توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 56994
چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۸
تحلیل ابوالقاسم‌پور از اولین بازی ایران در جام ملت‌ها
عملکرد دور از انتظار خط دفاع شاگردان کی‌روش برابر یمن
عملکرد دور از انتظار خط دفاع شاگردان کی‌روش برابر یمن
ملی‌پوش سابق تیم ملی معتقد است تیم ملی در خطه حمله بسیار زهردارد عملکرد اما خط دفاع تیم ملی صلابت همیشگی اش را مقابل یمن نداشت.

بهنام ابوالقاسم‌پور در گفت‌و گو با ایسنا، درباره پیروزی تیم ملی ایران برابر یمن در نخستین دیدار شاگردان کی‌روش در جام ملت‌های آسیا اظهار کرد: شاگردان کارلوس کی‌روش بازی خوبی را به نمایش گذاشتند و خدا را شکر توانستیم بر خلاف بسیاری از تیم‌های مدعی بااقتدار جام را شروع کنیم.

وی ادامه داد: چنین نمایشی برای بازی اول و مقابل تیمی چون یمن خوب بود اما عالی نبود. کی‌روش باید با استفاده از همین بازی نقاط ضعف و قوت تیم را پیدا کند و در بازی‌های آینده آن‌ها را ترمیم کند. ما یکی دو ضعف در تیم ملی مشاهده کردیم که شاید این‌ها مقابل یمن دردسرساز نشود اما در مراحل بعد و مقابل تیم‌های قوی‌تر، ایران را اذیت خواهد کرد.

ملی‌پوش سابق تیم ملی درباره نقاط ضعف و قوت تمی ملی گفت: در خط حمله تیم بسیار قوی هستیم و مهاجمان ما هماهنگی لازم را دارند. در خط دفاع و به دلیل چند تغییر کی‌روش در ترکیب تیم ملی ناهماهنگی‌هایی وجود داشت که باید برای بازی بعد برطرف شود. ویتنام و عراق نسبت به یمن تیم‌های بهتری هستند و می توانند ما را وارد چالش کنند. اردن و فلسطین به راحتی از استرالیا و سوریه امتیاز گرفتند و همین نشان می‌دهد که نباید تیم‌های ضعیف‌تر را دست کم گرفت. جام، جام شگفتی‌ها بوده و تیم‌های بزرگ مقابل حریفان خود کم آورده‌اند و ما باید از این موضوع درس بگیریم و مغروز نشویم. اگر تیمی را دست کم بگیریم، به راحتی امتیازها را از دست خواهیم داد.

ابوالقاسم‌پور درباره مصاحبه کی‌روش پس از دیدار ایران و یمن علیه برانکو تصریح کرد: در شان کی‌روش نیست که علیه برانکو صحبت کند. او سرمربی تیم ملی است و نباید بگذارد تیم در چنین مسابقات مهمی وارد حاشیه شود.

وی در پایان درباره پیش‌بینی‌اش از فینالیست‌های جام ملت‌های آسیا 2019 گفت: تازه شروع مسابقات است و این کار سختی است و اما فکر می‌کنم از سه تیم ایران، کره‌جنوبی، ژاپن دو تیم فینالیست خواهد شد.
Share/Save/Bookmark