توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 65407
چهارشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۳
شلوغی «طاق‌بستان» و بی‌تفاوتی کرمانشاهیان به کرونا
مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت کرمانشاه، از اعمال محدودیت تردد در منطقه طاق‌بستان از امروز ۱۴ آبان‌ماه خبر داد و گفت: تمام مسیرهای منتهی به آثار باستانی طاق‌بستان و همچنین رستوران‌ها و چم‌بشیر تا ساعت 24 روز جمعه بسته خواهد بود.
شلوغی «طاق‌بستان» و بی‌تفاوتی کرمانشاهیان به کرونا
به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، آمار کرونا همچنان در استان در مدار صعود است شاید ابتلای بیش از ۱۷ هزار کرمانشاهی به این بیماری و گذشت مرگ و میر از ۹۰۰ مورد؛ زنگ خطری باشد که بیان کند: «خطر کرونا در کمین همگان است و همچنان این زنگ گوش‌خراش را باید بشنوید»، اما متاسفانه همچنان هستند کسانی که نمی‌خواهند برخی صداها را بشنوند و واقعیت‌ها را قبول کنند.

با وجود اعمال محدودیت‌های ترددی از ساعت ۱۲ ظهر روز دوشنبه‌(۱۲ آبان‌ماه) تا ۲۴ روز جمعه همین هفته در ورودی‌های کرمانشاه، این شب‌ها شاهد حضور جمعیت زیادی از خانواده‌ها و جوانان در محوطه طاق‌بستان و چم‌بشیر و همچنین رستوران‌ها و قلیان‌سراها که کانون‌های خطرناکی برای انتقال کرونا هستند، هستیم. در حالی که براساس مصوبات ستاد استانی کرونا باید تمام قلیان‌سراها تعطیل شود و رستوران‌ها نیز تنها به شرط بیرون‌بر بودن غذا به فعالیت خود ادامه دهند.

پرشدن تمام تخت‌های کرونایی بیمارستان‌های استان و دائم از تخت‌های دیگر کم‌کردن و به تخت‌های کرونایی اضافه کردن در این روزها متاسفانه واقعیتی است که کادر درمان را با مشکلات و خستگی‌ها زیادی مواجه کرده است.

اعمال هرگونه محدودیت و اجرایی شدن هر بند از مصوبات ستاد استانی کرونا در ابتدا برای به نتیجه رسیدن باید زیرساخت آن فراهم شود که متاسفانه برخی از محدودیت‌ها و بندها بدون تامین زیرساخت آن تنها روی کاغذ می‌ماند و قدرت اجرایی ندارد، ولی به هر حال دود کرونا به چشم همه می‌رود هر روز شاهد به خاک‌سپردن عزیزانی هستیم که تنها با حسرت یک غفلت از آن‌ها خداحافظی ابدی می‌کنیم.

جدا از اعمال همه محدودیت‌ها و عدم تامین زیرساخت‌ها، این روزها می‌توانیم برای حفظ سلامتی خود و خانواده‌هایمان در خانه بمانیم و برای تفریح و سرگرمی فعلا به پارک‌ها، تفرجگاه‌ها و طاق‌بستان مراجعه نکنیم این مورد دیگر با وجود افزایش آمار مبتلایان در استان دیگر نیازی به تذکر و جریمه‌شدن قانونی ندارد.

اعمال محدودیت ترددی در منطقه طاق‌بستان

عدم همکاری مردم هم در صعودی بودن آمارهای کرونایی استان بی‌تاثیر نیست، خدادادیان مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه، از مردم می‌خواهد برای حفظ سلامت خود و دیگران همکاری لازم را در این خصوص داشته باشند و فقط در مواقع ضروری از منزل خارج شوند و در این شرایط غذا را در منزل تهیه کنند تا روند صعودی بیماری کرونا کاهش یابد.

وی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس از اعمال محدودیت تردد در منطقه طاق‌بستان از امروز ۱۴ آبان‌ماه خبر داد و گفت: با توجه به شرایط بحرانی شیوع کرونا در استان و عدم توجه مردم به رعایت دستورالعمل‌ها و محدودیت‌های اعمال شده، با هماهنگی فرماندار شهر کرمانشاه تصمیماتی برای حفظ سلامت مردم استان قرار است که از امروز اجرایی شود.

خدادادیان با اشاره به اعمال محدودیت‌های ترددی در منطقه هفت شهرداری برای عدم حضور مردم در مناطق تفریحی شهر کرمانشاه، گفت: تمام مسیرهای منتهی به آثار باستانی طاق‌بستان و همچنین رستوران‌ها و چم‌بشیر تا پایان زمان اعمال محدودیت‌های کرونایی بسته خواهد بود و وسایل نقلیه حق ورود به این منطقه را نخواهد داشت.

وی اضافه کرد: نیروی راهنمایی و رانندگی شهر کرمانشاه نیز در این امر همکاری لازم را خواهد داشت تا این محدودیت‌ها به درستی اعمال شود.
Share/Save/Bookmark