توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 48389
چهارشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۳
ماجرای اختلاف نظر نوبخت و جهانگیری چیست؟/ شوخی شوخی کنار زدن روحانی جدی شد!
به نظر می رسد هرچه در نزد اعتدالیون کنار نرفتن جهانگیری به نفع حسن روحانی یک شوخی بی مزه است ولی برای اصلاح طلبان روز به روز کنار زدن رئیس دولت تدبیر و امید جدی تر می شود.
ماجرای اختلاف نظر نوبخت و جهانگیری چیست؟/ شوخی شوخی کنار زدن روحانی جدی شد!
به گزارش خط نیوز به نقل از جهان نيوز: جهانگیری روز ثبت نام در وزارت کشور گفت مکل روحانی است و کسی هم ورود او را به انتخابات جدی نگرفت و خودش هم اعتراضی به لقب کاندیدای پوششی نداشت.

به گزارش جهان نيوز، این در حالیست که فضای مناظره اول نیز به نحوی پیش رفت که جهانگیری نیز سر ذوق آمد و گفت نماینده طیف اصلاح طلبان است و با رضایت رئیس دولت اصلاحات آمده است.

اما پس از حضور قوی تر جهانگیری در مناظره ها و ضربات سنگین قالیباف به روحانی حالا خود معاون اول رئیس جمهور نیز به گونه ای صحبت می کند که پیام کنار کشیدن از انتخابات به راحتی از آن دریافت نمی شود.

از سوی دیگر اصلاح طلبان نیز این روزها حیف شان می آید بگویند جهانگیری کاندیدای پوششی بوده و کنار رفتن او را زود می دانند!

اما اعتدالیون که با کاندیدای پوششی از روز اول نیز مخالف بودند و شاید چنین روزی را پیش بینی می کردند بیش از گذشته نگران شده و البته تلاش می کنند که جهانگیری را بر مدار اولیه اش بر گردانند.

در همین راستا بود که سخنگوي دولت با بيان اينكه آقاي جهانگيري به صورت مستقل وارد عرصه انتخابات شده و هيچ يك از جريان‌ها وي را به عنوان كانديداي اصلي‌شان معرفي نكرده‌اند، بار ديگر بر پوششي بودن وي تأكيد كرد.

محمد باقر نوبخت ديروز در نشست خبري در پاسخ به سوالي درباره احتمال كناره‌گيري حسن روحاني به نفع اسحاق جهانگيري در انتخابات رياست جمهوري نيز گفت: تا كنون هيچ تصميمي گرفته نشده است، آقاي جهانگيري همچون روز اول با انگيزه حضور دارد و برنامه‌هاي دولت آقاي روحاني را بيان مي‌كند؛ همچنين از عملكردهاي كابينه يازدهم صحبت مي‌كند.

نوبخت ادامه داد: نامزد واحد همه جريان‌هاي سياسي اصلاحات و اعتدال، آقاي روحاني است.البته يك شخصيت برجسته و مدير تواناي اصلاح‌طلب همچون آقاي جهانگيري در اين عرصه آمده است اما هيچ يك از اين جريان‌ها وي را به عنوان كانديداي اصلي شان معرفي نكرده‌اند.

سخنگوي دولت گفت: يك فرد مي‌تواند به صورت مستقل وارد عرصه انتخابات شود. به هر حال اميدوارم مردم در مشاركت حداكثري لايق‌ ترين فرد را براي رياست بر قوه مجريه انتخاب كنند. اظهارات نوبخت در حالي است كه اسحاق جهانگيري در نخستين مناظره تلويزيوني خود را به عنوان نامزد اصلاح طلبان معرفي كرد.

اما حالا مرعشی طی گفتگویی اظهارات نوبخت را تکذیب کرده و گفته است که جهانگیری کاندیدای اصلاح طلبان است!

حسین مرعشی در گفت و گو با خبرنگار «صبح نو» در واکنش به اظهارات روز گذشته سخنگوی دولت مبنی براینکه جهانگیری کاندیدای جریان اصلاحات نیست، گفت: هم روحانی و هم جهانگیری کاندیدای اصلاح‌طلبان هستند.
رییس ستاد انتخاباتی جهانگیری گفت: نوبخت هم صحبت‌هایش را اصلاح کند به‌دلیل آنکه سخنگوی دولت است؛ نه سخنگوی اصلاح‌طلبان!

به نظر می رسد هرچه در نزد اعتدالیون کنار نرفتن جهانگیری به نفع حسن روحانی یک شوخی بی مزه است ولی برای اصلاح طلبان روز به روز کنار زدن رئیس دولت تدبیر و امید جدی تر می شود.

همین رفتاری های سیاسی اصلاح طلبان و حتی برخی نزدیکان حسن روحانی این فرض را جدی تر کرده است که کاندیدای پوششی در حال تبدیل شدن به کاندیدای جایگزین است
Share/Save/Bookmark