توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 60240
سه شنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۴
بهترین نوشیدنی ها برای ماه مبارک رمضان
وقتی ماه مبارک رمضان با گرمی هوا به خانه‌های ما می‌آید، گنجاندن نوشیدنی‌های طبیعی و گیاهی به سفره‌های افطار بهترین گزینه برای روزه‌داران است.
بهترین نوشیدنی ها برای ماه مبارک رمضان
گروه اجتماعی- وقتی ماه مبارک رمضان با گرمی هوا به خانه‌های ما می‌آید، گنجاندن نوشیدنی‌های طبیعی و گیاهی به سفره‌های افطار بهترین گزینه برای روزه‌داران است، زیرا روزه‌داران با نوشیدن این شربت‌ها و عرق‌های گیاهی می‌توانند ضمن آنکه توانایی بدن‌شان را در طول روز افزایش دهند، مقاومت بدن خود را در برابر دمای هوا در این روزهای گرم نیز تضمین کنند.
به گزارش افکارنیوز، یک متخصص طب سنتی با بیان این مطلب که تنها نوشیدن چایایرانی را به مردم توصیه می کنم، افزود: مصرف چای های خارجی که ترکیبی از رنگ و اسانس هستند را به هیچ وجه توصیه نمی کنیم و پیشنهاد می کنیم به جای نوشیدن چای در وعده سحری ماه مبارک رمضان از سایر نوشیدنی های طبیعی همچون دمنوش ها، شربت خاکشیر، شربت آب لیمو و .... استفاده کنند.
علیرغم اینکه عده زیادی از مردم تصور می کنند نوشیدن چای سبب رفع تشنگی آنان به خصوص در روزهای ماه مبارک می شود، نوشیدن چای سبب دفع میزان زیادی مایعات بدن شده و روزه دار در طول روز احساس عطش و تشنگی بیشتری را تجربه می کند.
در ماه رمضان چه نوشیدنی هایی بنوشیم؟

رفع تشنگی با عرق شاه‌تره
یکی از ساده‌ترین شیوه‌ها برای ازبین بردن تشنگی در تابستان به‌ویژه برای افراد روزه‌دار گنجاندن عرق شاه‌تره به‌عنوان نوشیدنی سفره افطار است. نوشیدن این عرق گیاهی لطیف برای افرادی که معده‌ و دستگاه گوارش آنها حساس است بسیار مناسب است.
رفع سردرد با عرق سنبل الطیب
برخی از روزه داران در طول ماه مبارک رمضان با سردردهای شدید مواجه می شوند، از این رو به روزه داران توصیه می شود تا دو فنجان از عرق گیاهی سنبل‌الطیب را بعد از افطار به‌صورت خنک میل کنند. نوشیدن این عرق علاوه بر کاهش سردردهای ناشی از گرمای هوا در ماه رمضان به کاهش تحریکات عصبی و درمان سردردهای میگرنی ناشی از گرسنگی نیز کمک می‌کند.
رفع بی میلی به غذا با نوشیدن مقداری عرق خارشتر
برخی از افراد به سبب گرمای زیاد هوا اشتهای خود را برای خوردن غذا در وعده افطار از دست می دهند. به این افراد توصیه می کنیم که پس از افطاز یک فنجان عرق خارشتر را به صورت خنک میل کنند تا علاوه بر رفع بی اشتهایی گرمای بدنتان نیز کاهش یابد.
برای هضم بهتر، چهل‌گیاه بنوشید
براساس متون طب سنتی ایران، نوشیدن یک فنجان عرق چهل‌گیاه که از ترکیب چندنوع مختلف از گیاهان دارویی تولید شده، پیش از وعده‌های غذایی به تقویت معده و بهبود عملکرد آن کمک می‌کند. به این ترتیب با نوشیدن این عرق گیاهی و تقویت معده، سوخت‌وساز و هضم مواد‌غذایی در شرایط بهتری انجام شده و بدن از ابتلا به انواع سوءهاضمه، نفخ و انواع دل‌درد آسوده می‌شود.
شربت گلاب را فراموش نکنید
شربت گلاب یکی از بهترین و مناسب‌ترین شربت‌ها و نوشیدنی‌های گیاهی برای شب‌های ماه رمضان است. شما می‌توانید این نوشیدنی را با مقدار کمی خاکشیر و یک قاشق غذاخوری سکنجبین ترکیب کنید و به جای نوشابه از آن در کنار غذا استفاده کنید.
Share/Save/Bookmark