توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 63823
پنجشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۷
میراث فرهنگی استان کرمانشاه انتظارات کمیسیون بهبود فضای کسب و کار را برآورده نکرده است
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کرمانشاه با اشاره به عملکرد دستگاه‌های استان در زمینه بهبود فضای کسب و کار گفت: اداره کل میراث فرهنگی انتظارات در زمینه بهبود فضای کسب و کار و صدور مجوزهای سرمایه‌گذاری برآورده نکرده است.
میراث فرهنگی استان کرمانشاه انتظارات کمیسیون بهبود فضای کسب و کار را برآورده نکرده است
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، علی محمدی در نشست خبری که صبح امروز در اداره کل دارایی استان برگزار شد اظهار داشت: اداره کل میراث فرهنگی استان کرمانشاه انتظارات کمیسیون بهبود فضای کسب و کار را در سامانه سرمایه‌گذاری برآورده نکرده است.

وی با اشاره به دستگاه‌های موفق در سامانه سرمایه‌گذاری عنوان کرد: جهاد کشاورزی، نظام مهندسی کشاورزی و صنعت و معدن سه دستگاهی هستند که بهترین عملکرد را در زمینه صدور مجوز داشته‌اند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کرمانشاه گفت: شرکت گاز، برق منطقه‌ای غرب، مدیریت امور اراضی و بنیاد مسکن دستگاه‌هایی هستند که در سریع‌ترین زمان استعلام‌ها را پاسخ داده‌اند.

محمدی با بیان اینکه سامانه پنجره واحد سرمایه‌گذاری از 6 شهریورماه 98 کار خود را آغاز کرد بیان کرد: از شهریورماه تاکنون 973 درخواست مجوز در این سامانه ثبت شده که البته سرمایه‌گذاری خارجی در این سامانه ثبت نمی‌شود و تعداد آن‌ها 9 مورد بوده است.

وی با اشاره به اینکه 756 مورد از درخواست‌ها تعیین تکلیف شده‌ و 217 مورد در حال بررسی است افزود: از 756 مورد 492 مورد منجر به صدور مجوز شده و 264 مورد نیز رد شده است.

محمدی با بیان اینکه میانگین صدور مجوز در این سامانه 14 روز تعریف شده است گفت: میزان اشتغال اعلام شده از طرف 973 مورد درخواست مجوز 16 هزار و 851 مورد و سرمایه‌گذاری آن‌ها 2500 میلیارد تومان بوده است.

وی با اشاره به اینکه در این سامانه استعلام‌های بین دستگاهی توسط خود دستگاه‌ها انجام می‌شود افزود: در این مدت 2505 مورد استعلام در این سامانه تبادل شده که 1814 مورد تکمیل و قطعی شده است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کرمانشاه از صعود 10 پله‌ای بهبود فضای کسب و کار در استان خبر داد و گفت: جایگاه استان کرمانشاه در زمینه بهبود فضای کسب و کار 28 کشور بود که در پاییز به 18 رسیده است.

محمدی بیان کرد: استان کرمانشاه ظرفیت‌های بسیاری دارد و هر چند جایگاه استان از نظر کسب و کار بهبود یافته اما باز هم این رتبه شایسته استان نیست.
Share/Save/Bookmark