقت بیشتری شود. سال‌های گذشته با استفاده از اطلاعات بانک مرکزی سبد را برای تهران به‌صورت حداقلی تعیین می‌کردیم. اما زمانی که قرار است سبد به‌صورت کشوری تعیین شود در نظر گرفتن شاخص‌های حداقلی جفا به شهرهای گسترده مانند شیراز و تبریز است.

عضو شورای عالی کار افزود: در راستای تعیین سبد معیشت سه سبد حداقلی، حداکثری و میانگین احصا شد، ولی نمایندگان کارفرمایی درخواست کردند با توجه به غیبت دفعه قبلی سبد را بررسی و در جلسه بعدی کمیته دستمزد نهایی و سپس به شورای عالی کار ارائه شود.

توفیقی با ابراز اینکه چهارشنبه هفته آینده 24 بهمن ماه جلسه کمیته دستمزد برگزار خواهد شد گفت: در جلسه بعدی قرار است عدد و رقم این سبد تعیین و مشخص شود.

وی ادامه داد: نمایندگان کارفرمایان پیشنهاد داشتند که تورم را بر دستمزد ببینیم و میزان پوششی دستمزد بر معیشت را ببینیم و بررسی کنیم که با افزایش دستمزد چه‌میزان از سبد معیشت تأمین می‌شود و در نهایت دربازه زمانی چندساله می‌توان حداقل دستمزد را به سبد معیشت نزدیک کرد.
Share/Save/Bookmark