توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 65273
دوشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۲
دعوت از سرمایه‌گذاران برای راه‌اندازی "شهرک‌های دامپروری" در کرمانشاه
دعوت از سرمایه‌گذاران برای راه‌اندازی "شهرک‌های دامپروری" در کرمانشاه
مدیر شرکت شهرک‌های کشاورزی استان کرمانشاه از سرمایه‌گذاران برای راه‌اندازی شهرک‌های دامپروری در استان دعوت کرد.

رضا زارعی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به بازدهی بالای شهرک‌های دامپروری، گفت: توسعه این شهرک‌ها به ویژه در کرمانشاه با توجه به ظرفیت‌های دامپروری این استان جای کار زیادی دارد.

زارعی با بیان اینکه هم‌اکنون شهرک دامپروری قروتک شهرستان گیلانغرب آماده واگذاری به سرمایه‌گذار است، گفت: زیرساخت‌های راه‌اندازی این شهرک دامپروری آماده شده و پروژه هم‌اکنون در انتظار سرمایه گذار است.

زارعی گفت: این مجتمع دامپروی 16 هکتاری به سرمایه گذاری بالای 60 میلیارد تومانی نیاز دارد و تاکنون دو نفر از افراد حقیقی و حقوقی متقاضی پروژه شده‌اند، اما هنوز پروژه واگذار نشده است.

زارعی با بیان اینکه این مجتمع دامپروری به صورت اجاره به شرط تملیک سه ساله به متقاضی واگذار خواهد شد، گفت: شرط واگذاری پروژه این است که سرمایه گذار باید 30 درصد قیمت زمین اولیه را با نظر کارشناسان رسمی پرداخت کرده و مابقی آن را هم به صورت اقساط سه ساله پرداخت کند. ضمنا پروژه شرایط استفاده از تسهیلات را هم دارد.

زارعی گفت: این مجتمع دامپروی توان تولید حداقل 1050 تن گوشت قرمز را در سال دارد.

زارعی اشاره ای هم به پیگیری ایجاد یک شهرک دامپروری در منطقه گودین شهرستان کنگاور داشت و گفت: هنوز زمینی برای انجام کارهای زیرساختی به این پروژه اختصاص داده نشده، اما چنین سرمایه‌گذاری در منطقه می تواند بازدهی بالایی داشته باشد.

زارعی در ادامه به فعال بودن سه شهرک دامپروری در استان کرمانشاه هم اشاره کرد و گفت: هم اکنون سه شهرک دامپروری شامل شهرک دامپروری پریوه شهرستان هرسین با تولید سالانه 300 تن گوشت قرمز، شهرک دامپروری نهرابی شهرستان روانسر با تولید سالانه 180 تن گوشت و شهرک دامپروری گاو شیری میرآباد ثلاث باباجانی با تولید 1765 تن شیر فعال است.
Share/Save/Bookmark